Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSkok w Psychoskok

Skok w Psychoskok

20 marca 2019 / Adam Brychcy

Był ciepły, słoneczny dzień. Poranek jak każdy inny… Ale czy aby na pewno?

Dziś nasze kroki nie skierowały się w stronę szkolnych murów, lecz do miejsca jeszcze nam nieznanego. Miejsca kryjącego wiele tajemnic. Były to dla nas szeroko otwarte drzwi Wydawnictwa Psychoskok, które odwiedziłyśmy w trakcie Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie.

Gdy tylko wkroczyłyśmy do tej zaczarowanej krainy, poczułyśmy przyjemną woń książek i świeżo parzonej kawy (niemal jak w domowym zaciszu). Było to bardzo przyjemne urozmaicenie naszego życia, przepełnionego przygotowaniami do egzaminu dorosłości – matury. Zostałyśmy bardzo ciepło powitane przez wszystkie osoby pracujące w tym miejscu, a następnie uraczono nas smaczną herbatą. Zostałyśmy wtajemniczone w etapy powstawania książki. Nigdy nie przypuszczalibyście, przez ile rąk musi przejść dzieło zanim trafi do czytelnika! Stoi za nim nie tylko autor, ale także ludzie wkładający całe swoje serca w liczne poprawki i korekty. To niebywałe wyzwanie, któremu codziennie stawiają czoła.

 

 

 

Dzięki tym praktykom pozyskałyśmy dużą dawkę przydatnej wiedzy. Z pewnością wykorzystamy ją w przyszłości. Praca w wydawnictwie bywa czasem męcząca i trudna, jednak jest to przede wszystkim pasja. Być może my też kiedyś trafimy do wydawnictwa i zajmiemy tam swoje stanowiska.

Patrycja Skowrońska i Natalia Kulesza