Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Sandy” – powieść niczym tytułowy huragan

„Sandy” – powieść niczym tytułowy huragan

9 maja 2017 / Agata
„Sandy” to imię silnego huraganu, który doskonale podkreśla wydarzenia, rozgrywające się na łamach powieści Aleksandra Janowskiego.

Aleksander Janowski pozwolił się poznać czytelnikom jako niepokorny autor, który świetnie operuje groteską, ironią i charakterystycznym poczuciem humoru. Niebywale zróżnicowane doświadczenie zawodowe, obszary zainteresowań, niespożyty temperament i talent pisarski sprawił, że na chwilę obecną autor ma na swoim koncie pokaźną liczbę książek. Powieść „Sandy”, dzięki wielowątkowej fabule wyróżnia się na tle pozostałych pozycja autora.

Dlaczego warto przeczytać powieść „Sandy”?

Już sam fakt, że autorem książki jest uznany pisarz, który zawsze pozytywnie zaskakuje czytelników powinien skłonić do lektury książki. Warto jednak podkreślić, że niepodważalnym atutem powieści jest wielowątkowa treść, która wciąga bez reszty nie pozwalając oderwać się od lektury.

Powieść możemy nazwać gatunkowym młynkiem, który łączy w pasjonującą całość powieść obyczajową, kryminał, sensacje, a także komedie. Autor porusza wiele tematów, a różnorodność wątków to gwarancja, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Pośród ukazanych spraw znajdziemy między innymi: problemy mieszkaniowe, bezrobocie, gonitwę za pieniędzmi, ciężar życia emigrantów, wielokulturowe wyzwania, dyskryminację rasową, relacje damsko-męskie, czy narkotykowy półświatek. Akcję powieści z łatwością odniesiemy do prawdziwego życia, które jest równie skomplikowane i niejednoznaczne.

Jak bardzo akcja książki wiążę się z tytułowym huraganem?

Aleksander Janowski zatytułował swą książkę imieniem huraganu „Sandy”, który w 2012 roku, przemieszczał się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej dokonując ogromnych zniszczeń w Nowym Yorku, a także nawiedzając Haiti, Kubę, Dominikanę, Bahamy i Kanadę. Okazuje się jednak, że odniesienia do niepokojącej sytuacji pogodowej są jedynie tłem akcji, która rozgrywa się w Nowym Yorku.

Aleksander Janowski wykorzystał siłę huraganu, by podkreślić opis dynamicznych wydarzeń, które pozwolą nam dotrzeć bezradność administracji. Zerwane linie elektryczne, problemy z komunikacją, czy widoczne szkody wyrządzone przez silny wiatr to ogromny problem, ale życie bohaterów musi toczyć się dalej.

Na co możemy liczyć sięgając po drugą część powieści?

Pierwsza część pozwala czytelnikom poznać głównych bohaterów powieści, którzy mają swe plany i marzenia na przyszłość. Wnikając w ich codzienność zyskujemy możliwość pełnego zrozumienia poruszanych zagadnień. Zgłębiając wielowątkową fabułę natkniemy się na różne obszary tematyczne i z fascynacją będziemy przewracać kolejne kartki.

„Sandy cz. II” zapewni nam jeszcze więcej wrażeń. Ponownie dostrzeżemy jak wielką siłę ma pieniądz, dla którego wielu jest w stanie poświęcić wszystko. Władza i uznanie mami wielu, niestety wystawne życie może okazać się mrzonką. Przekona się o tym zastraszany przez nowojorską mafię młody finansista-prawnik, Freddy Kinley.

Druga część powieści z pewnością nie rozczaruje czytelników, którzy będą musieli odnaleźć odpowiedz na pytanie – Czy tytułowy huragan „Sandy” – to dzieło przypadku? oraz zastanowić się Czy jest możliwe, że dla zysku, ktoś manipuluje pogodą?