Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości

Powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości

27 listopada 2018 / Agnieszka
Lidia Tasarz oddała w ręce czytelników intrygującą historię kobiety, której w dramatycznych okolicznościach przyszło poszukiwać własnej tożsamości. Gdy myślała, że wszystko nareszcie wraca na dawne tory, zaczęły zagrażać jej kolejne niebezpieczeństwa.

W życiu nie widzieć czemu czasem tak po prostu się zdarza, że niektórzy muszą mierzyć się z niewyobrażalną ilością nieszczęść. Bezustannie zmagać z przeciwnościami losu i niesprzyjającymi ludźmi. O poczuciu bezpieczeństwa i szczęściu marzy każdy, ale co jeśli nic nie układa się po naszej myśli, a nawet jest coraz gorzej?. Gdy jedni się poddają, inni, wytrwalsi, walczą do końca. Historię niezłomnej kobiety, której przyszło zmagać się z niesprzyjającymi ludźmi i własnymi słabościami warto poznać. Jest to opowieść, która porusza, ekscytuje i momentami wzbudza niepokój.

Lidia Tasarz zadebiutowała powieścią „Nić Ariadny”.

Książka szybko zdobyła uznanie czytelników, a teraz pojawiła się jej kontynuacja zatytułowana „Bez wyjścia”. Opisaną historię warto poznać w całości. Tylko wówczas nie umkną nam żadne intrygujące wątki. W trakcie lektury napięcie wzrasta wraz z każdą przeczytaną stroną. Nie brakuje bowiem nieprzewidywalnych zwrotów akcji, koniecznych do wyjaśnienia tajemnic i czających się w ukryciu niebezpieczeństw. Wielokrotnie będziemy zaskoczeni obrotem opisanych zdarzeń. Podobnie jak głównej bohaterce przyjdzie nam zasmakować niewiedzy i niepewności.

Historię kobiety, której przyszło poszukiwać własnej tożsamości, opowiada „Nić Ariadny”. Jest to thriller psychologiczny osadzony w sensacyjnym klimacie. Pamiętnikowa, pierwszoosobowa narracja sprawia, że możemy poznawać myśli i rozterki bohaterów. To ważny element powieści, który został bardzo dopracowany. Wątpliwości i emocje odczuwane przez poszczególne postacie będą na nas silnie oddziaływać.

Czytaj dalej

„Bez wyjścia” to druga część powieści „Nić Ariadny”.

Okaże się, że odzyskana pamięć i tożsamość nie zakończyła kłopotów bohaterki. Ponownie będzie niepokojąco, intrygująco, a momentami bardzo niebezpiecznie. Jak szybko się okaże, życie Agaty nie powróciło w pełni na dawne tory. Co gorsza, pozostałości po przebytej amnezji są bardzo niepokojące. Objawiają się bowiem chwilowymi atakami utraty wzroku, które Agata ukrywa przed otoczeniem. Na szczęście Konrad bacznie ją obserwuje, by w razie potrzeby odpowiednio zareagować.

Potrzeba powrotu do normalnego życia motywuje ją do działania. Szybko wróci do pracy i ku swemu zadowoleniu, będzie mogła brać udział w nowej akcji. Najpewniej nie spodziewała się jednak, co ją czeka. Agata będzie walczyć z grupą terrorystyczną. Jej kolega w niewyjaśnionych okolicznościach starci życie. Do niej natomiast w środku nocy będzie wydzwaniał mężczyzna podający się za brata jej zmarłego ojca. Czy może mieć to jakikolwiek związek z przestępcą o ksywie Gollum?

Czytaj dalej

Dynamicznie rozwijająca się akcja trzyma w ciągłym napięciu. Nawet w momentach, gdy zaczniemy przeczuwać, że wiemy już, co się dzieje, zostaniemy ponownie zaskoczeni. Od tej książki naprawdę nie sposób się oderwać. Pojawi się temat Organizacji X Przezroczyści, a ostatecznie Agata zostanie porwana. Czy Konrad zdoła ją uratować?

Opisana przez Lidię Tasarz historia kobiety, której w dramatycznych okolicznościach przyszło poszukiwać własnej tożsamości, walczyć z własnymi słabościami i groźnymi oprawcami, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

To lektura dla wszystkich, którzy chcą przeżyć ekscytujące, niezapomniane wrażenia.