Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki warte przeczytania – top 10

Książki warte przeczytania – top 10

3 grudnia 2018 / Agnieszka
Czytanie zawsze powinno być pouczającą przyjemnością. Chwilą, która pozwoli nam oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć coś ekscytującego. Książki warte przeczytania muszą zawierać intrygującą treść i wywoływać silne emocje. Poznajmy, choć kilka spośród nich, a wrażeń nam nie zabraknie.

Ponieważ otwarcie mówi się, że czytanie to prozdrowotna aktywność, a do tego świetny sposób na przyjemne spędzanie czasu wolnego oczekujemy, że książki zapewnią nam wyśmienitą rozrywkę. Niestety nie każda lektura przypadnie nam do gustu. Choć na rynku wydawniczym znajdziemy niezliczoną ilość pozycji, nie wszystkie zasługują na naszą uwagę. Wiele z nich po prostu nie zaciekawiło odbiorców. Ich treść okazała się nużąca, a historia przewidywalna. Zwróćmy więc uwagę na lektury, które oczarowały rzesze czytelników.

Książki warte przeczytania – top 10 to wyselekcjonowane, najpopularniejsze pozycje. Pośród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertą, by już za moment móc cieszyć się lekturą.

Książki warte przeczytania to powieści przygodowe. Wielu czytelników z przyjemnością sięga po ten gatunek. Zawsze oferuje on bowiem historie pełne tajemnic, zagadek i przygód. Poznajmy więc najlepszą książkę z tej kategorii.

„Adler. Tajemnica zamku Bazina” to świetna, pełna zagadek i niebezpiecznych bestii powieść przygodowa.

Akcja książki jest inspirowana tajemniczym klimatem Wysp Brytyjskich. Od lektury trudno się oderwać, bo dopełniają ją delikatne wątki fantasy. Główny bohater to Adler. Jest on młodym, szkockim zoologiem, myśliwym, łowcą egzotycznych bestii i członkiem elitarnego Klubu Zoologów. Poznamy go zaraz po powrocie z wakacji w Chinach. Nie minie jednak moment, a pojawi się u niego tajemniczy dżentelmen. Będzie on prosił Adlera o pomoc, ponieważ, jak twierdzi, na południu Anglii dochodzi do niewyjaśnionych, krwawych zajść. Adler podejmie wyzwanie i spróbuje wyjaśnić mroczne tajemnice lasów Sussex. Nie spodziewa się jednak, że napotka zmutowane zwierzęta. Nie mógł również przewidzieć, że trafi do nietypowej krainy, w której mieszkają arystokraci, wojowniczy farmerzy i kłusownicy. Już w trakcie obchodów Halloween dojdzie do kolejnego, krwawego incydentu, ale to dopiero początek niebezpieczeństw. Tajemnica zamku Rosjanina Bazina czeka na ujawnienie. Adler musi jednak bardzo uważać.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to także powieści obyczajowe i psychologiczne. Wielu z nas ceni sobie wzruszające, często naznaczone dramatami historie. Inspiracją do ich powstania często są bowiem sceny z prawdziwego życia. Poznajmy więc kilka takich dzieł.

Warto przeczytać „Blizny”, bo jest to obyczajowa opowieść o wielkiej miłości i bolesnym  smutku po jej utracie.

Wiarą, że da się odzyskać to, co bezpowrotnie zostało utracone, nie warto się pocieszać, bo to tylko złudne nadzieje. Przekona się o tym Krzysztof. Bohater, na skutek przykrego zawodu miłosnego, przez lata unikał bliskości. Młodsza od niego o piętnaście lat Natalia sprawi jednak, że odważy się pokochać. Krzysztofa i Natalię połączy szczera, głęboka miłość. Niestety ich szczęśliwe, kilkunastoletnie małżeństwo przerwie śmierć kobiety. Jej narządy zostaną przeznaczone do przeszczepu. Serce Natalii zostanie wszczepione Ance. Po operacji zacznie ona obserwować u siebie nowe zachowania i reakcje. Gdy na drodze Anki pojawi się Krzysztof, uzna on, że los, poprzez tą znajomość pragnie zwrócić mu Natalię. Będzie musiał jednak zrozumieć, że to ułuda. Kochać można zmarłą ukochaną, ale trzeba żyć dalej, bo wtedy żyje też i pamięć o niej.

Czytaj dalej

Z pewnością, warta przeczytania książka to „Cisza”.

Jest to poruszający psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału. Pełna zaskoczeń akcja sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Magnetyzuje także bardzo współczesna tematyka. Będziemy śledzić namiętne uczucie, jakie połączy Maję i Adama. Historia ich miłości podkreśla znaczenie najważniejszych wartości w życiu człowieka. Maję początkowo poznamy jako atrakcyjną, młodą pracoholiczkę i perfekcjonistkę z zawiłą przeszłością. Ze szponów zgubnych nawyków będzie miał szansę uwolnić ją Adam. Drogę do szczęścia, tej parze skomplikuje wiele przeszkód. Znaczącą postacią okaże się wyrachowany szef Mai, Albert Lenkiewicz, który steruje korporacyjną machiną. W tej opowieści miłość okaże się siłą umiejącą przetrwać wszystko. Książka zwraca także uwagę na dylematy wielu współczesnych młodych ludzi. Konieczność dokonywania wyboru pomiędzy karierą zawodową a szczęściem rodzinnym.

Czytaj dalej

Książka warta przeczytania to „Noc jest dniem”.

Ta wzruszająca opowieść, która uświadamia, jak wielka może być siła ludzkiego ducha, gdy wzniesie się on ponad materialną stronę ciała. Fabuła przedstawia historię, która rozegrała się na polskiej prowincji. Bohater Bronisław, który podróżuje pociągiem relacji Bielsko-Biała Północ-Łodygowice Górne, pozna w czasie podróży Elishebe. Znajomość z tą kobietą, która jest malarką żydowskiego pochodzenia, z czasem stanie się pewnego rodzaju uzależnieniem. Każda wspólna chwila zaoferuje obojgu niezwykłe doznania. Niestety na skutek wypadku Bronisław przestanie jeździć pociągiem, a w tym czasie Elishebe umrze. Gdy Bronisław stanie na nogach, zdecyduje się spotkać z jej siostrą. Zapragnie dowiedzieć się, jak najwięcej o zmarłej, choć nie spodziewa się, że ujrzy ją w zupełnie nowym świetle. Ta książka przekonuje, że życie to niezwykły dar, który trzeba  doceniać.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to również romanse, płomienne historie miłosne i  powieści o zabarwieniu erotycznym. Uczucia łączące dwoje bliskich sobie osób to temat, który nigdy nie traci na aktualności. Na takie lektury należy więc zwrócić uwagę.

„Finezja uczuć” to powieść o zabarwieniu erotycznym.

Ta książka mówi o sile uczuć i poczuciu obowiązku wobec najbliższych. Przyjdzie nam poznać bardzo typowe małżeństwo. Wieloletnia relacja łącząca Alicję i Adama zda nam się całkiem zwyczajna. Ona jako przykładna żona dba o dom i szczęście rodzinne. On ciężko pracuje, niejednokrotnie całe dnie spędzając w pracy. Rutyna i stagnacja coraz częściej wkrada się do ich związku. Alicja coraz częściej czuje się pozostawiona samej sobie, a w efekcie zacznie tęsknić za namiętnością. Gdy w jej życiu pojawi się nowy mężczyzna, szybko ulegnie jego urokowi. Niestety, Alicja obdarzy odwzajemnionym uczuciem księdza. Zgodnie z zasadami religijnymi i wartościami moralnymi ta sytuacja nie powinna była zaistnieć. Zdarzyła się jednak i wszystko zmieniła. W trakcie czytania spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo istnieć?

Czytaj dalej

Książka warta przeczytania także przesycona erotyzmem powieść „Nigdy nie mówię nigdy”.

Zrozumiemy, że miłość powinna być jedną z najważniejszych emocji w naszym życiu. Główna bohaterka  to Samantha. Jest to atrakcyjna, samodzielna bizneswoman, która, choć przekroczyła już trzydziesty rok życia, nie planuje zakładania rodziny, czy posiadania dzieci. Wystarczają jej odnoszone sukcesy zawodowe i niezobowiązujące romanse. Niespodziewana śmierć jej matki nie skłoni jej, by zaczęła myśleć o przemijaniu. Do zmiany toku życia nie zachęci jej też przyjaciółka, czy przykład kuzynki, która już dawno założyła  rodzinę. Dopiero poznanie Henrego zmieni Samanthę. Nie od razu będzie, potrafiła ona uwierzyć, że los ofiarował jej tak silne uczucie, ale ostatecznie to zrozumie. Niestety ich romans zapoczątkuję serię zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to oczywiście kryminały. Ostatnimi czasy obserwuje się rosnące zainteresowanie tym gatunkiem. Można powiedzieć, że przeżywa on swego rodzaju renesans i na nowo zaczyna ciekawić.

„Mroczny spadek” to intrygująca, trzymająca w napięciu, kryminalna historia.

Główną bohaterkę, 27-letnia Majkę Zalewską czeka nietypowa niespodzianka od losu. Odziedziczy ona mieszkanie, które skrywa tajemnicę. Początkowo, podobnie jak Majka pomyślimy, że warto się cieszyć. W końcu nie co dzień zostaje się właścicielem lokalu w warszawskiej kamienicy. Niestety szybko zaczną piętrzyć się problemy. Lista spadkobierców jest długa, a na posiadłości ciążą niespłacone kredyty i zobowiązania. Może łatwiej byłoby odrzucić spadek, ale na ten krok jest już stanowczo za późno. Okaże się, że pierwszy właściciel lokalu, czyli dziadek Majki, był radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Postanowi ona sprawdzić, dlaczego i do czego ukrył on w mieszkaniu klucz. W tej powieści napięcie będzie wzrastać stopniowo. Nieoczekiwany rozwój zajść sprawia, że  trudno oderwać się od lektury. To książka, która gwarantuje wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i spotkanie z miłością.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to oczywiście reportaże i literatura faktu. Dzięki nim zetkniemy się z problemami prawdziwych ludzi i zjawiskami społecznymi, które rozgrywają się nieopodal nas. Jedna z takich lektur zasługuje na szczególną atencję.

Książką wartą przeczytania jest z pewnością „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”.

Reportaż ten porusza temat bezdomności, która dotyka tysiące Polaków. Szybko zdamy sobie sprawę, że tragedia ta w zasadzie może dotknąć każdego. Czasem wystarczy jeden niewłaściwy krok, który zapoczątkuje lawinę niemożliwych do pokonania problemów. W książce znajdziemy rozmowy przeprowadzone z osobami bezdomnymi z niewielkich miasteczek i wielkich aglomeracji. Bez względu na miejsce, życie tych ludzi przepełnia cierpienie. Zdecydowali się oni szczerze o tym opowiedzieć. Zaprezentować swój los wszystkim. Jak wiemy przecież, na co dzień wolimy nie widzieć takich osób. Bezdomny kojarzy się bowiem z brudem, przykrym zapachem i nieprzewidywalnymi reakcjami. Przekonanie to potrafi jednak być bardzo mylące. Jest to prawdziwa w każdym calu książka, która uświadomi nam, że bezdomni także mają marzenia. Wzruszająca, przepełniona bólem historia o utraconej normalności, tęsknocie za bliskimi, samotności, a często piętnie choroby alkoholowej.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania pisze topowy, współczesny rosyjski prozaik, Wiktor Pielewin. Jego wizjonerskie powieści zachwycają czytelników na całym świecie, ponieważ odnoszą się do rzeczywistości poprzez obrazowe fantasy. Między innymi dlatego, pisarza uznano za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji.

S.N.U.F.F„S.N.U.F.F” to z pewnością książka warta przeczytania.

Ta powieść science-fiction stanowi fascynującą antyutopię o kulturze przyszłości. Poprzez spekulacyjny filtr fikcji Pielewin odniósł się do zjawiska wojny i mediów. Liczne aluzje, obrazowe opisy i pełna zaskoczeń treść skłania do refleksji. Intrygująca historia, którą przyjdzie nam poznać, zwraca uwagę na niepokojące zjawiska, które obserwuje się we współczesnym świecie. Przyjdzie nam zgłębiać czynniki i zależności, które od prawie trzech stuleci leżą u podstaw konfliktu między dwoma zupełnie odmiennymi krajami i ich kulturami. Ściera się ze sobą cywilizowane Bizancjum/Big Biz i barbarzyńska Ork-kraina (Urkaina). Bezustannie bogactwo kontrastuje z biedą. Ciemnota i zacofanie staje naprzeciw technologicznego rozwoju, a ogłada znajduje się obok zezwierzęcenia. Te dwa, pozornie różniące się wszystkim światy, tak naprawdę wiele łączy, o czym przekonamy się w trakcie lektury. Pilot drona Damilola Karpov na potrzeby Bizancjum sporządza bestialskie filmiki bez cenzury, znane jako snuff-y. Te krańcowo brutalne materiały mają oczerniać mieszkańców Ork-krainy, uzasadniać konieczność wszczęcia z nimi wojny oraz posłużyć do stworzenia obrazu obcego. Dziać będzie się naprawdę wiele. Momentami będzie nawet szokująco, ale to atut tej powieści. Warto wyjaśnić, że hasło Urkaine to swego rodzaju kalambur slangu rosyjskiego oznaczający „kryminalny”.

Czytaj dalej

Kolejna, warta przeczytania książka Pielewina to „Miłość do trzech zuckerbrinów”.

Odnosi się ona do tak współczesnych problemów, jak niewolnictwo informacyjne, konsumeryzm, czy uzależnienie od internetu. Świat rozwija się w oszałamiającym tempie, ale ludzkość staje się coraz bardziej, zależna od wirtualnej przestrzeni. W trakcie czytania wielokrotnie zastanowimy się, jak w przyszłości będzie funkcjonowała ludzkość? Wnioski, do których dojdziemy, niekoniecznie jednak będą nas zadowalać. Po dość spokojnym wstępie tej opowieści, niejako złożonej z dwóch części i jednego opowiadania, szybko zostaniemy zaskoczeni. Główny bohater na skutek refleksyjnych medytacji zyska trzecie oko, ucho i nos oraz drugie usta i będzie mógł widzieć wszystko. W ten sposób przeobrazi się w odpowiedzialnego za równowagę świata Kiklopa. Od tego momentu fabuła wielokrotnie będzie nas zaskakiwać. Zmyślne aluzje i obrazowe opisy sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury. Zrozumiemy także, kto rządzi naszym światem. Fakt, że w terminie „Zuckerbring”, zawarto dane dwóch gigantów internetowego świata, jest bardzo wymowny. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Kim jest trzeci, odkryjemy w trakcie lektury, ale należy uzmysłowić sobie, że  „zuckerbriny” są niczym szalenie niebezpieczny, zabójczy, potrójny wirus.

Czytaj dalej

Przedstawione top 10 – książek wartych przeczytania to bogata propozycja. Zebrano w niej świetne książki z różnych gatunków, dlatego każdy może liczyć, że znajdzie coś dla siebie. Wystarczy uważnie, nawet kilkakrotnie przejrzeć, by w niedługim czasie móc cieszyć się lekturą.

TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory