Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o miłości, które pokochacie

Książki o miłości, które pokochacie

5 lutego 2018 / Agata

Niektóre historie poruszają tak bardzo, że trudno o nich zapomnieć. Pośród nich są książki o miłości, które pokochacie. Polecamy nasze książki o miłości.

Miłość to niezwykłe uczucie. Niebywale silna emocja, bez której nie sposób wyobrazić sobie życia. O jej sile i wyjątkowości świadczą choćby dzieła literackie i malarskie inspirowane miłością.

Polecane książki erotyki, po które warto sięgnąć

Od setek, tysięcy lat wychwalano to uczucie. Na temat miłości powstały niezliczone ilości wierszy, poematów, powieści, piosenek, malunków, czy rzeźb. Tematyka miłości zdaje się jednak ponadczasowa i niewyczerpana. To dlatego odnajduje swe miejsce w religii, filozofii, czy psychologii.

Więź łącząca dwoje zakochanych ludzi potrafi nadać sens istnieniu. Musimy jednak pamiętać, że miłość miewa wiele odcieni. Bywa płomienna i romantyczna. Potrafi dodawać sił, ale i stawać się źródłem cierpień. Ponadto nie możemy zapominać, że uczuciem tym obdarzamy wiele osób. Kochamy życiowych partnerów, rodziców, dzieci, czy przyjaciół. Czy któraś z tych relacji jest ważniejsza? Z pewnością nie, jest po prostu inna.

Bukiet książek dla zakochanych

Niektóre historie poruszają tak bardzo, że trudno o nich zapomnieć. Sięgnijcie więc po książki o miłości, które pokochacie.

Wszyscy pragniemy ciepła drugiego człowieka. Szukamy partnera, z którym dzielić będziemy smutki i radości. Warto jednak zadać sobie pytanie. Kiedy zaczyna, a kiedy kończy się miłość? W książce „Całkiem przypadkiem” znajdziemy odpowiedź. Wiemy przecież, że wielokrotnie trudno ocenić siłę uczuć. Nie sposób także wiedzieć, czy wybranek serca odczuwa to, co my. Zauroczenie z czasem może przerodzić się w prawdziwą miłość, ale przecież wcale nie musi. Fabuła książki uświadomi nam, jak skomplikowane i zawodne potrafią być nasze odczucia. Główny bohater obdarzy uczuciem „niewłaściwą kobietę”. Wymieniane podczas przypadkowych spotkań spojrzenia i sms–y, pozwolą mu uwierzyć, że będą mogli zostać parą. Pobudzona wyobraźnia zaważy na wszystkim. Nadejdzie bowiem dzień, gdy mężczyzna zacznie pisać nie do, lecz o wybrance… W ten sposób powstanie nietypowa powieść. Niestety z czasem zatrze się granica pomiędzy fikcją, a prawdą. Warto podkreślić, że fabuła książki zapisana została w formie SMS-ów.

Całkiem przypadkiem – Karol Machnowski

Spełnione uczucie może nas uszczęśliwić. Dzięki niemu o wiele łatwiej sprostamy każdemu zadaniu. Co jednak gdy zabraknie osoby najbliższej naszemu sercu? Książka „Geneza” dowodzi, że miłość potrafi wlać w serce nadzieję. Dodać otuchy i wiary, gdy wszystko wyda się stracone. Główny bohater, pilot Adam Bauer nie potrafi otrząsnąć się po śmierci żony. Los sprawi jednak, że będzie musiał skoncentrować się na zadaniu mogącym ocalić ludzkość. Po wybuchu Supernowej do Ziemi zbliżają się niszczycielskie odłamki. Przedstawiciele najbogatszych państw zrobią wszystko, by powstała stacja kosmiczna. Niestety jej pokład pomieści jedynie cztery tysiące osób. Jeden z naukowców pragnie uratować więcej istnień. Podróże międzygalaktyczne za pośrednictwem niezbadanej jak dotąd Anomalii zadają się obiecujące. Kto jednak zechce podjąć się tej ryzykownej misji? Bauer zaryzykuje wszystko, by spróbować ocalić ludzkość. Siły doda mu miłość. Pojawi się także szansa, że jego żona powróci do świata żywych.

Geneza – Jerzy Mikołajczyk

Uczucie mogące dodawać nam sił to bezcenny skarb. Zdarza się jednak, że miłość wymaga poświęceń. Pozycja „Zagubieni w miłości” dowodzi, że w uczuciach naprawdę można się pogubić. Przekonamy się o tym, czytając każde z dwóch znajdujących się w pozycji opowiadań. „Sanatorium. Życie za kulisami” oraz „W okowach uczuć” wzbudza silne emocje. Miłość jest osią łączącą oba utwory. Bliskość, której tak bardzo potrzebujemy, dominuje w życiu bohaterów. Poznając ich losy, zrozumiemy, że uczucie wymaga uwagi. Należy o nie dbać, by nie traciło swej siły. Zapominając, że miłość potrzebuje stałego wsparcia, narażamy się na cierpienie i rozczarowanie. Pamiętając o tym, możemy spróbować zaradzić sytuacji.

Zagubieni w miłości – Jan Izydor Korzeniowski

Z całą pewnością nie możemy pominąć książki „Kocham Cię mamo”. Poznamy wzruszającą historię dziewczyny, Karoliny Masłowieckiej. Bohaterkę początkowo dostrzeżemy jako nastolatkę mieszkającą z rodzicami w Oplu. Purytańskie wychowanie odciska na niej ślad. Problemem okazuje się również ojciec niestroniący od alkoholu i stająca po jego stronie żona. W tym domu trudno dojrzewać i kształtować swą przeszłość. Pomimo wszystko Karolina dorośnie i będzie wieść burzliwe życie. Nadejdzie jednak dzień, który zmieni wszystko. Przed Karoliną milicyjne przesłuchania, zeznania przed sądem i rozstanie z ukochanym. W tle pojawi się także żądny zemsty przestępca. Zakończenie powieści na pewno nas zaskoczy. Wydarzy się bardzo wiele, choć najważniejsze zdaje się, że Karolina umrze.

Kocham Cię mamo – Justyna Ewelina Depta

Oczywiście nie możemy zapomnieć o fanach poezji. To właśnie wiersze skłaniają przecież wielu do głębszych refleksji. „Co oczy widzą i co serce czuje” to tomik dla każdego. Wewnątrz znajdziemy utwory odnoszące się do znanej nam codzienności. Zetkniemy się z pięknem przyrody. Odczujemy radość życia. Natkniemy się też na tematy trudne i bolesne. Bardzo cenne okazują się jednak wiersze uwznioślające znaczenie miłości.

Co oczy widzą i co serce czuje – Zofia Ostrach

Na uwagę zasługuje także tomik „A może tego nie było…”. Kolejne utwory mówią o uczuciach. Przed nami wspomnienie pierwszej miłości, wiernej przyjaźni, czy niepohamowanej niczym radości. Zetkniemy się również z cichą, nostalgiczną tęsknotą oraz nadzieją pokładaną w modlitwie. Innymi słowy, ze wszystkim, co znane nam z codzienności. Możliwe, że tomik rozbudzi w nas na nowo także miłość i szacunek do tradycji.

A może tego nie było… – Marek Andrzej Dębski

Zakupy książek polecamy na stronie księgarni internetowej http://tylkorelaks.pl/47-ksiazki