Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki polecane kobietom

Książki polecane kobietom

29 września 2018 / Agata

Czytelnicze gusta obu płci bywają odmienne. Poznając książki polecane kobietom, zrozumiemy jak zaspokoić oczekiwania pań.

Kobiety potrafią docenić książki pozwalające przeżywać niezapomniane chwile. Literaturę rozbudzającą wyobraźnię, poruszającą emocję, skłaniającą do rozważań.

Ogromną popularnością cieszy się literatura dla kobiet. Dział stworzony z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Znajdziemy w nim książki, dzięki którym zdołamy przeżyć to, o czym skrycie marzymy. Codzienność bywa przytłaczająca. Rutyna zniechęca do działania. Poza tym bezpieczniej cieszyć się przewidywalnością niż niepotrzebnie ryzykować. Doznania, których poszukujemy, mogłyby przecież wywrócić nasze życie do góry nogami.

 

Dzięki właściwe dobranym książkom możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Zapomnieć o obowiązkach i wyruszyć w nieznane. Wciągająca bez reszty fabuła pozwoli nam znaleźć się w dowolnym miejscu i czasie.Poznamy również niezwykłe postacie, które zapewniają nam skrajne doznania. Mawia się, ze kobiety poszukują w książkach emocji, które chciałyby odczuć w prawdziwym życiu. Odpowiednia lektura to bowiem szansa na przeżycie płomiennego romansu.

Czytanie pozwala także na ryzykowne posunięcia, czy rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Naszej wyobraźni nic przecież nie ogranicza.

Oczywiście nie powinniśmy ulegać stereotypowemu myśleniu.Choć panie kojarzone są z delikatnością i subtelnością, nie zawsze tego poszukują.Okazuje się, że wiele kobiet zamiast romansów wybiera kryminały, sensacje i thrillery. Te gatunki nie pozwalają przewidzieć biegu wypadków, dlatego trzymają w napięciu do ostatniej strony.Propozycje tytułów można podawać bez końca. Ponieważ nie sposób sięgnąć po każdą pozycję.

Warto poznać napisane z pasją książki dla kobiet i zaczytać się w nich razem z nami …

 

Wybrane lektury to książki polecane kobietom.


 

Polecane książki wydane na jesień 2018.

 

Może nie do końca to typowo kobieca książka, ale przecież kobieta zmienną jest. Niewielkie miasteczko na południu Anglii, gdzie w tajemniczych okolicznościach dochodzi do krwawych incydentów i niezrozumiałych sytuacji. Tam właśnie zabiera swoich czytelników

Marta Merriday w swojej powieści ADLER. TAJEMNICA ZAMKU BAZINA Trudno jednoznacznie sprecyzować, czy jest to powieść przygodowo-fantastyczna, czy zakrawa już o thriller, gdy właśnie w noc Halloween w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych i na ich zaproszenie do miasteczka przybywa młody, obiecujący student zoologii, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Rozpoczyna on prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów.

 

 

Świat Adlera to świat w którym, rzeczywistość przeplata się z mroczną baśnią.

 

Miłość ma różne oblicza, bywa cudowna, dodaje nam skrzydeł, ale bywa też nieprzewidywalna. Co gdy nagle śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć i zostaje pustka, wielkie nic…

Tego uczucia doświadczył Szablewski, bohater powieści BLIZNY – Krzysztofa P. Łabendy To nie tylko opowieść o miłości, ale także o jej utracie przez sytuacje na które nie mamy czasem żadnego wpływu.

Krzysztof Szablewski jest znanym pisarzem, na swojej drodze spotyka dużo od siebie młodszą Natalię, która jest chirurgiem. Jest to miłość od pierwszego wejrzenia i mimo różnicy wieku Krzysztof i Natalia, są szczęśliwi razem przez kilkanaście lat. I właśnie w najmniej nieoczekiwanym momencie w ich wspólnym życiu, Natalia nagle umiera, a Krzysztof zostaje sam, pogrążony w smutku. Po stracie swojej bratniej duszy nie spodziewał się, że będzie jeszcze w stanie pokochać. Do czasu, aż na jego drodze pojawia się Anna, która swoim zachowaniem niesamowicie przypomina Natalię… Czy Krzysztof szybko zrozumie, że to tylko złudzenie ?

 

 

W polskim świecie literackim trudno jest spotkać romans napisany przez mężczyznę i to z tak dużą znajomością kobiecej duszy. Jednak nie jest to typowe romansidło, czy tak zwany harlequin, a opowieść o życiu, o miłości, oddaniu i strachu przed jej utratą.

CZĄSTKA POMARAŃCZY  Lidii Tasarz to ciepła i niezwykle emocjonująca podróż przez życie. Piękna historią o dorastaniu, pierwszej szalonej i namiętnej miłości oraz wyborach przed którymi staje Maja. Do niedawna była zwykłą nastolatką, która miała swoje plany na przyszłość i swoje marzenia. Ale okazuje się, że los i życie są nieprzewidywalne. Autorka rzuciła swoją bohaterkę na dość głęboką wodę, a poprzez ciekawa fabułę i niepowtarzalny klimat książki, główne role zaczynają odgrywać zmysły i uczucia. Książka napisana jest w pierwszej osobie, to Maja opowiada nam o swoim życiu i prowadzi przez życiowe doświadczenia. Dzięki temu mamy wrażenie, że wchodzimy razem z nią w ten świat i niemal sami stajemy się Mają.

 

 

Cząstka pomarańczy to powieść dla kobiet w każdym wieku. Zarówno dla tych młodych, które przeżywają podobne rozterki jak Maja, ale również dla tych, które chciałyby wejść do machiny czasu i przypomnieć sobie, swoje pierwsze młodzieńcze miłości i porywy serc.

 

Pozytywna i skłaniająca do refleksji powieść o najważniejszych wartościach w życiu człowieka. O zdolności odcięcia się od tragicznej przeszłości i mocy przebaczania. Główna bohaterka to piękna, niezależna i bardzo inteligentna singielka poślubiona pracy. Pracoholizm i perfekcjonizm z którym się zmaga nie zdając sobie  z tego sprawy, przeplata się z wielką namiętnością i prawdziwym uczuciem. Które pojawiło się nagle i niespodziewanie, wywracając świat Mai do góry nogami. Czy uczycie Adama, przystojnego i charyzmatycznego developera i Mai przetrwa trudy dnia codziennego? A ona sama będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na to co niesie przyszłość ? Mimo, że ich droga jest wyboista, bo  ciągle staje na niej zawistny szef dziewczyny, który jest zamieszany w nielegalne przetargi i snuje intrygi. Dzięki autorce Alicja Masłowska- Burnos w powieści CISZA przenosimy się do świata Mai, w którym każdy znajdzie cząstkę z własnego życia.

 

 

Mix gatunków, który czyta się jednym tchem. Intrygi, namiętność, pasja i poszukiwanie siebie. Taka jest własnie Cisza

 

 

Polecane książki wydane na jesień 2017.

 

W podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń, zabierze nas powieść „Taniec z motylami”. Książka pozwoli nam zrozumieć, że jedna tajemnica może zmienić wszystko. Zuzanna, główna bohaterka mierzy się z przeszłością. Od lat ucieka przed wspomnieniami, mimowolnie odkrywając sekrety swojej matki. Nie zamierzała przecież poznawać jej tajemnicy. Niestety teraz jest już za późno.

Czy rodzinna tajemnica odmieni życie Zuzanny? W jaki sposób wpłynie na losy innych osób? Jak wiele zmieni spotkanie właściwej osoby w odpowiednim momencie? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziemy w trakcie czytania. Fabuła wciąga bez reszty, nie pozwalając oderwać się od lektury. „Taniec z motylami” zaoferuje nam zmienne emocje. Wyruszymy na spotkanie z miłością i przyjaźnią. Po drodze pomyślimy o zapomnianych marzeniach. Ostatecznie dostrzeżemy siłę akceptacji i przebaczenia. Odczujemy również budzącą lęk tęsknotę.

Kolejna, niebanalna propozycja to powieść „Mroczny spadek”. W trakcie czytania czekają nas wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji. Oczywiście pojawi się też miłość. Główna bohaterka, dwudziestosiedmioletnia Majka Zalewska otrzymuje tytułowy spadek. Niespodzianka od losu sprawia, że w jej życiu pojawi się wiele zawirowań.

W odziedziczonym po ojcu mieszkaniu Majka znajduje tajemniczy skarb. Niestety lista chętnych do jego przejęcia jest długa. Komu ostatecznie przypadnie spadek? Jaką tajemnicę kryje znalezisko? Historia Majki, która zaraz po studiach wyjeżdża z Warszawy do Poznania, wciąga od pierwszych stron. Nie minie moment, a bohaterka wróci „na stare śmieci”. Wiadomość o odziedziczonym mieszkaniu powinna cieszyć. Niestety po ten spadek chce sięgnąć wielu. Pojawią się długi, niespłacone kredyty i masa problemów. Ponadto, pierwszy właściciela lokalu, dziadek Majki okazuje się radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski.

Napięcie stopniowo wzrasta. Czy Majka z pomocą przyjaciół odnajdzie skrytkę, do której klucz wmurował w ścianę łazienki jej przyszywany dziadek? Kim okaże się intrygujący intelektualista na motorze, który pojawi się na jej drodze?

Żadna kobieta nie przejdzie obojętnie obok pozycji zatytułowanej „Pułapka”. To kolejna powieść znanej wrocławskiej pisarki. Tym razem wraz z bohaterami wyruszymy na poszukiwania mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej”. Właśnie w tym schowku z czasów II wojny światowej ma kryć się skarb. Złoto i kosztowności ukryte przez Niemców.

Na poszukiwania wyruszają bracia Czarnowscy wraz z żonami. Zdobyte przez nich informacje wskazują, że „szczelina” położona jest w starej sztolni kobaltu w Górach Izerskich. Justus Schwarz, obywatel RFN oraz jego polski wspólnik Marianem Boryczko, wiedzą o tym miejscu. Do poszukiwaczy dołącza także dziennikarz Jacek Sulima. Czy zdołają odnaleźć skarb?

Łatwo nie będzie. Bohaterowie będą musieli pokonać ekstremalne warunki pogodowe. Czeka ich również spotkanie z nietypowymi mieszkańcami Gór Izerskich.

Książką, która pochłonie nas bez reszty, jest także „Nić Ariadny”. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy budzi się na szpitalnym łóżku. Dramat tej sytuacji polega na tym, że nie wie ona, kim jest. Trudno wyobrazić sobie, co czuje osoba pogrążona w amnezji. Jak bowiem zawierzyć ludziom dookoła, kiedy wszyscy wydają się obcy? Podobno bohaterka to Monika Palmer, ale czy jest tak w rzeczywistości?

Stopniowo odnajdywane poszlaki i przebłyski pozwolą jej poznać prawdę. Czy to, co o sobie odkryje, będzie dobre? Zaskakująca, trzymająca w napięciu fabuła, lekki styl i barwne postacie to atuty książki. Z zapartym tchem będziemy śledzić losy głównej bohaterki. Docierając do końca, zyskamy pewność, że „Nić Ariadny” to intrygująca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości.