Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać nowości

Lubimy czytać nowości

29 maja 2019 / Agnieszka
Ciekawość sprawia, że lubimy czytać nowości. Chcemy przekonać się, co nowego chcą zaoferować nam autorzy. Sprawdźmy więc, na jakie wrażenia możemy liczyć tym razem.

Na rynku wydawniczym znajdziemy tysiące książek, a prawie każda zachęca, by ją przeczytać. Pośród tak wiele możliwości łatwo się pogubić. Niektóre z nich to przecież zasługujące na uwagę klasyki. Inne to poczytne lektury uznanych autorów, pozycje, które pozytywnie zaskoczyły fabułą, czy udane debiuty literackie.  Jest więc w czym wybierać, choć przyznać musimy, że nigdy nie zdołamy przeczytać wszystkich książek. Z tego powodu nie warto robić sobie jednak wyrzutów. Czasu zawsze jest za mało. Co prawda, najwytrwalsi czytelnicy potrafią przeczytać ponad 50 książek rocznie. Nie musimy jednak próbować. Pobić tego wyniku, bo czytanie przede wszystkim ma być relaksującą przyjemnością, a nie męczącym, czytelniczym maratonem. Sięgajmy więc po te lektury, które najbardziej nas zaintrygują i nie czujemy się gorsi, jeżeli zdołamy przeczytać jedynie kilka pozycji. Ważne, abyśmy z lektury czerpali to, co najważniejsze, czyli emocje i chwilę zadumy.

Nowości książkowe – zobacz co aktualnie watro czytać!

Lubimy czytać nowości, bo to książki, które najszybciej przykuwają uwagę. Tuż przed premierą, w momencie pojawienia się pozycji na rynku oraz zaraz potem, trwa kampania reklamowa mająca zaciekawić książką czytelników. To moment, w którym możemy sporo dowiedzieć się o atutach pozycji, nabyć ją w przedsprzedaży, czy atrakcyjnej cenie. Świadomość, że na temat danej nowości zbyt wiele osób nie zdążyło jeszcze wyrazić swojej oceny, zachęca do lektury. Można przecież poczuć się jak czytelnik „z czołówki”, który będzie miał szansę wyrazić swoją opinię przed innymi. A kto nie lubi, by brano pod uwagę jego zdanie?

Sięgajmy więc po nowości i pozwólmy im się zaskakiwać. Znajdźmy się w grupie czytelników, którzy jako pierwsi przeczytają daną pozycję. Wyrażajmy na ich temat opinie, dzielmy się wrażeniami, podpowiadamy innym, co warto przeczytać. Zaproponowane lektury to książki, które na pewno nas nie zawiodą.

Polecana nowość książkowa to „Niewolnicy III Rzeszy z literą „P”

Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945. Jest to mocno literatura faktu, która wyjawi nam tajemnice II wojny światowej, o których na pewno jeszcze nie słyszeliśmy. Publikacja porusza trudną tematykę wojenną, w tym zagadnienie rozliczenia się z przeszłością, zadośćuczynienia ofiarą oraz zadbania o miejsca pamięci, które są tak ważne dla historii świata. Niesłusznie może nam się wydawać, że szkolna edukacja wyposażyła nas we wszystkie najważniejsze informacje. W rzeczywistości jednak do wielu treści z pewnością nie mieliśmy dostępu. Dzięki tej książce poznamy fakty, które nami wstrząsną. Przekonamy się, czym były roboty przymusowe i piekło obozów koncentracyjnych . Poznamy autentyczne, tragiczne historie, które wielokrotnie zakończyły się śmiercią. W ówczesnym czasie zginąć mógł bowiem każdy, kto nie dostosowywał się do wymagań Rzeszy. Niewolnicza praca w przymusowych obozach zniszczyła życie tysięcy ludzi. Wielu z nich nigdy nie otrząsnęło się z traumy przeszłości, a na zadośćuczynienie, czy choć częściową rekompensatę poniesionych strat materialnych i psychicznych, rzadko kto mógł liczyć. To poruszająca publikacja powstała na podstawie cennych materiałów źródłowych. Zarówno tych ogólnodostępnych w archiwach, jak i tych przechowywanych w zbiorach prywatnych.

Czytaj dalej

Lubimy czytać nowości, które opowiadają o wartościowych przeżyciach i spostrzeżeniach innych osób. W tej grupie naszą uwagę szczególnie zwracają pozycje, których autorzy, nie boją się opowiadać nawet o swoich najintymniejszych przeżyciach.

„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk.” to autobiograficzny dziennik, który został napisany podczas pobytu w szpitalu psychiatrycznym

Autorka, Anka Mrówczyńska szczerze opowiedziała o swoich zmaganiach z borderline, czyli pogranicznym zaburzeniem osobowości. W jej przypadku, szukanie pomocy na dziennym oddziale terapeutycznym, nie przyniosło oczekiwanego efektu. To dlatego trafiła na Szpitalny Oddział Zamknięty. Nikt nie chciałby musieć znaleźć się w takim miejscu, ale ona wiedziała, że  może to być ostatnia szansa na normalne życie. Bez właściwego wsparcia, borderline może wyrwać się spod kontroli. Wówczas emocjonalny rolerkoster zaczyna brać górę. Zmienne nastroje , nieumiejętność nawiązania poprawnych relacji z innymi, lęki, myśli samobójcze, czy uzależnienia, zaczynają zmieniać rzeczywistość w prawdziwe piekło. Gdy przychodzą lepsze dni, marzenia o szczęściu zaczynają powracać. Ta poruszająca, momentami wstrząsająca książka, uświadomi nam, jak wygląda życie osoby chorej na borderline. Zajrzymy w przestrzeń szpitala psychiatrycznego, by zrozumieć, co czuje pacjent. Warto zaznaczyć, że pozycja otwiera, polecamy przez magazyn psychologiczny „Charaktery” cykl „Młody bóg z pętlą na szyi”. Został on poświęcony tematyce borderline, dlatego jest polecany psychologom, psychiatrom, terapeutom, a przede wszystkim pacjentom i ich rodzinom.

Czytaj dalej

Moja dzika Syberia to reportaż z transsyberyjskiej wyprawy

Odbędziemy podróż prawie na koniec świata”. To wyczerpująca trasa mierzy bowiem prawie 9000 km. Autorka przebyła tę pełną niebezpieczeństw i wyzwań eskapadę z Moskwy do Władywostoku, nie oczekując nawet, że doświadczy tak wiele. Publikacja przede wszystkim miała pozwolić zgromadzić informacje techniczne. Założenie to zostało osiągnięte, bo każdy, z tą pozycją będzie mógł pomyśleć o podjęciu podobnej wędrówki. Informacje praktyczne dopełniają jedynie całą treść. Poznamy bowiem autentyczne, pełne refleksji historie. Autorka przemierzając ten szmat drogi, odwiedziła dziesiątki nowych miejsc i poznała wielu fascynujących ludzi. To oni pozwolili jej poznać świat, którego dotąd nie znała. Opowiadane przez nich historię, stały się źródłem refleksji, które będziemy mogli poznać w trakcie lektury. Po tę pozycję powinni sięgnąć fani dalekich, niebezpiecznych podróży oraz wszyscy, którzy chcieliby przeżyć niezapomniane chwile. W prawdziwym życiu prawdopodobnie rzadko kto z nas odważy się na podobną wyprawę.

Czytaj dalej

Lubimy czytać nowości, które nadają nowy wymiar fikcji literackiej. Takie, które odnoszą się do współczesnych problemów, poruszają obyczajową tematykę i po części znane nam realia, a jednocześnie zaskakują nieoczekiwanym i zwrotami akcji.

Błękitne wstążki dróg to pasjonująca powieść science fiction, która pozwoli nam przenieść się do niedalekiej przyszłości

Akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XXI wieku. Europa zdaje się zadziwiająco bezpieczna, ale w rzeczywistości przeraża istniejącymi zagrożeniami. Początkowo możemy odnieść mylne wrażenie, że nigdy nie było bezpieczniej. Cieszy, że podczas szczytów klimatycznych ustalono, że konieczne jest wzmożona ochrona środowiska. To dlatego wszystkie pojazdy napędzane są prądem elektrycznym. Dbałość o zmiany w sposobie odżywiania się europejskich społeczeństw, również należy uznać za pozytywne zjawisko, ale najbardziej imponują tak zwane „parasole ochronne”. Są to bariery chroniące przed wszelkimi formami przemocy. Niestety, to tylko złudzenie. Ludziom nadal zagrażają uzależnienia od narkotyków oraz gier komputerowych. Najbardziej niebezpieczna okazuje się jednak możliwość programowania ludzkich mózgów. W tej rzeczywistości żyje Joanna. Jest to młoda, atrakcyjna i inteligentna kobieta, która za moment będzie musiała na nowo układać swoje życie. Przyjdzie jej bowiem obawiać się o bezpieczeństwo własne i córki. Jej lęk jest w pełni uzasadniony, ponieważ ostatnio obserwuje się rosnącą liczbę porwań dzieci. Kto i dlaczego tego dokonuje? Tego dowiemy się w trakcie lektury. Wrażeń na pewno nam nie zabraknie.

Czytaj dalej

Wymienione powyżej książki to polecane nowości książkowe. Powinniśmy po nie sięgnąć, by przekonać się, co nowego chcą zaoferować nam autorzy. Warto się pośpieszyć, bo niebawem na pewno pojawią się kolejne, przecież chcemy być na bieżąco z czytelniczymi nowościami.