Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMoc drzemie w treści, czyli nie oceniaj książki po okładce

Moc drzemie w treści, czyli nie oceniaj książki po okładce

23 marca 2018 / Agnieszka
To naprawdę mądre słowa, które możemy odnieść do wielu życiowych aspektów. Mówi się, by nie oceniać człowieka po wyglądzie, a książki po okładce. My pozostając w tematyce literatury, przyjrzymy się ocenie treści, nie okładki.

Każdy miłośnik książek wie, że aby powieść miała moc i porywała, nie musi posiadać okładki niczym z galerii sztuki. Niekiedy autorzy cenią sobie prostotę, minimalizm, stawiają na treść. Ta decyzja w żadnym stopniu nie powinna umniejszać ich zasługom na miano prawdziwego artysty, a w książce najważniejsze jest wnętrze. Właśnie TA idea powinna być promowana w kampaniach szerzących czytelnictwo. Człowiek stojący przed wyborem książki, którą chce kupić, kieruje się wieloma bodźcami. Jako pierwsze sprawdza listę najlepiej sprzedających się tytułów. Kiedy nie znajdzie na niej nic dla siebie, wędruje pomiędzy regałami i ogląda okładki. Gdy któraś wpadnie mu w oko dopiero czyta opis książki i decyduje czy ja zakupić.

Nie kupuj książki po okładce

A gdyby tak zabawić się ludzkimi zmysłami i pozbawić czytelnika możliwość obejrzenia okładki? Pokierowania się własnymi preferencjami co do kolorów, czcionki, obrazków?

Wydawnictwo Psychoskok daje taką możliwość. Proponują czytelnikom, by poniosła ich fantazja, wyobrażenie i twórcze myślenie. Na stronie internetowej tylkorelaks.pl, istnieje możliwość nabycia TAJEMNICZYCH KSIĄŻEK.

Książki skrywają, być może mroczne tajemnice, płomienne romanse, słowa natchnienia. Każda z nich została osobno zapakowana w tradycyjny szary papier i ręcznie opisana, a wszystko po to, aby kupowanie książek stało się jeszcze większą frajdą!

Dodatkowo jest to genialny sposób na promowanie akcji „Nie oceniaj książki po okładce”.

Sklep internetowy to nie wszystko, firma zdecydowała się posunąć krok dalej. Tajemnicze książki można nabywać również na wszystkich Targach Książek, w których wydawnictwo bierze udział. Podchodząc do tematu z nieco innej strony, można nazwać to zupełnie inną odmianą czytelnictwa. Powszechnie wiadomo, że wyłączenie jednego ze zmysłów, natychmiastowo potęguje inne. Nie patrząc więc na okładkę, możemy dużo bardziej zagłębić się w opis lektury, przeanalizować go krok po kroku. Wreszcie zadecydować, czy dana książka wpisuje się w nasze gusta.

Kupowanie „w ciemno” wiąże się z pewną dodatkową dozą emocji, adrenaliny.

Przecież słowa są stworzone do interpretacji. A co, jeśli okaże się, że przez przypadek, korzystając z TAJEMNICZYCH KSIĄŻEK, odkryjemy zupełnie nowe fascynacje, nowy dla nas gatunek literacki? A co jeśli obdarzymy miłością największą książkę, na którą w księgarni nawet byśmy nie spojrzeli?

Czy jesteście gotowi na taką brawurę?

Pamiętajcie, że bez ryzyka nie ma zabawy.