Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPsychoskok na XX Targach Książki w Krakowie

Psychoskok na XX Targach Książki w Krakowie

7 listopada 2016 / Łukasz
Już po raz dwudziesty, autorzy, wydawcy i czytelnicy spotkali się w Krakowie, na Międzynarodowych Targach Książki.
Niemal 700 stoisk, księgarń i wystawców zdecydowało się na zaprezentowanie swojej oferty na jubileuszowych Targach. Nie zabrakło również nas. Wydawnictwo Psychoskok przedstawiło swoich autorów w hali Wisła.

Droga do celu.
Wyjechaliśmy już w środę, aby od pierwszego dnia targów być już w pełni przygotowanymi na spotkanie z czytelnikami i zaproszonymi 12 autorami.

Dzień pierwszy.
Tego dnia odwiedziła nasze stoisko Pani Justyna Depta, autorka książek „Kocham Cię Mamo” oraz „Senne wskazówki”. Pierwsza opowiada historię kobiety, która w formie listu, opowiada swojemu niepoznanemu przez życie synowi, o trudach życia i powodzie ich rozłąki.. Druga zaś to książeczka/baśń dla dzieci. Połączono w niej świat fantastyczny, tak bardzo lubiany przez dzieci, z twardym realizmem dni współczesnych.
Jak widać na zdjęciu, Pani Justyna bardzo miło spędzała czas na naszym stoisku.

Dzień drugi.
Tego dnia odwiedziły nas przesympatyczne, utalentowane kobiety – Małgorzata Mossakowska-Górnikowska i jej „Pani Nela z Saskiej Kępy oraz Anna Wysocka-Kalkowska z powieściami „Kiedy wiosna nie nadchodzi” oraz „Moje życie bez ciebie”. Jedynym przedstawicielem  rodu męskiego wśród naszych gości był Janusz Płoński i jego „Kandydat na prezydenta”. Autorzy przez kilka godzin oddani byli swoim czytelnikom. Mimo ciężkiej pracy byliśmy niesamowicie podekscytowani. Zaskakujące było, że nawet kilkuletnie dzieci skrupulatnie przeliczały zawartość swoich kieszeni i portfeli, aby tylko móc kupić upatrzoną książkę o swoim bohaterze. Miło widzieć, że sięgają nie tylko po telefony, smartfony i tablety.
W tym dniu była u nas także pani Dominika Czajka, autorka „Królowej kokonu”, która to powieść jest współczesną, osadzoną w polskich realiach interpretacją rodziny, zdominowanej przez alkohol. Bardzo przyjemnie mijał czas na rozmowach. Pani Dominika jest dość młodą autorką, miała świetny kontakt z czytelnikami, którzy przyszli do niej po autograf lub po prostu byli zaciekawieni jej osobą. W ten oto sposób dotarliśmy do półmetka spotkania z literaturą.  Dwa dni minęły tak szybko, że aż strach pomyśleć, jak umkną nam dwa pozostałe.


Dzień trzeci.
Sobota to spore natężenie, jeśli chodzi o zaproszonych autorów.. Pierwszą autorką, jaka zaszczyciła nas swoją obecnością, była Klaudia Kopiasz, z książką „W głąb lawendowych uliczek”, to bardzo sensualna opowieść o poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze. Następnie dotarła pani Stefania Jagielnicka, która specjalnie na targi, przyleciała do nas aż z Wiednia. Bardzo nas cieszył fakt, że autorce zależało na spotkaniu z czytelnikami i wydawnictwem. Jej najnowsza książka „Amfetamina” mocno osadziła się w polskiej literaturze. Autorka posiada oprócz premierowej, jedenaście innych tytułów.

Kolejne  spotkanie z czytelnikami miała autorka „Nie wchodź w moją ciszę” oraz „Odprowadzam ciszę”, czyli Pani Alicja Masłowska-Burnos. Znana jest z talentu do pisania książek erotycznych, jednak jej styl jest delikatny i subtelny, co odzwierciedla się w recenzjach fanów jej twórczosci.

Na zakończenie dnia zaprosiliśmy Panią Jolantę Marię Kaletę z jej najnowszą powieścią „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. Cyklicznie zgłębia tajemnice Dolnego Śląska, poszukując śladów sensacji, tajemnic i kryminalnych zagadek. Do tej pory autorka zdołała „odnaleźć” Złoto Wrocławia, natrafić na trop bursztynowej komnaty, a nawet przewidzieć, że odnajdzie się Wrocławska Madonna. Riese — to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony. Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD. Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni. W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” — debiutu literackiego autorki.


Dzień czwarty. Ostatni.
W ostatnim dniu imprezy literackiej gościliśmy Ewelinę Rubinstein, która ze swoją premierową książką „Jerozolima. Miasto Boga” Gościem honorowym tegorocznych targów był Izrael, zatem książka naszej Autorki, to ważny akcent w wydarzeniu. Autorka zadebiutowała powieścią „Nina, prawdziwa historia”, jednak tym razem to „Jerozolima” świętowała swój sukces.

Na targi nie dojechała niestety Pani Marta W. Staniszewska, której książka „I obiecuję Ci miłość” również miała swoją premierę. Zakorkowane drogi i wypadki niestety uniemożliwiły Autorce dotarcie na miejsce, co powinno być sygnałem dla organizatorów targów, że organizacja  wydarzenia niemalże w przeddzień tak dużego święta, to „czasowy” niewypał i duże obciążenie dla wszystkich przybywających gości. Pani Marta nie dotarła, ale jej trzy książki: „Nigdy cię nie zapomniałam”, „Nigdy nie pozwolę ci odejść” oraz „I obiecuję ci miłość” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Smutek na twarzach fanek był wymowny i świadczył o sympatii, jaką darzona jest Autorka.

Podsumowanie.

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie pozostaną w naszej pamięci. Wszystkim Autorom przybyłym do naszego stoiska, serdecznie dziękujemy za obecność. Dziękujemy odwiedzającym targi, bo to przecież dla czytelników przygotowuje się tak ważne wydarzenie.

Nie ma lepszego miejsca, by w zaledwie 4 dni, spotkać się z tyloma pisarzami, zdobyć książkę z autografem, zrobić sobie wspólne zdjęcie i porozmawiać.

DZIĘKUJEMY!