Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTargi Dobrych Książek we Wrocławiu (2016) z Psychoskokiem!

Targi Dobrych Książek we Wrocławiu (2016) z Psychoskokiem!

5 grudnia 2016 / Łukasz

Wrocławskie Targi Dobrych Książek obchodziły w tym roku (2016) swoje 25-lecie. Długa tradycja podkreśliła rangę tej imprezy i jej potrzebę. Co roku udział w targach bierze coraz większa liczba wydawców, a tłumy odwiedzających je w ostatnich latach czytelników spowodowały, że tym razem spotkaliśmy się w Hali Stulecia.

 

Pierwszy dzień targów.

Drużyna wydawnictwa Psychoskok tego dnia była pełna energii, aby rozpocząć targi z wielkim uśmiechem na twarzy. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a nasi koledzy godnie nas reprezentowali.

Właśnie tego dnia miała nas odwiedzić autorka takich książek jak „Bankiet wysuszonych kasztanów”, „Podszepty pychy”, „Dzieci Jonasza”, czyli Pani Joanna Stańda, jednak z powodu choroby nie mogła nas zaszczycić swoją obecnością.

 

Dzień drugi.

Tego dnia gościliśmy Panią Aleksandrę J. Starostecką, autorkę tomiku poezji „drzwi”.

Aleksandra J. Starostecka to poetka potrafiąca doskonale odróżniać barwy ludzkiej uczuciowości, o czym świadczy unikalna rozpoznawalność jej poprzednich tomików poezji, jak choćby „Pod powiekami” czy „Jeszcze raz”. Ich artystyczną degustację można rozpocząć od głosu Jana Niemaszka, który aranżuje i recytuje kilka z wierszy udostępnionych w serwisie Youtube.

Dzień trzeci.

Tego dnia przybyło do nas z wizytą czterech autorów, z którymi bardzo miło spędziliśmy czas. Dwoje z nich Pani Jolanta Maria Kaleta i Alicja Masłowska-Burnos miały kameralne spotkania z czytelnikami.

Od godziny 10:30 do 11:30 gościliśmy Pana Zdzisława Brałkowskiego, który jest autorem książki pod tytułem „Młodości szczęśliwa”. To pierwsza część autobiograficznego, o charakterze beletrystycznym, cyklu “Zza zasłony czasu ”. Historyjki i anegdoty zaczerpnięte z życia pana Zdzisława Brałkowskiego są zaprezentowane językiem żywym, emocjonalnym, pełnym humoru, niemal przenoszącym ładunek napięcia, który towarzyszył mu podczas prawdziwego przeżywania wspominanych wydarzeń i epizodów. W wielu miejscach autor legitymuje się iście wierną i rzetelną pamięcią, gdyż precyzja opisywanych szczegółów czasami jest nadzwyczaj imponująca.

Kolejną autorką, która zagościła przy naszym stosiku była Pani Marta W. Staniszewska. Zadebiutowała w 2014 roku romansem erotycznym pod tytułem „Nigdy cię nie zapomniałam”. Powieść została gorąco przyjęta przez czytelniczki. Pracę nad drugą częścią „Nigdy nie pozwolę ci odejść” udało się zakończyć w kilka kolejnych miesięcy i dziś możemy cieszyć czytelniczą pasję kontynuacją historii namiętnych kochanków. W 2016 roku obie części książki zostały wydane w formie papierowej. Autorka nie poprzestała na pisaniu, bowiem światło dzienne ujrzała już trzecia powieść autorki „I obiecuję ci miłość” przedstawiająca pikantne losy całkiem nowych bohaterów.

I to nie był koniec gości na naszym stoisku, ponieważ odwiedziły nas jeszcze dwie autorki — Jolanta Maria Kaleta oraz Alicja Masłowska-Burnos.

Pierwsza z nich to pisarka z dużym doświadczeniem: ma na koncie cały szereg książek, które w konwencji dramatu sensacyjno-kryminalnego przedstawiają różne zdarzenia historyczne, przeważnie z Dolnego Śląska. Natomiast druga to autorka książek, w których łączy romans z thrillerem, co powoduje zaciekawienie u czytelników.

Dzień czwarty.

Ostatni dzień targów. Z wielką przyjemnością po raz kolejny gościliśmy wrocławską pisarkę Jolantę Marię Kaletę, ale swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Małgorzata Mossakowska-Górnikowska, autorka książki Pani Nela z Saskiej Kępy”. To poruszająca, fabularyzowana opowieść, pozwalająca nam poznać Anielę Bińkowską, która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe życie. Historia opisana w książce oparta została na prawdziwym życiorysie.

Dziękujemy wszystkim autorom oraz czytelnikom, za te cztery cudowne dni!