Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSpotkanie autorskie z Eweliną Rubinstein na Pradze

Spotkanie autorskie z Eweliną Rubinstein na Pradze

30 maja 2017 / Agnieszka

Księgarnia Cafe-Klub „Między wierszami” przy ulicy Grochowskiej 288/U2 w  Warszawie zaprasza na spotkanie autorskie z Eweliną Rubinstein, autorką najnowszej książki „Jerozolima. Miasto Boga”. Spotkanie potrwa od 19:30 do 21:30. Serdecznie zapraszamy.
W piątkowy wieczór odbędziemy wielowymiarową podróż wyobraźni do Izraela. Naszą przewodniczką będzie Pani Ewelina Rubinstein, autorka książki „Jerozolima. Miasto Boga”. Książka ta nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy w księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga” dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza lub po czym poznać żonatego Żyda? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga” obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

Pani Ewelina Rubinstein jest dziennikarką, prawniczką, autorką trzech książek (dwie wydane w Polsce, jedna w Izraelu). Na co dzień współpracuje z izraelskim „The Jeruzalem Post”, portalem Medium Publiczne, a ostatnio również z czasopismem „Midrasz” i „Wolnomularz Polski”. Mieszka trochę w Polsce, trochę w Izraelu. Wielokrotnie nagradzana w konkursach dziennikarskich. Prywatnie miłośniczka psów i kuchni żydowskiej.

Spotkanie poprowadzi Tomasz W. Michałowski- doktor filozofii, dziennikarz, społecznik.

Więcej na stronie spotkania