Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki warte przeczytania – top 10

Książki warte przeczytania – top 10

3 grudnia 2018 / Agnieszka
Czytanie zawsze powinno być pouczającą przyjemnością. Chwilą, która pozwoli nam oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć coś ekscytującego. Książki warte przeczytania muszą zawierać intrygującą treść i wywoływać silne emocje. Poznajmy, choć kilka spośród nich, a wrażeń nam nie zabraknie.

Ponieważ otwarcie mówi się, że czytanie to prozdrowotna aktywność, a do tego świetny sposób na przyjemne spędzanie czasu wolnego oczekujemy, że książki zapewnią nam wyśmienitą rozrywkę. Niestety nie każda lektura przypadnie nam do gustu. Choć na rynku wydawniczym znajdziemy niezliczoną ilość pozycji, nie wszystkie zasługują na naszą uwagę. Wiele z nich po prostu nie zaciekawiło odbiorców. Ich treść okazała się nużąca, a historia przewidywalna. Zwróćmy więc uwagę na lektury, które oczarowały rzesze czytelników.

 

 

 

Promocje książek rabaty wyprzedaże

 

Książki warte przeczytania – top 10 to wyselekcjonowane, najpopularniejsze pozycje. Pośród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertą, by już za moment móc cieszyć się lekturą.

Książki warte przeczytania to książki historyczne. Wielu czytelników z przyjemnością sięga po ten gatunek. Zawsze oferuje on bowiem  historie, które poruszają mniej i bardziej znane momenty w dziejach polskich, jak i światowych. Poznajmy więc najlepszą książkę z tej kategorii.

„Urodzinowy prezent dla Hitlera” to fascynująca historia życia wojennego pilota Ryszarda Zygmuntowicza.

Wątkiem, który szczególnie intryguje autora, jest ostatni lot kapitana RAF-u na pokładzie brytyjskiego bombowca, niestety zakończony katastrofą – samolot rozbił się bowiem w Alpach, nie wykonawszy zadania. Jak doszło do katastrofy Halifaxa – brytyjskiego czterosilnikowego bombowca – prowadzonego przez doświadczonego pilota 138. Dywizjonu RAF? Co było prawdziwym celem akcji o kryptonimie „Whiskey”, która była wspólną operacją brytyjskich i radzieckich służb specjalnych? Jak to się stało, że samolot, który, według oficjalnej wersji Angielskiego Ministerstwa Obrony w Londynie, miał lecieć do Czechosłowacji, rozbił się w na pograniczu niemiecko-austriackim? Dlaczego w żadnej z oficjalnych informacji RAF-u nie podaje się kryptonimu akcji? Piotr Nasiołkowski próbuje odpowiedzieć na te pytania, a nie jest to łatwe, ponieważ zarówno brytyjskie, jak i rosyjskie archiwa są nadal utajnione.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to także powieści obyczajowe i książki psychologiczne. Wielu z nas ceni sobie wzruszające, często naznaczone dramatami historie. Inspiracją do ich powstania często są bowiem sceny z prawdziwego życia. Poznajmy więc kilka takich dzieł.

„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk”rozpoczyna cykl autobiograficznych książek o borderline – zaburzeniach osobowości z pogranicza Anki Mrówczyńskiej. 

To poruszająca i szokująca opowieść o kobiecie z pogranicznym zaburzeniem osobowości.  Dziennik jest jedną z autobiograficznych form relacjonowania życia. Mogą to być zapiski codziennych wzlotów, upadków, doświadczeń z podróży albo… miłosnych uniesień. Co jeśli jednak każdy opisywany dzień zaczyna się od słów: ,,7:30 – pobudka”, a później wyliczeniem leków, które trzeba zażyć, żeby nazajutrz móc napisać to samo? ,,Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” Anki Mrówczyńskiej to autentyczna relacja z jej pobytu na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Autorka zmaga się z pogranicznym zaburzeniem osobowości – borderline – a swoje przeżycia postanowiła spisać właśnie w formie dziennika.

Czytaj dalej

Z pewnością, warta przeczytania książka to „Cisza”.

Jest to poruszający psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału. Pełna zaskoczeń akcja sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Magnetyzuje także bardzo współczesna tematyka. Będziemy śledzić namiętne uczucie, jakie połączy Maję i Adama. Historia ich miłości podkreśla znaczenie najważniejszych wartości w życiu człowieka. Maję początkowo poznamy jako atrakcyjną, młodą pracoholiczkę i perfekcjonistkę z zawiłą przeszłością. Ze szponów zgubnych nawyków będzie miał szansę uwolnić ją Adam. Drogę do szczęścia, tej parze skomplikuje wiele przeszkód. Znaczącą postacią okaże się wyrachowany szef Mai, Albert Lenkiewicz, który steruje korporacyjną machiną. W tej opowieści miłość okaże się siłą umiejącą przetrwać wszystko. Książka zwraca także uwagę na dylematy wielu współczesnych młodych ludzi. Konieczność dokonywania wyboru pomiędzy karierą zawodową a szczęściem rodzinnym.

Czytaj dalej

Książka warta przeczytania to „Lucyfera”.

Powieść jest thrillerem psychologicznym rozgrywającym się w najbardziej metafizycznym zakątku Francji – Prowansji. Tam właśnie bohaterowie zostają uwikłani w tajemnicze wydarzenia. Popularna polska aktorka – Maria Niewiadomska przyjeżdża do Prowansji, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. W podróży towarzyszy jej mąż, Jakub będący na co dzień jej managerem. Produkcja okryta jest tajemnicą i oboje nic nie wiedzą o zamyśle reżysera, co jest kluczową intrygą powieści. Wkrótce po dołączeniu do ekipy filmowców, małżonkowie dostają się w wir zagadkowych, zaskakujących wydarzeń, które wkrótce prowadzą do pełnych napięcia zdarzeń i szokujących odkryć. Akcja, rozgrywająca się w malowniczych prowansalskich miasteczkach, w cieniu romańskich i gotyckich katedr, starorzymskich ruin i odludnych klasztorów wprowadza czytelników w niecodzienny świat pełen zagadek sięgających początków chrześcijaństwa, późnego średniowiecza i renesansu; są tu także hipotezy na temat współczesnych sekretów Watykanu. 

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to również romanse, płomienne historie miłosne i  powieści o zabarwieniu erotycznym. Uczucia łączące dwoje bliskich sobie osób to temat, który nigdy nie traci na aktualności. Na takie lektury należy więc zwrócić uwagę.

„Finezja uczuć” to powieść o zabarwieniu erotycznym.

Ta książka mówi o sile uczuć i poczuciu obowiązku wobec najbliższych. Przyjdzie nam poznać bardzo typowe małżeństwo. Wieloletnia relacja łącząca Alicję i Adama zda nam się całkiem zwyczajna. Ona jako przykładna żona dba o dom i szczęście rodzinne. On ciężko pracuje, niejednokrotnie całe dnie spędzając w pracy. Rutyna i stagnacja coraz częściej wkrada się do ich związku. Alicja coraz częściej czuje się pozostawiona samej sobie, a w efekcie zacznie tęsknić za namiętnością. Gdy w jej życiu pojawi się nowy mężczyzna, szybko ulegnie jego urokowi. Niestety, Alicja obdarzy odwzajemnionym uczuciem księdza. Zgodnie z zasadami religijnymi i wartościami moralnymi ta sytuacja nie powinna była zaistnieć. Zdarzyła się jednak i wszystko zmieniła. W trakcie czytania spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo istnieć?

Czytaj dalej

Książka warta przeczytania także przesycona erotyzmem powieść „Nigdy nie mówię nigdy”.

Zrozumiemy, że miłość powinna być jedną z najważniejszych emocji w naszym życiu. Główna bohaterka  to Samantha. Jest to atrakcyjna, samodzielna bizneswoman, która, choć przekroczyła już trzydziesty rok życia, nie planuje zakładania rodziny, czy posiadania dzieci. Wystarczają jej odnoszone sukcesy zawodowe i niezobowiązujące romanse. Niespodziewana śmierć jej matki nie skłoni jej, by zaczęła myśleć o przemijaniu. Do zmiany toku życia nie zachęci jej też przyjaciółka, czy przykład kuzynki, która już dawno założyła  rodzinę. Dopiero poznanie Henrego zmieni Samanthę. Nie od razu będzie, potrafiła ona uwierzyć, że los ofiarował jej tak silne uczucie, ale ostatecznie to zrozumie. Niestety ich romans zapoczątkuję serię zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to oczywiście kryminały. Ostatnimi czasy obserwuje się rosnące zainteresowanie tym gatunkiem. Można powiedzieć, że przeżywa on swego rodzaju renesans i na nowo zaczyna ciekawić.

Porwana przez Jokera to niezwykle interesująca i porywająca powieść o losach młodziutkiej dziewczyny, która trafia do willi Jokera – najniebezpieczniejszego przestępcy na świecie.

Caroline Williams to osiemnastolatka z charakterkiem, ale także trudną przeszłością, gdyż cztery lata temu nieznajomy mężczyzna usiłował ją zgwałcić. Mimo licznych terapii nie jest wstanie wyzbyć się lęku przed dotykiem oraz mężczyznami. Dlatego jej świat staje w gruzach, gdy zostaje porwana przez króla przestępczego świata – Jokera, jako zapłata za dług jej rodziców. Joker jednak ma wobec niej swoje własne plany.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania to oczywiście reportaże i literatura faktu. Dzięki nim zetkniemy się z problemami prawdziwych ludzi i zjawiskami społecznymi, które rozgrywają się nieopodal nas. Jedna z takich lektur zasługuje na szczególną atencję.

Książką wartą przeczytania jest z pewnością „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”.

Reportaż ten porusza temat bezdomności, która dotyka tysiące Polaków. Szybko zdamy sobie sprawę, że tragedia ta w zasadzie może dotknąć każdego. Czasem wystarczy jeden niewłaściwy krok, który zapoczątkuje lawinę niemożliwych do pokonania problemów. W książce znajdziemy rozmowy przeprowadzone z osobami bezdomnymi z niewielkich miasteczek i wielkich aglomeracji. Bez względu na miejsce, życie tych ludzi przepełnia cierpienie. Zdecydowali się oni szczerze o tym opowiedzieć. Zaprezentować swój los wszystkim. Jak wiemy przecież, na co dzień wolimy nie widzieć takich osób. Bezdomny kojarzy się bowiem z brudem, przykrym zapachem i nieprzewidywalnymi reakcjami. Przekonanie to potrafi jednak być bardzo mylące. Jest to prawdziwa w każdym calu książka, która uświadomi nam, że bezdomni także mają marzenia. Wzruszająca, przepełniona bólem historia o utraconej normalności, tęsknocie za bliskimi, samotności, a często piętnie choroby alkoholowej.

Czytaj dalej

Książki warte przeczytania pisze topowy, współczesny rosyjski prozaik, Wiktor Pielewin. Jego wizjonerskie powieści zachwycają czytelników na całym świecie, ponieważ odnoszą się do rzeczywistości poprzez obrazowe fantasy. Między innymi dlatego, pisarza uznano za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji.

S.N.U.F.F„S.N.U.F.F” to z pewnością książka warta przeczytania.

Ta powieść science-fiction stanowi fascynującą antyutopię o kulturze przyszłości. Poprzez spekulacyjny filtr fikcji Pielewin odniósł się do zjawiska wojny i mediów. Liczne aluzje, obrazowe opisy i pełna zaskoczeń treść skłania do refleksji. Intrygująca historia, którą przyjdzie nam poznać, zwraca uwagę na niepokojące zjawiska, które obserwuje się we współczesnym świecie. Przyjdzie nam zgłębiać czynniki i zależności, które od prawie trzech stuleci leżą u podstaw konfliktu między dwoma zupełnie odmiennymi krajami i ich kulturami. Ściera się ze sobą cywilizowane Bizancjum/Big Biz i barbarzyńska Ork-kraina (Urkaina). Bezustannie bogactwo kontrastuje z biedą. Ciemnota i zacofanie staje naprzeciw technologicznego rozwoju, a ogłada znajduje się obok zezwierzęcenia. Te dwa, pozornie różniące się wszystkim światy, tak naprawdę wiele łączy, o czym przekonamy się w trakcie lektury. Pilot drona Damilola Karpov na potrzeby Bizancjum sporządza bestialskie filmiki bez cenzury, znane jako snuff-y. Te krańcowo brutalne materiały mają oczerniać mieszkańców Ork-krainy, uzasadniać konieczność wszczęcia z nimi wojny oraz posłużyć do stworzenia obrazu obcego. Dziać będzie się naprawdę wiele. Momentami będzie nawet szokująco, ale to atut tej powieści. Warto wyjaśnić, że hasło Urkaine to swego rodzaju kalambur slangu rosyjskiego oznaczający „kryminalny”.

Czytaj dalej

Kolejna, warta przeczytania książka Pielewina to „Miłość do trzech zuckerbrinów”.

Odnosi się ona do tak współczesnych problemów, jak niewolnictwo informacyjne, konsumeryzm, czy uzależnienie od internetu. Świat rozwija się w oszałamiającym tempie, ale ludzkość staje się coraz bardziej, zależna od wirtualnej przestrzeni. W trakcie czytania wielokrotnie zastanowimy się, jak w przyszłości będzie funkcjonowała ludzkość? Wnioski, do których dojdziemy, niekoniecznie jednak będą nas zadowalać. Po dość spokojnym wstępie tej opowieści, niejako złożonej z dwóch części i jednego opowiadania, szybko zostaniemy zaskoczeni. Główny bohater na skutek refleksyjnych medytacji zyska trzecie oko, ucho i nos oraz drugie usta i będzie mógł widzieć wszystko. W ten sposób przeobrazi się w odpowiedzialnego za równowagę świata Kiklopa. Od tego momentu fabuła wielokrotnie będzie nas zaskakiwać. Zmyślne aluzje i obrazowe opisy sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury. Zrozumiemy także, kto rządzi naszym światem. Fakt, że w terminie „Zuckerbring”, zawarto dane dwóch gigantów internetowego świata, jest bardzo wymowny. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Kim jest trzeci, odkryjemy w trakcie lektury, ale należy uzmysłowić sobie, że  „zuckerbriny” są niczym szalenie niebezpieczny, zabójczy, potrójny wirus.

Czytaj dalej

Przedstawione top 10 – książek wartych przeczytania to bogata propozycja. Zebrano w niej świetne książki z różnych gatunków, dlatego każdy może liczyć, że znajdzie coś dla siebie. Wystarczy uważnie, nawet kilkakrotnie przejrzeć, by w niedługim czasie móc cieszyć się lekturą.

TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory