Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki z pozytywnym przesłaniem

Książki z pozytywnym przesłaniem

7 maja 2018 / Agata
Czytać warto z wielu powodów. Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie niezapomniane chwile i wiele bezcennych przemyśleń.

Czytelnicy mają swoje indywidualne upodobania i oczekiwania. Okazuje się, że po książki sięgamy z różnych powodów. Gdy jedni szukają konkretnych informacji, by pogłębić swą wiedzę, inni liczą na niezapomniane emocje. Czytanie to doskonały sposób na nudę i jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Dobra lektura może jednak pozostawić po sobie więcej niż miłe, czytelnicze wrażenia.

Najlepsze książki jakie czytaliście

Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie wiele bezcennych przemyśleń. Niektóre historie inspirują, niosą nadzieję, a nawet pocieszają. Gdy dopada nas zły nastrój, a problemy zdają się nie kończyć, warto sięgnąć po książkę. Znajdziemy w niej emocje i porady, których potrzebujemy najbardziej.

Wszystkich, wartościowych lektur nie sposób wymienić. Są jednak książki, które warto przeczytać. Ich treść z pewnością zapamiętamy na długo.

„Taniec z motylami” to książka o tym, co w życiu najważniejsze. Jest więc pewne, że doceni ją każdy. Główna bohaterka, Zuzanna przekona się, jak wiele mogą zmienić skrywane przez nas tajemnice. Od lat mierzy się bowiem z przeszłością, całkiem przypadkiem, odkrywając największe sekrety swojej matki. Okaże się, że jedna rodzinna tajemnica może zmienić jej życie. Co więcej. Konsekwencje ujawnianych informacji dotkną również wiele przypadkowych osób. Zrozumiemy, że nie zdołamy przewidzieć, ile może zmienić spotkanie danej osoby w konkretnym momencie. Jest to poruszająca, pełna emocji powieść. Książka o miłości, przyjaźni, zapomnianych marzeniach, tęsknocie i sile przebaczenia. Innymi słowy, o tym, co w życiu najważniejsze.

Cenne wskazówki, porady i motywacje przekaże wszystkim „10 przykazań Amelii”. To książka zawierająca uniwersalne wytyczne. Dzięki nim „przebudujemy” lub obierzemy nową życiową drogę. Tytułowa Amelia jest singielką, skrywającą w sercu ogromne pokłady niepewności, niezadowolenia i goryczy. Na chwilę obecną nie jest przecież pewna, czy samotne życie to akt wolności, czy staropanieńskie przyzwyczajenie. Zmniejszyć dystans do świata pozwolą bohaterce sny. To podczas długich, nocnych chwil odpoczynku zaczną docierać do niej hasła. Przykazania, za którymi zacznie podążać. Warto przyłączyć się do Amelii, by zrozumieć, jak odnaleźć radość i chęć do działania. Wszystko da się przecież zmienić na lepsze.

Historia Sönke Petersena przekona nas, że nigdy nie wolno tracić nadziei. W każdej nawet najbardziej niesprzyjającej sytuacji należy odnaleźć „Balans”. Petersen miał przed sobą karierę żużlowca. Jego wyniki osiągane na torach pozwalały przewidywać świetlaną przyszłość. Niestety nieszczęśliwy wypadek zmienił wszystko. Żużlowiec doznał urazu kręgosłupa. Przerwany rdzeń kręgowy oznaczał koniec wszystkiego. Motocykl musiał zastąpić wózek inwalidzki. Sönke Petersen nigdy nie stracił jednak nadziei. Po pół roku stawiał już pierwsze kroki. Dziś nadal walczy i wierzy, że jeszcze wiele osiągnie. Balansuje pomiędzy mocą a niemocą. Odnajduje równowagę pomiędzy szczęściem i nieszczęściem.

„Wiara, Nadzieja, Miłość” to książka z pozytywnym przesłaniem dla nastolatków i ich rodziców, choć każdy znajdzie w niej trzy klucze do własnego wnętrza. Diana dobrze wie, jak trudno jest dorastać. Dojrzewanie bywa skomplikowane szczególnie dla osób, które nie radzą sobie z własnymi emocjami. Diana niestety mierzy się z tym problemem nie od dziś. Jak dotąd nie zdołała przecież w pełni zaufać nawet swojej najlepszej przyjaciółce. Wszystko skomplikuje nowo poznany chłopak, który obśmieje ją w internecie. Diana uzna, że problem tkwi w niej samej i zacznie niebezpieczną walkę z wagą swego ciała. Niestety z każdym utraconym kilogramem jej chęci do życia zaczną słabnąć. Ratunkiem na wszelkie problemy okażą się jednak trzy, tytułowe uczucia.

Książki z pozytywnym przesłaniem pozostawiają po sobie wiele bezcennych przemyśleń. Najpewniej zachęcą nas również do poszukiwana kolejnych inspirujących lektur.