Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPozytywna książka dla mamy na prezent

Pozytywna książka dla mamy na prezent

11 maja 2018 / Agata
Każda mama jest niezastąpioną osobą dla swych dzieci. Nie zapominajmy jednak, że wszystkie mamy to po prostu wyjątkowe kobiety. Pozytywna książka dla mamy powinna wpisywać się w indywidualne gusta i upodobania.

Kobieta, która jest rodzicem, zyskuje status matki. Osoby, którą z własnym potomstwem łączy silna, emocjonalna więź. Matczyna miłość to emocja trudna do opasania i zrozumienia. Dla swych pociech rodzicielki potrafią przecież uczynić dosłownie wszystko. Opiekuńczość, wrażliwość, empatia to cechy wpisane w rolę matki. Panie na rzecz swego potomstwa potrafią zapomnieć o własnych potrzebach i przygotować się na każde poświęcenie. Właśnie dlatego ponadczasowy motyw matki tak często wykorzystuje się w literaturze i sztuce.

Co czytać? Książki, po które watro sięgnąć!

Fakt, że matka koncentruje się na wychowaniu potomstwa, nie pozbawia jej innych potrzeb i cech. Musimy pamiętać, że każda mama przede wszystkim jest niepowtarzalną kobietą. Osobą, która posiada własny gust i upodobania. Chcąc wskazać lekturę dla mamy, nie możemy o tym zapomnieć.

Najlepsza książka dla mamy powinna oferować niezapomniane, silne emocje i dobry nastrój. Dokonując wyboru, koncentrujmy się na lekkich lekturach. Na co dzień nie brak problemów, o których warto zapomnieć w trakcie czytania. Pozytywne książki to najlepszy prezent na Dzień Matki i każdą inną okazję. Warto więc poznać kilka tytułów, które na pewno nie rozczarują.

5 najlepszych książek na prezent dla mamy

http://www.prasa24h.pl/18392/5-najlepszych-ksiazek-na-prezent-dla-mamy.html

„Mój mąż drwal” to pozytywna, pełna humoru książka. Perypetie optymistycznej rodziny nie powinny umknąć naszej uwadze. Życie, które kręci się wokół ojca drwala, różni się od tego, które znamy. Ludzie ci żyją w specyficzny sposób. Nie przywiązują wagi do aktualnych trendów i świetnie się z tym czują. Inaczej nie znaczy jednak gorzej. Żona drwala bywa niezwykle kreatywna, a dziecko „człowieka lasu” szczęśliwe. Wszystkie opisy, które znajdziemy w książce, zawierają sporo prawdy. Opinie poszczególnych bohaterów bywają różne, ale oddają wyjątkowość tego specyficznego życia. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Pozytywna treść kryje oczywiście ważne przesłanie.

Pozytywna książka to „Sięgając marzeń”. Fabuła przekonuje, że bez względu na wszystko warto mieć marzenia. Poznając losy trzech bohaterek, przeżyjemy wiele emocjonujących chwil. Przyjaciółki z lat szkolnych w życiu dorosłym dzieli wiele. Każda z nich podążyła własną drogą, ale siła przyjaźni, nie osłabła. Iza zechce odnaleźć swoją biologiczną matkę. W „podróż do przeszłości” zabierze ze sobą Tolkę i Ewę. Potrzeba realizowania marzeń przyświeca każdej z nich. Nie są jednak gotowe na to, co je czeka. Nieoczekiwane zwroty akcji i błyskotliwe dialogi sprawiaj, że trudno oderwać się od lektury. Ocenimy także, czy warto gonić za marzeniami.

„Testament Templariusza” to emocjonująca powieść o ludzkich namiętnościach. Akcja rozgrywa się w niepowtarzalnym klimacie starego opactwa. Wyraźnie zarysowana została odwieczna potrzeba miłości, siła ludzkich charakterów i emocje od wieków popychające ludzi do zbrodni. Czytelnicy dostrzegą również analogię pomiędzy tragicznym końcem zakonu templariuszy a dramatem, który dotknął Solidarność w noc wprowadzenia stanu wojennego. Obu zdarzeniom towarzyszyła 13 w kalendarzu, tajne przygotowania i konieczność łamania obowiązujących praw. Z pamiętnego czasu, gdy grupka templariuszy uciekła z tajną misją z Francji, przeniesiemy się do współczesnej, małej wsi. W pobliskim Henrykowie znajdują się zabytkowe budynki dawnego opactwa cystersów. Wraz z Magdą Michalską zgłębimy ich tajemnice. Cenną wskazówką może okazać się, znaleziony przypadkowo fragment Księgi Henrykowskiej. Nie spodziewamy się, co nas czeka, ale warto przeżyć tę przygodę.

Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej wiele wnoszą. Autorka świetnie opisuje stany emocjonalne, targające ludzką duszą. Oznacza to, że zetkniemy się z uczuciami, które znamy z prawdziwego życia. Dzięki temu łatwiej będzie nam „zaprzyjaźnić się” z bohaterami. Powieść „Kiedy wiosna nie nadchodzi” to obyczajowa literatura kobieca. Panie cenią bowiem lektury poruszające uczucia. Tych nie zabraknie na pewno. Książka obrazuje skomplikowany świat przeżyć wewnętrznych kochającej kobiety. Miłość to skomplikowane uczucie, które występuje w setkach odcieni. Z wieloma z nich zetkniemy się w trakcie czytania. To piękna, pozytywna lektura pozwalająca dostrzec wartość pozornie banalnej codzienności.

W podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń zabiera „Taniec z motylami”. Zrozumiemy, jak wiele może zmienić skrywany przed otoczeniem sekret. Tajemnica ujawniona w określonym miejscu i czasie. Zuzanna niedługo się o tym przekona. Od lat zmaga się przecież z przeszłością, niezamierzenie odkrywając sekrety swej matki. Rodzinna tajemnica może wpłynąć na jej los i życie wielu przypadkowych osób. Zaskakujące zwroty akcji i zmienne emocje dominują treść. Najważniejsze jednak, że to powieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Pozytywną książką dla mamy może stać się któraś z pozycji Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej. To propozycje oferujące wiele niezapomnianych chwil i przeżyć, „Pani Nela z Saskiej Kępy” to fabularyzowana opowieść oparta na prawdziwym życiorysie. Tytułowa. 17-letn pani Nela przybyła z Łodzi do Warszawy w roku 1928. To tutaj chciała rozpocząć nowe, lepsze życie. Los sprawił, że za sprawą pisarki i poetki Flory otarła się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. Oczarowała swym wdziękiem poetę Lucjana Szenwalda, choć serce oddała inżynierowi Stanisławowi. To on, jako hazardzista i kobieciarz diametralnie odmienił jej los. Pani Nela musiała zacząć walczyć o swe szczęście. W większości autentyczni bohaterowie, skrawki z dawnego życia, a w tle dawna Warszawa ze szczególnym uwzględnieniem – Saskiej Kępy. Te elementy sprawiaj, że trudno oderwać się od lektury.

„Mroczny spadek” zapewnia wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i niespodziewany, miłosny poryw serca. Opowieść o losach Majki Zalewskiej przekona nas, że odziedziczony majątek może oznaczać kłopoty. Majka zaraz po zakończeniu studiów przenosi się z Warszawy do Poznania. Szybko powróci jednak w rodzinne strony, gdy okaże się, że odziedziczyła po ojcu mieszkanie w warszawskiej kamienicy, które skrywa tajemnice. Lista spadkobierców jest długa, piętrzą się niespłacone kredyty i długi. Na dodatek na jaw wychodzi podwójna tożsamość jej dziadka. To on był pierwszym właścicielem lokalu i radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Z pomocą przyjaciółki Majka spróbuje odnaleźć skrytkę, do której klucz wmurował w ścianę łazienki właśnie jej przyszywany dziadek.

Wiele pozytywnych emocji oferuje dwuczęściowa powieść „Znaki życia”. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie zmartwień, wątpliwości, chwil smutku, ale i radości. Akcja pozwala wyruszyć na malowniczą mazurską wieś. W tym pięknym miejscu poznamy trzy kobiety. „Znaki życia. I tom” rozpoczynają opowieść, pozwalając „zaprzyjaźnić się” z bohaterkami. Malwina niezłomnie walczy o przetrwanie swojego związku. Niestety, w międzyczasie zmaga się również z uzależnieniem. Sylwia tęskni za małżonkiem, który ciągle przebywa w delegacjach. Ponadto zmaga się z niepokojącymi objawami bólowymi. Natomiast Wiktoria musi radzić sobie z partnerem, który ponad związek stawia inne zobowiązania i jednocześnie prowadzić gospodarstwo. Poczucie osamotnienia w związki to emocja, która zdaje się upodabniać do siebie bohaterski. Fabuła przekona nas jednak, że ich los splata jeszcze jeden niuans. Historia wciąga bez reszty. By przekonać się, jak potoczą się perypetie tych wyjątkowych kobiet, należy sięgnąć po „Znaki życia. II tom”.

Pozytywną lekturą dla mamy będzie także poezja. „Renezja” to tomik ozdobiony replikami obrazów artysty, Marka Haładudy. Każdy wiersz skłania do głębszych refleksji. Zachęca, by na moment zadumać się nad tym, co ważne. Wiele osób stara się zbudować w swym wnętrzu świat równoległy. Natchnioną przestrzeń, do której zabiera się jedynie emocje konieczne do utrzymania równowagi. To poezja o dobru – w ludziach i niezwykłości natury. Ganione są niewłaściwe postawy, nagradzane natomiast te poprawne. Całość przepełnia miłość i empatia.

Pozytywne książki dla mamy, mogą stać się prezentem, który warto wręczyć bez okazji. Możliwe, że staną się także inspiracją do wyszukiwania kolejnych tytułów.