Poznaj autora i jego twórczość – Maksymilian Bron - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoznaj autora i jego twórczość – Maksymilian Bron

Poznaj autora i jego twórczość – Maksymilian Bron

10 września 2020 / Agnieszka

Maksymilian Bron celnie odnosi się do najważniejszych kwestii. Co ważne, autor zarówno w swojej prozie, jak i poezji stosuje poruszające emocje i skłaniające do refleksji środki wyrazu.

 

Potrzebę wyrażania swoich myśli poprzez słowo pisane, odczuwa mnóstwo osób. Nie każdy zostanie jednak poczytnym autorem. By obrać tę ścieżkę życiową, potrzeba przede wszystkim wrodzonych predyspozycji.

Maksymilian Bron posiada talent. Uzdolnienie przejawiające się specyficzną konstrukcją psychiczną oraz wrażliwością.

Autor, który na co dzień mieszka i pracuje jako nauczyciel w Wejherowie już kilkakrotnie tego dowiódł. Za swoją pierwszą powieść „CV” otrzymał nagrodę specjalną w konkursie organizowanym przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Jego wiersze ukazały się w ogólnopolskim tomiku „Cogito” oraz dwóch tomikach wydanych przez Wejherowskie, Centrum Kultury. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie poetyckim „Powiew Weny”.

Maksymilian Bron jest pisarzem oraz poetą. Natchnienie jako stan duchowego ożywienia twórczego pozwala autorowi pisać poruszające emocje i skłaniające do refleksji utwory.

Zagubiona nieśmiertelność” to pierwsza w pełni wydana powieść Maksymiliana Brona. Nie jest to książka o lekkiej fabule, ponieważ opowiada ona tragiczne losy Alberta. Bohater ten jako 15-latek doszedł do wniosku, że życie toczy się krwią. Ta przepełniona brutalnością myśl dopadła go w momencie, gdy niezamierzenie stał się świadkiem makabrycznego zdarzenia. Na jego oczach Niemiec Wurst ściął toporem głowę złodziejaszka żydowskiego pochodzenia, Nimra. Wówczas Albert nie mógł jeszcze wiedzieć, że jego życie będzie pełne widoku krwi i śmierci. W trakcie lektury dowiemy się, iż bohater zdołał przeżyć drugą wojnę światową. Na domiar złego na swoich barkach musiał dźwigać piętno osobistej tragedii. Ta wielowątkowa powieść wskazuje na dobre i złe rzeczy, które czynimy. Podkreślone zostało także, co w naszym życiu jest naprawdę ważne. Wielowątkowa problematyka oraz obrazowe opisy sprawiają, że tej książki długo nie da się zapomnieć.

Czytaj dalej

Na wpółświadomy. Powtarzając za samym sobą”, to natomiast skłaniający do refleksji tomik poetycki autorstwa Maksymiliana Brona. Egzystencjalna tematyka poszczególnych utworów sprawia, że w tej pozycji każdy odnajdzie godny uwagi, zachęcający do rozważań wiersz. Zastanowimy się między innymi nad tym, czy potrafilibyśmy odczuć radość, nie znając smutku? Czy bez miłości potrafilibyśmy być szczęśliwi? Jakie emocje skłaniają niektórych do przywdziewania maski i udawania kogoś innego? Spróbujemy także odpowiedzieć na pytanie, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Ten tomik uświadomi nam również, że najbardziej boli samotność w pięknym ubraniu. Zachęceni do zamyślenia spędzimy wiele chwil, zastanawiając się nad sobą i światem.

Czytaj dalej

Maksymilian Bron poprzez poezję dokonał oceny ludzkich postaw i zachowań. Wnioski, do jakich doszedł poeta, odnajdziemy w tomiku „Odwrotność raju”. Wcielając się w rolę bacznego obserwatora świata, podjął się on wnikliwej analizy rzeczywistości. Dzięki temu wychwycone zostały najważniejsze niuanse. Ten wyjątkowy zbiór wierszy skłania do refleksji i zadumy. Zaczytani w kolejne utwory, zaczniemy rozumieć, że ludzkość zatraciła sens. Gonitwa za niespełnionymi marzeniami prowadzi donikąd. Wiara, że ideał jest osiągalny to utopia. A prawdziwe dobro to mrzonka, skoro nieopodal nas ludzie muszą egzystować w odwrotności raju. Do sięgnięcia po ten tomik zachęcają słowa autora.

Czytaj dalej

„Poezje moje wyrażają głębokie rozczarowanie człowiekiem i tęsknotę za Rajem. Są odbiciem szczątków wiedzy, którą dały nam wielkie filozofie, religie oraz nauka. Ale przede wszystkim uczuć, które są instynktowne, ale niestety wielokrotnie ukryte”.

Maksymiliana Brona oraz jego twórczość warto poznać. Bez względu na to, czy skusimy się na prozę, czy poezję, emocjonujących chwil nam nie zabraknie.