Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka zamiast kwiatów – najlepszy prezent dla mamy

Książka zamiast kwiatów – najlepszy prezent dla mamy

10 maja 2017 / Agata
26 maja ponownie obchodzić będziemy Dzień Matki. W tym roku zamiast przewidywalnych podarunków wręczmy mamą książki, poprzez które wyrazimy swe uczucia i podziękowania.

Dzień Matki to święto obchodzone w Polsce 26 maja. W tym wyjątkowym dniu dzieci wręczają swym mamą drobne podarunki jako wyraz szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Okazuje się, że najczęściej obdarowujemy mamy kwiatami, kosmetykami i słodyczami. Mama z pewnością doceni każdy drobiazg, ale prawdziwą przyjemność sprawi jej prezent, który będzie wymagał od nas chwili zastanowienia. Książka jako prezent dla mamy to doskonały pomysł. Właściwie dobrana lektura dowiedzie bowiem, że znamy potrzeby naszych mam i potrafimy wyjść im naprzeciw.

By tego roku wywołać promienny uśmiech na twarzy mamy, warto zapoznać się z wybranymi pozycjami. Chwila spędzona na poszukiwaniu najlepszej książki nie będzie straconą, bo jak powiedział M. Ostrowski – „Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami — matka”.

W pierwszej kolejności należy polecić książkę, której tytuł doskonale zastąpi słowa, jest to poruszająca powieść psychologiczna „Kocham Cię mamo” Justyny Eweliny Depty”. Fabuła pozwoli nam poznać skomplikowane życie Karoliny Masłowieckiej, która dorastała w purytańskim i rządzonym przez surowe prawa domu. Jako dorosła, piękna kobieta Karolina zaczyna wieść samodzielne życie. Niestety piętno przeszłości nie pozwala jej zaznać pełni szczęścia. Nadejdzie dzień, w którym przypadkowe spotkanie odmieni los Karoliny. Z czasem do akcji wkroczy milicja, ukochany mężczyzn odejdzie, a żądny zemsty przestępca stanie tuż obok. Fabuła pełna niespodzianek i burzliwych zawirowań, sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Oczywiście wszyscy pragniemy, aby mamy mogły cieszyć się długim, zdrowym życiem, dlatego książka „Życie i zdrowie masz tylko jedno” doskonale sprawdzi się w roli prezentu. Autorka, Violetta Wróblewska, na co dzień pracuje jako, psychocoach, psycholog, trener rozwoju osobistego i nauczyciel akademicki, dzięki czemu zyskujemy pewność, że pozyskujemy wiadomości ze sprawdzonego źródła. Książka to jedyny poradnik na rynku księgarskim, który  na łamach 433 stron podzielonych na 34 rozdziały ujmuje interdyscyplinarną wiedzę. Sięgając po książkę „Życie i zdrowie masz tylko jedno” poznamy receptę na spokojne, radosne życie i wewnętrzną harmonię. Dowiemy się również, jak dbać o ciało, budować  bliskie relacje, dbać o udany związek, odkryć swą misję życiową, pokonywać choroby fizyczne i psychiczne, zdrowo się odżywiać, czy nadać głębszy sens swemu życiu.

Doskonałą lekturą, która ucieszy każdą mamę jest także książka  Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej — „Pani Nela z Saskiej Kępy”. Atutem pozycji pozostaje uniwersalna treść i autentyczni bohaterowie. Ta fabularyzowana opowieść przybliża życie tytułowej pani Neli, czyli Anieli Bińkowskiej  która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe życie. Aniela musiała mierzyć się z wieloma trudnościami, z czasem została także matką, która za wszelką cenę walczyła o szczęście swego dziecka. Wątki opisane w książce sprawiają, że lekturę możemy potraktować jako książkę o miłości i niezwykłej kobiecie obdarzonej ogromną siłą charakteru, czy jako pozycję o losach ludzi żyjących zaraz po wojnie lub o Warszawie i  Saskiej Kępie.

„Kiedy wiosna nie nadchodzi” to kolejna doskonała propozycja. Powieść autorstwa Anny Wysockiej-Kalkowskiej można zakwalifikować do kobiecej literatury obyczajowej. Mamy z pewnością docenią, że pisarka świetnie opisuje stany emocjonalne, które przeżywa zakochana kobieta. Fabuła pozwala wniknąć w kobiecą psychikę, dzięki czemu zrozumiemy, że panie w imię miłości potrafią zapomnieć o całym świecie, przeboleć upokorzenie, czy karmić się nadzieją.

Oczywiście nie możemy zapomnieć, że każda mama jest wyjątkową kobietą, która ma określone upodobania czytelnicze. Oznacza to, że nie musimy wybierać książek zaliczanych do działu literatury kobiecej, jeśli wiemy, że doskonałym prezentem okaże się sensacja, thriller, powieść psychologiczna, kryminał czy erotyk.

„Nie wchodź w moja ciszę” to psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału Alicji Masłowskiej – Burnos. Książka na długo przed planowaną premierą znalazła się na liście „13 premier książek 2016 roku, od których  z pewnością się nie oderwiemy”. Czytelnicy docenili poruszającą historię skomplikowanej relacji jaka połączyła 32 letnią singielkę Maję i charyzmatycznego Adama, ponieważ nie jest to typowe „love story” lecz historia z głębokim przesłaniem, która niejednokrotnie nas zaskoczy. Warto zaznaczyć, że książka jest pierwszą częścią „Trylogii ciszy”. Oznacza to, że możemy obdarować mamę wyjątkowym kompletem, bo z pewnością zechce poznać dalsze losy bohaterów ukazane w książce „Odprowadzam ciszę”, która dowodzi, że miłość jest w stanie wybawić człowieka z największych opresji.

Uwaga! Niebawem ukaże się ostatnia część „Trylogii ciszy” — „Osobliwość ciszy”.

Książki Marty W. Staniszewskiej także doskonale sprawdzą się roli prezentu, ponieważ historia miłości, która połączy głównych bohaterów – Sophie i Aleksa, dosłownie magnetyzuje. Powieść „Nigdy cię nie zapomniałam” ukazuje początki tego niezwykłego uczucia. Niespodziewane spotkanie zakończone satysfakcjonującym seksem to doskonały początek znajomości, niestety wysokie libido to za mało, by zbudować trwały związek. Doskonale wie o tym Sophie, która po pierwszym spotkaniu liczyła na kolejne oraz Aleks, który w wyniku tragicznych wydarzeń nie pojawił się na nim.

Historia Sophie i Aleksa naznaczona jest wieloma nieprzewidywalnymi zwrotami akcji, dlatego, by przekonać się czy para zdoła pokonać próbę czasu będziemy musieli sięgnąć po drugą część powieści — „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Okazuje się, że para przygotowuje się do upragnionego ślubu. Idylliczna sielanka nie będzie jednak trwała wiecznie, ponieważ na horyzoncie zaczną pojawiać się byli kochankowie, narzeczeni i ktoś kto zrobiłby wszystko, by zagrozić ich szczęściu. Czy Sophie i Aleks zdołają pokonać wszystkie przeszkody? Tylko sięgając po książkę dowiemy się, czy miłość może przetrwać wszystko.

„I obiecuję ci miłość…” Marty w. Staniszewskiej to kolejna wspaniała propozycja. Ta subtelna, naznaczona skrajnymi emocjami, i erotyzmem opowieść o sile miłości zebrała pozytywne opinie czytelników.  Izabella, główna bohaterka to 26 letnia przykładna żona, która nie może cieszyć się rodzinnym szczęściem. Niewdzięczny mąż sprawia, że jej życie zmienia się w pasmo cierpień, ale nadejdzie dzień, który zmieni wszystko… Gdy w życiu Izabeli pojawi się Wincent, ukochany z przed lat, i przyjaciel jej męża na nowo rozbudzi się uśpione przed laty uczucie.