Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoznaj autora i jego twórczość – Violetta Wróblewska

Poznaj autora i jego twórczość – Violetta Wróblewska

21 kwietnia 2017 / Agata
Violetta Wróblewska  jest autorką, która pragnie „zaproponować czytelnikom recepty na życie, w którym jest dużo miejsca na spokój, poczucie harmonii i wewnętrzną radość.” Kim jest Violetta Wróblewska?

Życie zawodowe Violetty Wróblewskiej jest bardzo bogate, ponieważ autorka ma za sobą wiele lat pracy zawodowej, głównie na stanowiskach menedżerskich w średnich i dużych firmach, a obecnie pracuje w firmie Usługi Psychologiczne, Terapia „Kreacja Życia” jako psycholog, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka i psychocoach.

Ponadto Violetta Wróblewska:

 •  prowadzi warsztaty rozwojowe, jako specjalista, między innymi: w pomocy: w problemach: komunikacyjnych, zawodowych, małżeńskich, w związku partnerskim, w relacjach, zdrowotnych o podłożu psychosomatycznym, w radzeniu sobie ze stresem, negatywnymi emocjami, kryzysami życiowymi, lękiem, wewnętrznymi konfliktami,
 • pomaga ludziom zmagającym się z depresją, samotnością, obniżonym nastrojem, dolegliwościami psychosomatycznymi, pracoholizmem, wypaleniem zawodowym, jak również z poczuciem braku sensu życia i z niskim poczuciem własnej wartości,
 • jest twórczynią Terapii psychomedduchowej, która integruje w sobie eklektyzm wszystkich najważniejszych i najbardziej skutecznych metod terapeutycznych oraz najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie pomagania człowiekowi,
 •  jest eksploratorką i popularyzatorką zdrowych stylów życia,
 • od kilku lat nauczycielem akademickim w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie,
 • łączy w swojej pracy interdyscyplinarną wiedzę i doświadczenie.
Czy to prawda, że misją życiową autorki jest szerzenie wśród ludzi filozofii możliwie dobrego życia?

Każdy dzień Violetty Wróblewskiej wypełnia masa najróżniejszych aktywności, choć autorka zawsze stara się, by prócz pracy zawodowej odnaleźć czas na prozaiczne obowiązki, a także taniec brzucha, jogę kręgosłupa, jazdę na rowerze do lasu, modlitwę oraz na rozmowę z bliskimi osobami. Autorka przyznaje także, że lubi swoją pracę, która umożliwia realizowanie życiowej pasji:

Bardzo lubię swoją pracę zawodową. Jest ona moim powołaniem i pasją. Moją misją życiową jest szerzenie wśród ludzi filozofii możliwie dobrego życia, mądrej miłości do siebie i innych oraz propagowanie zdrowego stylu życia zgodnego z intuicyjną, społeczną, duchową, fizyczną i emocjonalną naturą człowieka. Bo  przede wszystkim takie życie może dać poczucie największego spełnienia, wewnętrznej radości i wewnętrznego spokoju oraz wolności i może być wolne od: nałogów, uzależnień, zniewolenia przez różne rzeczy i pragnień ciągłego potwierdzania swojej wartości.

Dlaczego książka „Zdrowie i życie masz tylko jedno” jest wyjątkowa?

Już sam fakt, że autorką pozycji jest Violetta Wróblewska sprawia, że książkę należy uznać za wyjątkową. Ponadto należy wiedzieć, że  „Zdrowie i życie masz tylko jedno” to jedyna książka na rynku księgarskim, w której na 433 stronach w 34 rozdziałach zostały omówione wszystkie najważniejsze aspekty dobrego życia.

Zawartość tej obszernej pozycji obejmuje interdyscyplinarną wiedzę z zakresu psychologii, medycyny, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Autorka wykorzystując doświadczenie zawodowe i osobiste oraz  szeroką literaturę oddała w ręce czytelników jedyny poradnik, który odnosi się do wszystkich najważniejszych aspektów dobrego, satysfakcjonującego życia, ujmując człowieka jako istotę cielesną, psychiczno-emocjonalną, społeczną i duchową.

Na jakie korzyści możemy liczyć po przeczytaniu książki „Zdrowie i życie masz tylko jedno”?

Czas, miejsce, nieprzewidywalne sytuacje i sploty okoliczności mogą sprawić, że nasze życie „zawiruje”, i trudno będzie nam odzyskać zachwianą równowagę. Okazuje się jednak, że świadomie układając swą codzienność i planując przyszłość możemy zrobić wiele na rzecz szczęśliwego, zdrowego życia. Książka uświadomi nam wagę zagadnienia i pozwoli odnaleźć między innymi:

 • recepty na życie, które pozwolą nam odnaleźć upragniony spokój i wewnętrzną radość,
 • wewnętrzną harmonię jeśli zechcemy skorzystać z niezastąpionych porad,
 • praktyczne wiadomości dotyczące najważniejszych obszarów pozwalających zapewnić dobre życie,
 • wskazówki, jak poskładać swoje życie,
 • porady, jak poszerzyć swoją świadomość; zrozumieć złożoności życia i odzyskać zdolność do odczuwania optymizmu i radości.

Wiadomości, które zdobędziemy pozwolą nam przewartościować dotychczasowe życie. Dla wielu osób najcenniejsza będzie jednak świadomość,  że dzięki jednej pozycji dowiemy się jak dbać o własne ciało, budować bliskie, harmonijne relacje i udany związek, odkrywać misję życiową, pokonywać choroby fizyczne i psychiczne, zdrowo się odżywiać, czy nadać głębszy sens swemu życiu.