Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTa burza może odmienić los

Ta burza może odmienić los

18 kwietnia 2017 / Agata
Każdy z nas stara się prowadzić spokojne, przewidywalne życie, ale niektórych zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a to one mogą całkowicie odmienić nasz los?

Nigdy nie powinniśmy twierdzić, że jesteśmy w stanie zaplanować swój los. Nie rozważnym jest także, mawiać, że znamy samych siebie. Okazuje się bowiem, że nasze życie może odmienić jedno, nieplanowane zdarzenie.

Autor posługujący się pseudonimem artystycznym – Juliusz T(arsycjusz) Marek, oddał w ręce czytelników zbiór pozornie nie związanych ze sobą opowiadań pod tytułem „„Dziedzictwo piorunów”. Motywem przewodnim każdej historii staje się burza, która odmienia losy bohaterów.

Każdy człowiek doświadcza zdarzeń, które mogą całkowicie zmienić jego g życie

 „Dziedzictwo piorunów” obejmuje swą zawartością 10 opowiadań. Każdą z historii możemy traktować jako odrębne opowiadanie, ponieważ autor wykorzystał odmienne gatunki literackie i formy wyrazu. Zabieg ten sprawia, że zbiór wpisuje się w zróżnicowane, czytelnicze gusta, ponieważ natrafimy na science-fiction, horror, romans, tematykę obyczajową, a nawet niecodzienny opis.

Warto podkreślić, że motywem przewodnim każdego opowiadania jest tajemnicza burza, która wpływa na losy poszczególnych bohaterów. Podążając za motywem zauważymy, że wszystkie opowiadania łączą się w wymowną całość, które niesie ze sobą głębokie przesłanie.

Czytelnicy sięgający po „Dziedzictwo ;piorunów z pewnością docenią, że ten niepozorny zbiór opowiadań można potraktować  jako aluzję do filozofii związanych z chaosem, wstęp do rozważań nad przypadkowością, opozycją determinizmu, czy silnej woli.

Uwaga.W książce odnajdziemy także ślady teorii związanych z figurą demona Laplace’a, fizyka kwantową, czy efektem motyla.