Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSen Henny — poznaj świat fantastyki

Sen Henny — poznaj świat fantastyki

9 czerwca 2017 / Łukasz
Chyba każdy z nas lubi oderwać się czasem od rzeczywistości i przenieść w świat, gdzie magia i rzeczy nadprzyrodzone to codzienność. Właśnie w taki świat może nas przenieść Artur Wells, autor książek „Sen Henny” oraz „Sen Henny II. Imperium Magów”. Jednak o czym są owe książki?

W pierwszej części poznajemy Hennę, kontynent zamieszkiwany przez wiele ras, który staje przed wielkim problemem. Otóż hrabia Cison zostaje podstępem zamordowany, a jego najstarszy syn — Teocrasmus— wraca do kraju. Musi on zadecydować, czy jest w stanie przejąć władzę nad ojczystą krainą. Od lat przebywał on w Czarnym Zakonie, przeszedłszy uprzednio osobliwą przemianę, która sprawiła, że stał się świetnym wojownikiem, ale zatracił ludzkie uczucia i emocje, stąd często nazywany był „zimnym rycerzem”. Kiedy wraca, poznaje swoją młodą siostrę, która urodziła się już po opuszczeniu przez niego Cison. Dziewczyna prosi go, by pozostał w rodzinnych stronach. Wie, że jeśli brat nie obejmie władzy, pojawią się kandydaci do jej ręki, którzy wezmą ją za żonę tylko po to, by panować w kraju.

Na kontynencie Henny dochodzi do rozłamu i rozpoczyna się walka o wpływy i władzę w królestwach. Czy Teocrasmus i przychylni mu żołnierze, generałowie i arystokraci doprowadzą do pokoju?

Jak możemy przeczytać w epilogu:

kontynent Henny zawsze był on areną niezliczonych wojen, intryg i romansów, które zmieniały bieg jego historii – nie sposób bowiem było zapanować nad emocjami i pragnieniami tak różnych ras, które go zamieszkiwały.

Jednak tym razem wojna, która wybuchła, może doprowadzić do uśmiercenia większości ras, które będą przeszkadzać Imperatorowi.

Na samym szczycie władzy stanął Mores, który chce zawładnąć całą krainą i wprowadzić „porządek”. Naprzeciw jego zamiarom stają między innymi hrabia i zarazem Czarny Rycerz imieniem Teo, książę Elfów – Teorwen, czarodziej Teondall oraz dwie piękne wojowniczki  – Izabela i Lea. Jednak w tej krainie istnieje jeszcze wielu, którzy będą chcieli przeszkodzić Moresowi w jego planach zawładnięcia Henną.

Czy uda im się pokonać Moresa i doprowadzić do spokoju na Hennie?

Tego wszystkiego — a nawet i więcej! — dowiecie się, czytając obie części „Snu Henny”.

Zatem, Drogi Czytelniku, wyrusz w magiczną podróż, oderwij się od rzeczywistości i daj się ponieść elfom, magom i czarodziejom, którzy przeniosą Cię do świata fantastyki, z jakże realnymi problemami.