Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPodróż z Jolantą Marią Kaletą w Góry Izerskie

Podróż z Jolantą Marią Kaletą w Góry Izerskie

6 listopada 2017 / Agnieszka

W dniu 05.10.2017 roku premierę miała najnowsza powieść Jolanty Marii Kalety, pod tytułem „Pułapka”.

Autorka już niejednokrotnie zaskoczyła nas oryginalnością pomysłów oraz stylem, który przyciąga fanów opowieści przygodowych, kryminalnych, sensacyjnych. Twórczość wrocławianki zasługuje na uwagę ze względu na ogromny talent pisarki. Wykorzystuje ona niesamowitość, tajemniczość i majestat polskich terenów. W jej książkach odkrywamy Dolny Śląsk, poznajemy związane z nim legendy oraz mity.

W najnowszej powieści autorka zabiera nas w podróż w Góry Izerskie, do owianej ludowymi i historycznymi podaniami „Szczeliny Jeleniogórskiej”.

Tam, poszukiwania poniemieckich skarbów i wspaniałości rozpoczynają bracia Czarnowscy wraz z żonami, Edytą i Dorotą. Lokalizację starej sztolni kobaltu odnajduje również Justus Schwarz wraz z jego polskim wspólnikiem, Marianem Boryczko. Na okazję rychłego wzbogacenia się nie pozostaje obojętnym również Jacek Sulima, który z zawodu jest dziennikarzem i zajmuje się tropieniem tajemnic i zagadek z czasów II wojny światowej.

Fani książek Jolanty Marii Kalety zostali przyzwyczajeni do ciągłej akcji, zaskakujących zdarzeń i niebanalnie skonstruowanych postaci. I tym razem nie będą oni zawiedzeni. Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w historię bez reszty, a szybkie tempo i wciąż rozwijająca się akcja nie pozwalają się oderwać.

Grupa poszukiwaczy jest pewna swoich możliwości, przekonana o rychłym zysku i niesamowitym zarobku. Spodziewają się oni gór złota, dzieł sztuki, niewyobrażalnych kosztowności i wspaniałości. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z ich planem i zamiarami.

O sile i nieograniczonej mocy przyrody, natury przekonaliśmy się już nie jeden raz. Swoją siłę udowadnia nam poprzez powodzie, pożary, trzęsienia ziemi. Tym razem postanowiła zadziałać i strzec drogi do skarbu. Życie i zdrowie grupy eksploratorów zostaje wystawione na ciężką próbę. Podczas wyprawy zmagają się z okropną pogodą, warunkami klimatycznymi, które wykraczają ponad ludzką wytrzymałość. To jednak nie wszystko. W obronie słynnej „Szczeliny Jeleniogórskiej” stają Górscy strażnicy, których obecności nie spodziewał się żaden z poszukiwaczy. Czy wszystko zakończy się pomyślnie? Czy cena, jaką przyjdzie zapłacić grupie, nie będzie zbyt wysoka?

Tropem tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej

Jolanta Maria Kaleta, wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog. Po raz kolejny składa na ręce czytelników powieść niezwykłą, tajemniczą, porywczą i zaskakującą, którą zachwyci się każdy, bez wyjątków.