Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSpotkanie z prawdziwym obliczem Izraela

Spotkanie z prawdziwym obliczem Izraela

20 lutego 2017 / Łukasz
Ewelina Rubinstein — dziennikarka, prawniczka, autorka nietypowego przewodnika „Jerozolima. Miasto Boga”, który oprowadza czytelników po stolicy Izraela, pokazując wszystkie blaski i cienie kraju, stolicy jak i wiary. 

Siedemnastego lutego autorka gościła w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, opowiadając zebranym słuchaczom o Jerozolimie i całym Izraelu. Przedstawiła problemy nękające kraj, jak chociażby legalna prostytucja, czy przemoc wobec kobiet i to głównie w rodzinach ortodoksyjnych Żydów. Poruszyła problematykę homoseksualizmu, czy legalnego chodzenia po ulicach z bronią palną. Podkreśliła wagę obowiązkowej służby wojskowej przez wszystkich — nie pomijając kobiet — i odpowiedziała na zagadkę, dlaczego Jerozolima jest oblegana przez koty. Spotkanie wywołało duże zainteresowanie wśród słuchaczy, autorka odpowiadała na wszystkie pytania, prezentując szeroką wiedzę na temat swojego kraju, jego walorów i bolączek. Otwarcie mówiła, co jest do poprawy i dlaczego tak trudno zakończyć konflikt palestyński.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego już niedługo odbędzie się kolejne, o którym będziemy informować na bieżąco.