Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościOpowiadania człowieka jakby stąd

Opowiadania człowieka jakby stąd

10 grudnia 2017 / Agnieszka
Szczęśliwi ci, którzy są obdarzeni wyobraźnią i marzeniami. Tak uposażonym żyje się znacznie łatwiej, a przede wszystkim piękniej.

Autorzy zbioru „Opowiadania człowieka jakby stąd” zapragnęli przenieść swoich czytelników w niemalże baśniowy świat. Jedno z opowiadań pt. „Śnieżynka” można by śmiało nazwać bajką dla dorosłych. Utwór ten ukazuje moc wyobraźni i energię płynącą z posiadania w życiu pasji. Paradoksalnie, właśnie życie w świecie marzeń i fantazji pomaga przetrwać i radzić sobie z prozą codzienności, która otacza nas każdego dnia.

Tak naprawdę wszyscy dotykamy zwykłego życia. Musimy się z nim mierzyć, rozwiązywać problem, ale jest to znacznie trudniejsze, gdy nie ma się żadnej odskoczni. Nasze marzenia tworzą w pewnym sensie alternatywny świat, odmienny od tego, w którym żyjemy. Wierząc w nie, tworzymy odpowiednie myślokształty. Wytwarzamy odpowiednią energię, która prędzej czy później zaczyna się materializować. Marząc o czymś, żyjąc tak, jakbyśmy już tych pragnień dotykali, przyciągamy je do siebie. Żyjąc wyobraźnią, uruchamiamy potęgę podświadomości. Wizualizując w głowie swoje marzenia, zbliżamy się sukcesywnie do upragnionego celu.

Taki właśnie jest przekaz tego zbioru opowiadań. Autorzy dzielą się chętnie swoją wyobraźnią. Pragną ubarwiać świat czytelników. Przenosić ich w inny wymiar, zarazem przekonując, że każdy może obudzić swoją wyobraźnię. Odnalezienie w sobie pasji na każdym etapie życia czyni człowieka ciekawym i szczęśliwym.