Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Przetrwać noc” – powieść o mrokach duszy ludzkiej, despotycznej władzy i miłości

„Przetrwać noc” – powieść o mrokach duszy ludzkiej, despotycznej władzy i miłości

21 kwietnia 2017 / Agata
„Przetrwać noc” to dwuczęściowa powieść opowiadająca o mrokach duszy ludzkiej, despotycznej władzy i  miłości. Książka pozwala uwierzyć, że każdy zły czas kiedyś minie.

Dla wielu osób los bywa okrutny, ale nigdy nie powinniśmy tracić nadziei, że zły czas kiedyś minie. Zwątpienie może sprawić, że na moment staniemy się niezdolni do działania, ale jeśli zdołamy przetrwać złą noc znów wzejdzie dla nas słońce.

Powieść „Przetrwać noc” Krzysztofa Piotra Łabendy przekona nas, że bez względu na okoliczności, nie powinniśmy wątpić, że los może pozytywnie się odmienić. Ta składająca się z dwóch części powieść niesie ze sobą przesłanie nadziei.

Książka w znacznej części jest kontynuacją powieści „Kleszcz”, dlatego akcja rozgrywa się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych, choć to Naczelnik Państwa – Mirosław Warszawski, sprawuje absolutną i despotyczną władzę. W tej niesprzyjającej rzeczywistości żyją bohaterki powieści: zakonnice, Gracja (później Bożena) i Grażyna.  Służba Bogu zabija w nich człowieczeństwo, dlatego zamierzają porzucić zakon.

Decyzja jest ostateczna, ale teraz obie będą musiały przetrwać noc czasu despotii Pobożnych i Sprawiedliwych, ale zdaje się, że najtrudniej będzie im poradzić sobie z własnymi, koszmarnymi nocami.

„Czarna perła” to pierwsza cześć powieści, która pozwoli nam poznać podłość i bezwzględność tajnych służb i mizerie intelektualną większości ich funkcjonariuszy. Na pierwszy plan wyraźnie wysunie się postać psychopatycznego kapitana Kamila Witkowskiego.

W tej części powieści czarną noc będą musiały przetrwać dwie bohaterki: odtrącona przez rodzinę po odejściu z klasztoru, zgwałcona Grażyna, a także i żona kapitana, która odkrywa jego prawdziwą, przerażającą twarz.

„Pęczek konwalii” to druga część powieści, która pozwoli nam  poznać losy Gracji. Po odejściu z zakonu, Gracja wraca do swojego pierwotnego imienia – Bożena. Wiejski nauczyciel języka niemieckiego Waldemar Wąsik, znany także jako brutalny i prymitywny funkcjonariusz Pobożnych i Sprawiedliwych odciśnie bolesne piętno na życiu Bożeny.  To właśnie Waldemar przyczyni się do tego, że Grażyna poroni ich dziecko. Na domiar złego okaże się, że bohaterka choruje na białaczkę.

Noc, która musi przetrwa Bożena to  groźba śmierci, jaka nad nią zawiśnie oraz partner, który chce uczynić z niej niewolnicę.

„Przetrwać noc” to poruszająca powieść niosąca ze sobą przesłanie nadziei, dlatego możemy być pewni, że tak jak w prawdziwym życiu, po najczarniejszej nocy nadejdzie jasny dzień, W powieści wszystko kończy się szczęśliwie. Miłość zwycięża i rodzi się nadzieja, że despotia Pobożnych i Sprawiedliwych dobiegnie wkrótce końca.

Warto wiedzieć, że powieść „Przetrwać noc” zawiera wysmakowane sceny erotyczne, odwołania do świata muzyki i apetycznej kuchni.