Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMiłość to pasja – 5 książek, które odmienią Twoje życie

Miłość to pasja – 5 książek, które odmienią Twoje życie

30 lipca 2018 / Agnieszka
Móc kochać i być kochanym to wielki dar. To właśnie miłość potrafi odmienić ludzkie życie. Nadać mu sens. Sprawić, że każda chwila zyska na znaczeniu i żaden dzień nie będzie już taki sam. 5 książek, które odmienią Twoje życie to propozycja dla spragnionych uczuć.

Z naukowego punktu widzenia miłość to nic innego jak typ relacji międzyludzkiej. Tak banalnie proste wyjaśnienie jest całkiem logiczne, choć w żaden sposób nie jest w stanie podkreślić niezwykłości tego uczucia. Najpewniej jednego z najbardziej skomplikowanych, a zarazem najbardziej pożądanych. Każdy pragnie przecież kochać i być kochanym.

Miłość to emocja o wielu obliczach. Dzięki niej, dla drugiego człowieka potrafimy zmieniać swoje wnętrze postawy i zachowania. Dla niej chcemy stawać się lepsi. Jesteśmy gotowi na wyzwania i zdolni do poświęceń. Napędzani emocjonalną siłą potrafimy zadziwiać siebie i innych. Nagle ktoś staje się dla nas najważniejszy. Jesteśmy gotowi zrobić naprawdę wiele, aby więź ta nigdy nie straciła swej siły.

Miłość potrafi nadać sens życiu. Jest pasją, namiętnością, pragnieniem. Emocją tak niepowtarzalną, że nie sposób jej opisać i „zamknąć” w jakiejkolwiek definicji. Każdy z nas inaczej ją postrzega, rozumie i odczuwa. Stała jest tylko jedna. Wszyscy wiemy, że właśnie miłość jest w życiu najważniejsza.

Od zawsze to właśnie miłość inspirowała pisarzy, malarzy, muzyków, czy rzeźbiarzy. Była i nadal jest istotnym aspektem wielu dziedzin jak choćby filozofii, psychologii, czy religii. By móc, choć częściowo zrozumieć emocje najlepiej je poczuć. Słowa nigdy nie będą w stanie wyrazić wszystkiego.

5 książek, które odmienią Twoje życie to propozycja dla spragnionych uczuć

Na poszukiwania miłości zabierze nas powieść „Pierścionek z cyrkonią”. Jest to intrygująca opowieść o wyjątkowości uczucia, na które czasem trzeba długo czekać. Cała historia rozpoczyna się w roku 1967 w Gdańsku. Do jednego z tamtejszych liceów chodzi para młodych ludzi, których połączyła szczera, piękna relacja. Uczucie ufne i czyste, które będzie musiało zmierzyć się z rzeczywistością. Od pragnień do ich realizacji często prowadzą zawiłe drogi, ale zdarzają się też ślepe zaułki. Każde z nich podaży w inną stronę. Będzie żyć bieżącą chwilą i gromadzić kolejne doświadczenia. Obarczeni nimi spotkają się ponownie dopiero w 2008 roku w Paryżu. Są już innymi ludźmi, więc czy przypadkowe spotkanie odświeży dawną relację. Łatwo na pewno nie będzie, ale dojrzałej miłości warto dać szansę.

Książka na „Na pożółkłym papierze” każe nam się zastanowić, czy warto rezygnować z uczuć. To poruszająca opowieść o miłości, konsekwencjach podejmowanych decyzji i samotności. Główna bohaterka szesnaście lat temu zdecydowała się wiele zaryzykować. Odeszła od narzeczonego, by móc pełniej wykorzystać każdą chwilę. Brak zobowiązań i poczucie niezależności zapewnią pełnię szczęścia tylko na chwilę. Z czasem do głosu dochodzą wątpliwości, a dominującym uczuciem staje się samotność. Jeżeli spaliło się za sobą wszystkie mosty, nie ma jak wrócić. Właśnie dlatego, postanowi pisać listy do dawnego ukochanego. Czasu nie da się cofnąć, ale niektóre sprawy trzeba wyjaśnić do końca, by móc kroczyć dalej.

Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej są polecane dla spragnionych uczuć. Autorka doskonale opisuje emocje targające ludzką duszą. Miłość i różne jej odcienie na pewno stanie na naszej drodze.

„Kiedy wiosna nie nadchodzi” to piękna, intrygująca opowieść. Główna bohaterka Julia na pewno nie jest szczęśliwa. Choć realizuje się zawodowo, jako właścicielka agencji reklamowej, w jej życiu panuje pustka. Mąż, który od dawna przebywa za granicą, zdaje się jedynie wspomnieniem. Rzucenie się w wir pracy nie zrekompensuje jej braku jego uczuć. Przyjaciółka Weronika sugeruje jej, że w tej sytuacji należałoby się rozwieść. Julia nie jest na to jednak gotowa. Los niebawem ją zaskoczy. Dokładnie w dniu 35 urodzin otrzyma bukiet białych róż od kogoś, z kim powinna się spotkać.

„Taniec z motylami” to powieść przepełniona emocjami. Książka o tym, co w życiu najważniejsze. Zetkniemy się z miłością i przyjaźnią. Wspomnimy zapomniane marzenia. Docenimy siłę akceptacji i przebaczenia. Przekonamy się, że tęsknota może budzić lęk. Zuzanna od wielu lat zmaga się z przeszłością. W międzyczasie odkrywa największe sekrety swojej matki. Niebawem przyjdzie jej przekonać się, jak wiele może zmienić jedna rodzinna tajemnica. Spotkanie konkretnej osoby w określonym czasie odmieni życie jej i wielu przypadkowych osób. Nie zdołamy przewidzieć, jak wiele się wydarzy.

Lidia Tasarz również zmierzyła się z tematyką uczuć. Postanowiła sprawdzić prawdziwość porzekadeł, mówiących, że ludzkie, zakochane serca są jak dwie cząstki jednej całości.

„Cząstka pomarańczy” to powieść o delikatnej i czystej miłości. Maja, główna bohaterka wkracza w dorosłe życie. Przed nią wiele doświadczeń i ważnych decyzji. Na chwilę obecną większych trudności nie dostarcza jej ocena, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera. Przyjdzie jednak czas na bardziej skomplikowane dylematy. Ta niezwykła książka zabierze nas w pełną emocji podróż. Nie zabraknie dramatów i niespodziewanych zawirowań. Całość jest jednak ciepłą, pogodną opowieścią.

Zaproponowane książki mogą odmienić życie każdego. Znajdziemy w nich to, co najważniejsze i bezcenne. Na naszej drodze stanie miłość i masa innych emocji. To one poruszą, nadając sens każdej chwili.

Romans i erotyka – oferta Wydawnictwa Psychoskok