Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki o kobietach pisane przez kobiety

Książki o kobietach pisane przez kobiety

11 marca 2019 / Patrycja

Książki o kobietach pisane przez kobiety zawsze opowiadają poruszające historie. Dowodzą, że delikatne panie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować silą charakteru.

Choć mawia się, że kobiety to słaba płeć w stwierdzeniu tym nie ma zbyt wiele prawdy.

 

Delikatna fizjonomia sprawia jednak, że przedstawicielki płci pięknej postrzegane są jako niezdolne do nadmiernego wysiłku. Kobieca delikatność i wrażliwość nie jest jednak objawem słabości. Panie potrafią bowiem dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować swym niezłomnym charakterem. Ich determinacja w wielu sytuacjach potrafi zadziwiać i budzić uznanie.

Warto pamiętać, że budowa kobiecego mózgu sprawia, że panie są bardzo uczuciowe i spostrzegawcze. Potrafią wczuwać się w losy innych, posługiwać intuicją, a do tego zostały wyposażone w zdolność opisywania przeżywanych zdarzeń i stanów. Książki o kobietach pisane przez kobiety pełne są dzięki temu emocji, które nas poruszą. To lektury, które dostarczą nam silnych wrażeń i długo nie dadzą o sobie zapomnieć.

„Nigdy nie mówię nigdy” to powieść pełna namiętności i romantyzmu napisana przez Martę W. Staniszewską, która zawsze doskonale opisuje emocje targające ludzką duszą.

Fabuła pozwoli nam poznać Samanthe, która choć zdaje się samowystarczalna, w końcu otworzy się na miłość. Do tej pory zawsze wystarczały jej odnoszone sukcesy zawodowe i romanse. Nie planowała zakładania rodziny i zmiany trybu życia. Do głębszych przemyśleń nie była w stanie nakłonić jej przyjaciółka, a nawet śmierć jej matki. Nadejdzie jednak dzień, który zmieni wszystko. Gdy z rąk zaborczego kochanka uwolni Samanthę Henry, nie będzie ona chciała dopuścić do siebie myśli, że ma to wyjątkowe znaczenie. Jak dotąd nie postrzegała przecież uczuć jako czegoś szczególnego. Ostatecznie jednak miłość połączy tych dwoje, ale zapoczątkuje to serię zdarzeń, które mogą doprowadzić do tragedii.

czytaj dalej

„Puzzle” to poruszająca powieść napisana przez autorkę uwrażliwioną na problemy społeczne i duchowe, Tori Ritner. Historia głównej bohaterki uwidacznia wartość życia i siłę płynącą z pokonywania kolejnych przeszkód.

Ludzki los bywa niebywale skomplikowany. Można porównać go do układanki, która składa się z niezliczonej ilości elementów. Warto każdy z nich dopasować do kolejnego tak, by powstała harmonijna całość. Bohaterka Tori zdaje sobie z tego sprawę. Wie również, że w jej przypadku cały proces nie będzie łatwy. Większość najistotniejszych elementów tkwi bowiem w podświadomości i wypartych dawno wspomnieniach. Tori pomimo obaw postanowi zmierzyć się ze swą traumatyczną przeszłością. Podjęta terapia zacznie jej pomagać, ale niebawem okaże się, że traci wzrok. Czy upora się z kolejnym dramatem?

czytaj dalej

„Błękitne wstążki dróg” to obyczajowa opowieść wpleciona w fantastyczną przestrzeń. Historię Doroty, która będzie walczyć o własny los i życie swojej córki, opisała Katarzyna Wenta-Mielcarek.

Wyruszymy w niedaleką przyszłość, by przyglądać się odmienionej Europie. Pozornie zdaje się, że nareszcie nastał upragniony spokój. W zasadzie nie ma się czego obawiać, bo każdego przed przemocą i atakami chroni „parasol ochronny”. Dba się również o środowisko i wyznaczenie nowych, zdrowych norm żywieniowych. To jednak sztuczny spokój. Zagrożenie stanowi możliwość przeprogramowania ludzkich mózgów. Odnotowuje się rosnocą liczbę porwań dzieci, więc Dorota zaczyna się bać. Niebezpieczeństwo jest bowiem bardzo realne.

czytaj dalej

 

„Skrzynia przeznaczenia” to książka, która opisuje aż dwie połączone ze sobą historie. Tę pełną niezwykłości opowieść o dwóch kobietach, które mogą uratować czyjeś istnienie, napisała Weronika Ceynowa.

Na początku poznamy Simonę. Jest ona nauczycielką historii, która pasjonuje się starożytnymi, greckimi mitami i antycznym światem. Swe pasje będzie mogła dzielić z Alfeuszem. Nietypowym mężczyzna, który stanął na jej drodze nie bez przyczyny. Rozwijająca się dynamicznie akcja wielokrotnie nas zaskoczy. Simona i jej córka posiada niezwykła moc. Niestety ich działania będą okupione olbrzymim ryzykiem. Poznamy mit, według którego na dnie jeziora Kopais znajduje się kamienna skrzynia skrywająca niezwykłą legendę. Pojawi się też szansa, by uratować pozaziemską cywilizację. Zrozumiemy, że przeszłość ma wpływ na teraźniejszość i przerazimy, poznając grożące wszystkim ryzyko.

czytaj dalej

„Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu” ukazuje życie kobiet z islamskiej Republiki Iranu. W to miejsce udała się aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka i członkini UNICEF, Karolina Kozioł.

Dzięki temu przekonała się, jak trudno jest przedstawicielką płci pięknej zniewolonym w patriarchalnym systemie. Kobiety postrzegane są jako obywatele drugiej kategorii. Doświadczają przemocy psychicznej i fizycznej, są gwałcone i poniżane. Zgodnie z Islamem wina zawsze leży po stronie kobiety. Nie mogą więc liczyć, że ktokolwiek im pomoże. Ta książka porusza, a momentami wstrząsa, ale warto ją poznać.

 

 

 

Zaprezentowane pozycje to jedne z wielu książek o kobietach pisanych przez kobiety. Wszystkie one bezspornie dowodzą, że delikatne panie potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych i imponować silą charakteru.

 

Zapraszamy na stronę księgarni internetowej – http://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet – książki polecane dla kobiet.