Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać najlepiej oceniane książki

Lubimy czytać najlepiej oceniane książki

15 października 2019 / Agnieszka
Warto wiedzieć, że niektóre lektury czytamy najchętniej. A które z nich cieszą się największą popularnością? Lubimy czytać najlepiej oceniane książki. To po nie sięgamy najczęściej.

Czytanie książek to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Ponadto nie jest już tajemnicą, że regularnie sięgając po lektury, dbamy o mózg, pamięć, czy inteligencję emocjonalną i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Nie możemy więc dziwić się,  że wiele osób nie wyobraża sobie życia bez czytania. A jakie pozycje najczęściej zwracają uwagę czytelników? Co warto przeczytać? Jakie książki cieszą się największą popularnością? To pytania, na które warto poznać odpowiedź. Dzięki temu zdobędziemy wskazówkę, na jakie pozycje należy zwrócić uwagę.

 

Nie miała zwyczajnego dzieciństwa i zdaje sobie z tego sprawę. Ciekawie pisze o sobie, o swoim ojcu, o sytuacji w kraju. Autobiograficzne sceny z życia Moniki Jaruzelskiej. Bestseller na rynku wydawniczym! Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy!

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

https://audioteka.com/pl/audiobook/towarzyszka-panienka 

Lubimy czytać najlepiej oceniane książki. To po nie sięgamy najczęściej. Opinie innych, zadowolonych z lektury czytelników, mają dla nas znaczenie. Doskonale wiemy, że polegając na oceanach osób, które wcześniej od nas przeczytała daną książkę, nie narażamy się na rozczarowanie. Ponadto, w ten sposób jesteśmy na bieżąco z najciekawszą literaturą.

Poznajemy więc najlepiej oceniane książki. Sprawdźmy, które z nich zasługują na szczególną uwagę. Te pozycje należy przeczytać, by przekonać się, jak wiele może zaoferować czytanie książek.

Lubimy czytać kryminały, dlatego na początek warto przedstawić „Morderstwo w pensjonacie”. To najlepiej oceniany kryminał, który oprócz emocji związanych z  tropieniem sprawcy morderstwa, zapewni nam dobry humor. Choć bowiem powieść jest świetnie napisanym klasykiem gatunku, fabułę dopełniono sporą dawką czarnego humoru. Na brak wrażeń z pewnością nie będziemy narzekać. Charakterni bohaterowie ubarwiają każdą z opisanych sytuacji. Akcja rozgrywa się w uroczym pensjonacie na Pomorzu. Malowniczo położony obiekt prowadzi Alicja Figiel, która dba o komfort swoich gości.  Miał się o tym przekonać Oskar Miller, który zaprosił do pensjonatu gości, by świętować z nimi swoją wygraną na loterii. Niestety kolejnego dnia już nie żył. Kto zabił? Tego postaramy się dowiedzieć w trakcie lektury. Lista podejrzanych jest długa, a niebawem zginie kolejna osoba.

Czytaj dalej

Lubimy czytać książki z ważnym przesłaniem. „Cisza” to psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału, który odnosi się do problemu, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. Jest nim konieczność dokonania wyboru między karierą zawodową, a szczęściem rodzinnym. Główna bohaterka to atrakcyjna  i inteligentna Maja. Od dawna zmaga się ona z pracoholizmem oraz perfekcjonizmem. Zawalczyć ze zgubnymi nawykami pomoże jej Adam. Tych dwoje przedstawicieli młodego pokolenia połączy namiętne, ale trudne uczucie. Wielokrotnie będą musieli walczyć o swoją miłość. Momentami będzie dramatycznie, bo na ich drodze stanie szef Mai, Albert Lenkiewicz, który zawiaduje korporacyjną machiną wraz ze swoimi nieobliczalnymi współpracownikami. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że fabuła książki magnetyzuje. Historia miłości Mai i Adama wzrusza, zwracając uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka.

Czytaj dalej

Najlepiej oceniane książki to również romanse i erotyka. „Nigdy nie mówię nigdy” to jedna z najchętniej czytanych książek z tego gatunku. Fabuła pozwoli nam poznać historię pięknej bizneswoman Samanthy. Kobieta uważa, że jako właścicielka świetnie prosperującej firmy osiągnęła w życiu wszystko, co najważniejsze. To dlatego  nie myśli o zakładaniu rodziny i nie wierzy w siłę prawdziwej, głębokiej miłości. Wystarczają jej przelotne romanse i nie zamierza zmieniać zdania, choć wie, że jej kuzynka już dawno założyła rodzinę. Nawet śmierć matki nie skłoni Samanty do refleksji nad własną przyszłością. Dopiero gdy na jej drodze stanie Henry, wszystko ma szansę się zmienić. Stopniowo, parę połączy namiętne uczucia. Henry ani Samanta nie spodziewają się jednak, że ich miłość zapoczątkuje serię zdarzeń, które mogą doprowadzić do nieobliczalnej w skutkach katastrofy.

Czytam dalej

Lubimy także czytać prawdziwe historie. To one poruszają najbardziej, skłaniając do refleksji. Poznając problem, z jakim przychodzi mierzyć się innym ludziom, bardziej doceniamy własne życie, a także odnajdujemy wskazówki, jak radzić sobie z niektórymi trudnościami.

Najlepiej oceniane książki autobiograficzne pisze Anka Mrówczyńska. Wyznania przez nią spisane zostały docenione przez środowisko psychologiczno-psychiatryczne. Ponadto książki Anki Mrówczyńskiej są rekomendowane przez magazyn psychologiczny „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra”, oraz „Psychiatria i Psychoterapia”. Ta informacja powinna zachęcać do lektury.

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to autentyczny dziennik ze szpitala psychiatrycznego. Autorka szczerze opisała, jak wygląda pobyt w tego rodzaju placówce. Ta historia porusza do głębi. Zrozumiemy, że dla Anki Mrówczyńskiej hospitalizacja na oddziale zamkniętym była ostatnią deską ratunku. To szokujące opowieść o zmaganiach z zaburzeniem osobowości z pogranicza – borderline. Emocjonalny rollercoaster sprawia, że autorka wielokrotnie balansuje pomiędzy pragnieniem życia, a śmierci.

Czytaj dalej

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” to druga część autobiograficznego cyklu poświęconego borderline. Tym razem przyjdzie nam „uczestniczyć” w psychoterapii. Autorka szczerze opisała każde z 27 spotkań z terapeutą. Ujawniła swoje najskrytsze uczucia i myśli. Zdradziła, jak wygląda jej codzienność. Dzięki temu będziemy mogli zrozumieć, jak wielkie piętno odciska na życiu borderline. Czy zakończona nieoczekiwanie terapia może przynieść jakikolwiek pozytywny skutek?

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to najlepiej oceniane książki. Zabrały one pozytywne opinie czytelników, którzy polecają je do przeczytania innym. Warto się skusić, bo te książki nie bez przyczyny zyskała miano najciekawszych i najbardziej wartościowych.