Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSzukaj książek pod choinką

Szukaj książek pod choinką

20 listopada 2018 / Agnieszka

Święta już za pasem, a nie sposób wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez prezentów. Pomysłów na upominki jest oczywiście milion, ale jednym z najlepszych może być na przykład dobra książka. Podarowanie jej pod choinkę ma więcej plusów niż minusów.

Jaka książka na gwiazdkę?

Książki nie są z reguły drogie, pięknie wyglądają na półce (choć znacznie piękniej w ręku czytelnika). Poza tym to trwała pamiątka, która nie zniknie tak szybko, jak perfumy czy jedna z wielu czekolad. W literaturze najpiękniejsze jest to, że każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie, niezależnie od wieku i płci.

A opcji jest rzeczywiście mnóstwo!

Jeden z najbardziej uniwersalnych gatunków, uwielbianych zarówno przez młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn, to fantastyka. Autorem, który szczególnie upodobał sobie ten rodzaj literatury, jest Artur Wells. Obok zapierającego dech w piersiach ,,Snu Henny” i ,,Snu Henny – Imperium Magów”, godny polecenia jest zbiór opowiadań ,,Granica”. Przedstawione historie czyta się szybko, lekko, a każda z nich odsłania zupełnie nowy świat i porusza inną problematykę. W zestawieniu Artura Wellsa znalazła się między innymi opowieść pt. „Teresa” będąca wstępem do potencjalnej kontynuacji sagi. Lekkie opowiadania jak „Smok” dla młodszych fanów gatunku oraz bardziej skomplikowane, jak „Moje miasto”, gdzie główny bohater musi stawić czoła swojej przeszłości oraz zaakceptować swoją odmienność.

Oprócz tego w książce pojawił się „Wehikułu Czasu”, co jest jasną aluzją do faktu, że autor przyjął pseudonim oparty o nazwisko sławnego Herberta Georga Wellsa. ,,Granicę” nieprzypadkowo można polecić na święta. To książka uniwersalna, która spodoba się czytelnikom, w każdym przedziale wiekowym.

Czytaj dalej

Równie ciekawą propozycją na prezent może być poradnik dla tych, których noworoczne postanowienie będzie brzmiało: ,,Chcę zarabiać więcej”. Z pomocą przychodzi Kacper Daria ze swoją książką: ,,Nauka Biznesu Krok po Kroku”. Jest to przewodnik o zarabianiu w przystępnej i przejrzystej formie. Autor uczy nas jak zyskać, czyli jak skutecznie się wzbogacić z uwzględnieniem braku strat. Pokazuje również, w jaki sposób możemy uniknąć zagrożeń oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

Czytaj dalej

Innym kompendium dotyczącym tego zagadnienia o – nie da się ukryć – bardzo optymistycznym tytule, jest książka ,,Każdy może zarobić milion”. Można zaryzykować stwierdzeniem, że przypadnie ona do gustu każdemu, kto chciałby odmienić swoje życie, albo przynajmniej spróbować. Autor pokazuje, że przy odpowiednim zasobie wiedzy jesteśmy w stanie stworzyć i zrealizować plan, pozwalający osiągnąć nam niezależność finansową. Dzięki niemu możemy zrozumieć, gdzie leży przyczyna naszej finansowej niezaradności.

Czytaj dalej

Inną pozycją wartą tego, aby podarować ją komuś bliskiemu pod choinkę, jest ,,Nić Ariadny” Lidii Tasarz. Historia w niej zapisana zaskakuje już od samego początku. Autorka posłużyła się narracją pamiętnikową, pierwszoosobową, aby dzięki temu uzyskać efekt subiektywizacji zdarzeń, a co za tym idzie – umożliwiła czytelnikowi przeżywanie wszystkich rozterek, zdarzeń i uczuć razem z Moniką Palmer. Umiejętnie skomponowana fabuła, mnogość intrygujących wątków i wreszcie doskonałe kreacje głównych bohaterów sprawiają, że ,,Nić Ariadny” czyta się jednym tchem. Jest to thriller, jednak nie brak tu wątków romansowych i retrospekcji. Czy główna bohaterka odkryje siebie? Czy dowie się, kim była, zanim obudziła się przykuta do szpitalnego łóżka? Czy będzie wiodła szczęśliwe życie u boku kochającego mężczyzny?

Czytaj dalej

Nie da się ukryć, że Boże Narodzenie jest ściśle związane z tradycją chrześcijańską. W tym wypadku warto wybrać prezent, który odnosiłby się w jakiś sposób do tego istotnego faktu. Niewątpliwie godny polecenia jest tutaj przewodnik z elementami reportażu i dokumentu Eweliny Rubinstein o tytule „Jerozolima. Miasto Boga”. Autorka – z zawodu dziennikarka – umożliwia nam zwiedzanie Jerozolimy. Wystarczy sięgnąć po jej książkę, żeby dostrzec architektoniczne piękno tego miejsca, poczuć niezwykły klimat największego miasta Izraela. W swoim reportażu Ewelina Rubinstein obala stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. Tu świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Połączenie elementów reportażu, wywiadu, dokumentu oraz opatrzenie całości doskonałymi zdjęciami, pozwoliło stworzyć unikalne dzieło, zachwycające nie tylko inspirującą treścią, lecz także walorami estetycznymi.

Czytaj dalej

Uwieńczeniem tego zestawienia musi być książka dla tych najmłodszych, bo oni najbardziej czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Dzięki książkom dzieci rozwijają swoją fantazję, ćwiczą pamięć, a także nie spędzają czasu na bezmyślnym wpatrywaniu się w szklany ekran telewizora czy też komputera.  Jedną z najlepszych propozycji jest bajka Marleny Rytel o intrygującym tytule ,,Potworna Michasia”. Tytułowa bohaterka to siedmioletnia dziewczynka o blond włosach i dużych, niebieskich oczach. Niech jednak nie zmyli czytelnika jej niewinny, anielski wygląd! Michasia nie ma ani brata, ani siostry – jest rozpieszczoną jedynaczką. Zawsze musi być tak, jak ona chce, a rodzice i dziadkowie ustępują jej na każdym kroku. Wszystko jednak się zmienia, gdy w domu pojawia się nowy, zwierzęcy lokator, czyli biały kot…

Jak widać, literatura jest tak wdzięczną dziedziną, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Pamiętajmy o tym również w święta Bożego Narodzenia. Wtedy przecież pojawia się okazja, aby podarować komuś bliskiemu naprawdę świetny prezent w postaci dobrej książki, a nie kolejnej pary skarpet.

A Ty jakiej książki będziesz szukać pod choinką? Sprawdź naszą ofertę!