Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki sensacyjne – bestsellery Wydawnictwa Psychoskok

Książki sensacyjne – bestsellery Wydawnictwa Psychoskok

15 czerwca 2018 / Agata
Powieści sensacyjne oferują niezapomnianą rozrywkę. Dynamiczne, zaskakujące zwroty akcji to tylko jeden z wielu atutów gatunku. Warto poznać najlepsze, najczęściej czytane książki sensacyjne. Z nimi wrażeń na pewno nie zabraknie.

Praktycznie wszyscy wiedzą już, że czytanie to prozdrowotna, przyjemna i łatwo dostępna forma spędzania czasu wolnego. Czy właśnie dlatego sięgamy po lektury? Okazuje się, że czytamy z wielu powodów. Indywidualne oczekiwania mają ogromne znaczenie. Doceniamy możliwość poszerzania horyzontów i pogłębiania wiedzy. Najczęściej liczymy jednak na niecodzienne wrażenia. Większość z nas sięga po książki, by przeżywać emocje nieobecne w prawdziwym życiu.

Czasem po prostu potrzebujemy oderwać się od przewidywalnej codzienności. Doświadczyć czegoś zupełnie nowego, wielokrotnie skrajnie emocjonującego. Książki sensacyjne trzymają w ciągłym napięciu. To dlatego cieszą się ogromną popularnością.

Warto wiedzieć, że gatunek ma długą historię. Kształtował się przez lata, a jego korzenie sięgaj między innymi do średniowiecznych, rycerskich romansów. Od XIX wieku, powieści sensacyjne mają pozycję poczytnej literatury rozrywkowej. Gwarantują bowiem emocjonujące atrakcje. Z lekturami tego typu nie sposób się nudzić. Fabuła celowo skonstruowana zostaje tak, by do minimum ograniczyć opisy miejsc, czy postaci. Charakterystyczna cecha gatunku to szybka, pełna zaskakujących i dramatycznych zwrotów akcja. Zdarzyć może się dosłownie wszystko. Przypadkowe zajścia i niespodziewane zbiegi okoliczności dynamizują fabułę do maksimum.

Książki trzymające w napięciu, czyli wciągające kryminały i thrillery

Po ten gatunek naprawdę warto sięgnąć. Poznajmy więc książki sensacyjne – bestsellery Wydawnictwa Psychoskok.

Polecana książka sensacyjna to „Rachunek obcego sumienia”

Fabuła została dosłownie naszpikowana zaskakującymi zwrotami akcji. Będziemy poruszać się po dwóch przestrzeniach czasowych, by dzięki przeszłości lepiej zrozumieć teraźniejszość. Realia wojny zetrą się z czasem pokoju. Okrucieństwa staną obok szlachetności. Pamiętajmy jednak, że nikogo nie wolno zbyt wcześnie oceniać. Aleksander za wszelką cenę pragnie odnaleźć swoją biologiczną matkę. To ona sprzedała go w wieku dwóch lat bogatemu i bezdzietnemu kupcowi. Poszukiwania naprowadzą go na nieznane mu fakty i nagle okaże się, że nic nie jest tak proste, jak początkowo mogło się wydawać. Nawet sadystyczny kapitan SS, Miller, który swego czasu terroryzował wieś Czarnolas, okaże się kimś zupełnie innym.

Trzymająca w napięciu książka to „Fatalny turnus”

Pełna zaskoczeń fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Cofniemy się do czasów, gdy pracownicze wczasy nad Bałtykiem były jedną z najprzyjemniejszych rozrywek. Dla Katarzyny i Włodzimierza wypoczynek w Stegnie tym razem nie będzie przyjemny. Małżonkowie są skłóceni, dlatego jedną z chwil spędzą osobno. Właśnie wtedy, Katarzyna, która nocą znajdzie się na plaży, zostanie napadnięta. Sprawcy pozostają na wolności, a nieprzytomna kobieta nie pomoże milicji. Stopniowo zaczniemy zastanawiać się nad zachowaniem pozostałych bohaterów. Dorota wraz z przyjacielem Krzysztofem zacznie bowiem nagabywać Monikę w sprawie zajścia na plaży. Nie minie chwila, a oboje stracą życie. Sprawa się komplikuje, czas ucieka, a sprawcy nadal są nieuchwytni.

Świetna książka sensacyjna to „Nie ufaj nikomu”

Fabułę tworzą zaskakująco połączone ze sobą wątki gangsterskie, kryminalne, erotyczne i egzystencjalne. Główny bohater Vasilij zafrapuje nas od razu. Zechcemy dowiedzieć się, dlaczego za najważniejszy cel swojego życia postawił sobie oddawanie złoczyńców w ręce sprawiedliwości. Los z pewnością go nie oszczędzał, skoro ma słabe kontakty z rodziną. Żona, zdradzając go, zniszczyła łącząca ich relację. W ramionach kochanki także nie odnalazł spełnienia. Mógłby skoncentrować się na wychowaniu syna, ale przecież oboje trzymają emocje na wodzy. W sytuacji, gdy dla każdego z nich misja jest najważniejsza, taki układ jest wygodny. W zasadzie zawsze muszą pamiętać, że w każdej chwili mogą zginąć. Dla Vasilija istotny jest również pewien symbol. Tej zagadki może jednak nie udać mu się wyjaśnić.

 

Trzymająca w napięciu książka to „Psychologiczne odbicie”

Przekonamy się, jak wiele może skrywać ludzkie wnętrze. Dwudziestopięcioletnia Luiza początkowo wyda nam się bardzo sympatyczną bohaterką. Na co dzień pracuje przecież w sklepie spożywczym, lubi spotkania z przyjaciółmi, pomagać w sierocińcu i opiekować się swoimi zwierzakami. Będziemy więc w szoku, gdy okaże się, że ta młodziutka osóbka jest ukrytą psychopatką. Wiele w jej życiu zmieni spotkanie z dawno niewidzianym Konradem. To on złoży jej interesującą propozycję, której nie będzie umiała pominąć. W ten sposób wniknie w przestępczy świat. Adrenalina narastająca wraz z kolejnymi zadaniami dosłownie uzależnia. Walka ze samą sobą to trudne wyzwanie. Luiza nie potrafi jednak pogodzić się z namiętnościami, które targają jej wnętrzem. Może pomoże jej przyjaciel, którego niedługo pozna?

Jedna z najchętniej czytanych książek to także „Insygnia nocy”

Mroczny, trzymający w napięciu klimat wyczuwalny jest od pierwszych stron. Opinią publiczną wstrząsają makabryczne zbrodnie. Nikt nie wie, kto i dlaczego dopuszcza się bestialskich mordów. Na przekór wszystkiemu, na tym tle zrodzi się uczucie. Małość, która połączy pozornie niepasujące do siebie osoby. Trudno przecież zrozumieć, że młoda pracownica jednego ze sklepów bez namysłu ofiarowuje swe uczucia i zaufanie bezdomnemu. Mężczyzna o imieniu Quincy marzy, by móc obdarować wybrankę serca, choć drobną pamiątką. To dlatego nabędzie na bazarze bezwartościowy podarek, który wplącze ich oboje w serię niebezpiecznych wydarzeń. Teraz to on stanie się głównym podejrzanym. Dowody zdają się jednoznaczne, więc może naprawdę nie warto mu ufać.

Książka trzymająca w napięciu to „Brunatne sekrety”

Fakt, że główny bohater, Andrzej Nowak jest dziennikarzem śledczym to zapowiedź mocnych wrażeń. Andrzej zawsze stara się dotrzeć do prawdy. Ryzyko to element wkalkulowany w jego pracę, dlatego nie cofa się przed niczym. W ostatnim czasie pochłania go tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i Niemczech. Odświeżenie znajomości z przyjacielem policjantem, który pracuje w Berlinie, w tym przypadku okaże się trafionym pomysłem. Razem będzie im łatwiej dojść do prawdy. Najpewniej żaden z nich nie spodziewa się jednak, że na pierwszy plan niespodziewanie wysunie się przeszłość. Sprawa będzie dotyczyć wywozu skrzynek z zamku w Królewcu w czasie II wojny światowej.

Intrygująca sensacja to „Prezydencki gambit”

Fabuła koncentruje się na motywie bratobójczej walki o władze. Dla wielu czytelników świadomość, że opowieść można odnieść do rzeczywistości, okaże się atutem zachęcającym do lektury. Senator Jerry to ambitny marzący o władzy człowiek. Fakt, że jego brat Lex jest prezydentem USA, nie jest mu na rękę. Nie potrafi przecież zrozumieć, dlaczego, pomimo słabości do alkoholu Lex cieszy się zaufaniem ludzi. Jerry zrobi wiele, by zmienić swoje obecne położenie. A, że zabójstwo brata mogłoby wiele ułatwić, bierze je pod uwagę. Tak jak zakładał, dojdzie do katastrofy prezydenckiego samolotu. Nie wszystkie okoliczności zdołał jednak przewidzieć.

Mocna książka to „44 dni”

Fabuła zaskoczy nas ilością skrajnych emocji. Główny bohater Tomek, wydaje się przeciętnym człowiekiem. Niestety podejmie się zadania, które zmieni wszystko. Tomek zostanie seryjnym mordercą. Plan zakłada, że w ciągu 44 dni ma zabić 44 osoby. Zadanie z pozoru wydaje się niedorzeczne, Musi jednak istnieć jakiś ukryty cel. Chęć przekonania się, co kryje się za zadaniem, popycha go do działania. Uśmiercanie przypadkowych osób wykańcza go jednak psychicznie. Rozterki i wyrzuty sumienia będą stawać się coraz bardziej męczące. Po zabiciu czterdziestej osoby zacznie zastanawiać się, czy powinien brnąć dalej. Koniec misji staje się bardzo bliski, ale czy da radę ją ukończyć?

To tylko niektóre z wielu interesujących propozycji, warto więc zacząć przygodę z tym gatunkiem właśnie od nich. Książki sensacyjne – bestsellery zapewnią nam niezapomnianą, trzymającą w napięciu rozrywkę.

Sprawdź naszą ofertę – powieści sensacyjne