Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać dobre thrillery

Lubimy czytać dobre thrillery

17 maja 2019 / Agnieszka
Książki, które od pierwszej do ostatniej strony trzymają w napięciu,  są poszukiwane przez wszystkich. Każdy czasem po prostu potrzebuje ekscytujących, niebezpiecznych doznań. To dlatego lubimy czytać dobre thrillery. O tego rodzaju książkach długo się nie zapomina.

Na rynku wydawniczym znaleźć można tysiące książek pogrupowanych w dziesiątkach  gatunków literackich. Zarówno tych najstarszych, które odchodzą w zapomnienie, jak i tych przeżywających renesans, czy całkiem nowych. To szerokie, gatunkowe zróżnicowanie wychodzi naprzeciw czytelniczych potrzeb. Każdy znajdzie w tym rogu obfitości coś dla siebie.

Poszukujący książek, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, powinni zwrócić uwagę na dobre thrillery. Gatunek ten obejmuje wszelkiego rodzaju dreszczowce. Mają one dostarczać czytelnikom silnych wrażeń, lęków i niepokoju. Bardzo często, bohaterowie tej kategorii muszą zmagać się z niebezpiecznymi sytuacjami. Ich losy są skomplikowane i trudne do przewidzenia. Zakończenie zawsze jednak niesie ze sobą zaskakujące rozwiązanie wszystkich kwestii.

Polecany, mroczny, brutalny thriller psychologiczny to „Uśpiona”

Fabuła momentami nas zszokuje i na pewno długo nie da o sobie zapomnieć.  Po tę książkę powinni sięgnąć wszyscy chcący doświadczyć ekstremalnych, czytelniczych wrażeń. Opisana historia magnetyzuje od pierwszej strony i z każdą kolejną nabiera tempa. Charakterystyczni i niejednoznaczni bohaterowie sprawiają, że trudno dokonać jednoznacznej oceny. Przykładem może stać się, postać Andrzeja. Ten młody mężczyzna na oczach młodszego rodzeństwa zamorduje swojego ojca. Okazuje się jednak, że zabity był dla niego nie ojcem, ale katem. Zaintryguje nas również postać bezwzględnego pedofila Bromskiego i najpewniej prokurator PRL, który ściga pewną dziewczynę. Tutaj wszyscy mają tajemnice.   Będziemy mieć trudność, by przewidzieć cokolwiek i do końca nie będziemy wiedzieć, która przedstawianych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Mocny thriller to „Psychologiczne odbicie”

Fabuła pozwoli nam poznać Luizę, która jest ukrytą psychopatką. Z całą pewnością bardzo nas to zaskoczy. Luiza pozornie jest bowiem bardzo spokojną i zrównoważoną osobą. Na co dzień pracuje w sklepie, spotyka się z przyjaciółmi, a do tego zajmuje się domowymi pupilami i pomaga w sierocińcu. Niestety przychodzą chwile, gdy budzi się jej drugie, gorsze oblicze. Wówczas bywa okrutna i skora do ryzykownych działań. To dlatego wplącze się w lawinę kłopotów. Luiza robi bardzo wiele, by panować nad sobą. Nie jest to łatwe, więc niezbyt jej to wychodzi. Tak naprawdę lubi przecież adrenalinę i dlatego  wniknie w świat mafii i niebezpiecznych przestępców. W tej sytuacji wsparcie będzie chciał jej okazać jedynie nowy przyjaciel.

Czytaj dalej

Polecany thriller to „Fatalny turnus”

Opisana historia bardzo przeciętnego małżeństwa bardzo nas zaskoczy. Nadejdzie czas, gdy spokój naznaczy zbrodnia. Wspomniani małżonkowie to Włodzimierz i Katarzyna.  Para jest skłócona, ale ich relacje może naprawić wypoczynek nad Bałtykiem. Fabuła toczy się w czasach, gdy pracownicze wakacje były wyczekiwaną atrakcją, więc zapowiada się kojący relaks. Nic bardziej mylnego. Na miejscu para pozna młodych wczasowiczów. Będzie to, Mariusz, Adam i Monika. Ta niepozorna grupa nie do końca się ze sobą dogaduje. Pewnego spokojnego wieczora Katarzyna będzie chciała samotnie pospacerować po plaży. Właśnie wtedy  zostanie napadnięta i nieprzytomna przewieziona do szpitala. Ująć  sprawców nie będzie łatwo, bo milicja nie zamierza się wysilać. Nie zmieni się to nawet kiedy Dorota zginie w domku, a Krzysztof w wypadku drogowym. To dziwne, ale tych dwoje wcześniej rozmawiało o zdarzeniu na plaży.

Lubimy czytać

Lubimy czytać dobre thrillery, bo potrafią dostarczać naprawdę ekscytujących wrażeń. Szczególnie przyjemne okazuje się czytanie historii, które naznaczone są ludzkimi dramatami. Wówczas bohaterowie stają nam się bliscy, a ich losy nie pozwalają oderwać się od lektury.

Polecany thriller to „Nie ufaj nikomu”

Historia Vasilija, jaką przyjdzie nam poznawać, od początku do końca trzyma w napięciu. Zdarzą się momenty, że czytając, będziemy przerażeni. Nie zabraknie jednak treści, które wzruszą nas i skłonią do refleksji. Vasilij jest bowiem mężczyzną z zagmatwaną przeszłością. Nigdy nie zaznał rodzinnego szczęścia stąd, zamiast poszukiwać kontaktów z ludźmi, woli życie samotnika. Był czas, kiedy mógł sprawdzić się w roli męża. Gdy ukochana zaczęła go zdradzać, uznał jednak, że nie warto się angażować.  Obecnie Vasilij każdego dnia walczy o przetrwanie. Wypełnianie wojskowych misji  to sens jego istnienia. Znajomy z Rosji zapewnia mu stały kontakt ze światem zewnętrznym.  Jedyną osobą, dla jakiej Vasilij mógłby chcieć się zmienić to jego syn. Najważniejsza zawsze musi być jednak realizowana misja. Każdego dnia ktoś może Zginać. Czy jest więc sens angażować się emocjonalnie?

Czytaj dalej

Dobre thrillery oddała ręce czytelników Lidia Tasarz – „Nić Ariadny”

„Nić Ariadny” rozpoczęła trzymającą w napięciu historię kobiety, która obudziła się w szpitalu, nie pamiętając niczego. W jej przypadku poszukiwanie własnej tożsamości okazało się karkołomnym zadaniem. By choć częściowo zrozumieć dramatyzm sytuacji, warto wyobrazić sobie, jak okropnym uczuciem musi być niemożność rozpoznania w lustrze własnej twarzy. Główna bohaterka doświadczy tego dramatu. Budząc się w szpitalu, nie będzie umiała przypomnieć sobie, gdzie i dlaczego jest? Co gorsze nikt jej nie szuka, a wokoło zaczną dziać się niebezpieczne rzeczy. Odzyskiwanie wspomnień będzie długotrwałym procesem. Czy to, czego ostatecznie  się o sobie dowie, będzie dobre?

Czytaj dalej

„Bez wyjścia” to kontynuacja thrillera

Cała historia znów zacznie się komplikować. Zdawało się, że nareszcie w życiu głównej bohaterki nastał spokój, ale to tylko złudzenie. Co prawda odzyskana pamięć ułatwia życie, tyle że nie wszystko wróciło na dawny tor. Zdarza się przecież, że choć Agata o tym nie mówi, traci wzrok. Są  to tylko niedługie momenty, ale wystarczają, by budzić jej niepokój. Osobą, która dostrzega jej problem, jest Konrad. Jego czujność może okazać się jedynym ratunkiem dla Agaty, która wplącze się w fatalną sprawę. Po powrocie do pracy będzie brała udział w ważnej misji. Zmierzy się z terrorystami i postara się zrozumieć, czym jest Organizacja X Przezroczyści. Grozi jej jednak niebezpieczeństwo. W nocy niepokoją ją dziwne telefony od mężczyzny, który podaje się za brata jej nieżyjącego ojca. Agata może nie dać rady dowiedzieć się, o co chodzi, bo zostanie porwana.

Czytaj dalej

Wymienione książki to  dobre thrillery, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Warto po nie sięgnąć, gdy zechcemy doświadczyć niespodziewanych, czytelniczych wrażeń. Po przeczytaniu długo nie zapomnimy poznanych historii i zechcemy poznać kolejne.