Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na walentynki

Książki na walentynki

23 stycznia 2017 / Łukasz
Luty, miesiąc walentynek, a razem z nimi miesiąc miłości. Co wybrać? Możliwości jest dużo, bo choć dla jednych miłość jest już tematem tak wyeksploatowanym, że omijają szerokim łukiem wszelkie romanse, pisarze nadal uwielbiają ten motyw, a nawet wydawać się może, że książki stają się bardziej interesujące dopiero wtedy, gdy przynajmniej gdzieś na dalekim planie iskrzy między dwojgiem bohaterów. Na pewno większość czytelników woli, gdy miłość pojawia się, nawet jeżeli jest mało widoczna.

Miłość jest tematem, który przede wszystkim trafia w gusta kobiet, dlatego książki o takiej tematyce polecamy jako prezent dla kobiety na walentynki. Panie z całą pewnością będą zadowolone, jeżeli w tym wyjątkowym dniu otrzymają lekturę zdolną wywołać silne emocje. Warunek ten z pewnością spełni powieść erotyczna autorstwa Marty W. Staniszewskiej – „I obiecuję ci miłość”, ponieważ jest to książka, która dowodzi, że miłość może przetrwać wszystko. Główna bohaterka zdaje się przeciętną kobietą, która tkwi w nieudanym małżeństwie. Toksyczna relacja coraz bardziej ogranicza jej wolność, dlatego podejmie decyzję o rozwodzie i spróbuje rozpocząć nowe życie. Początki nie będą łatwe, ale sytuacja znacząco zmieni się, gdy na drodze Izabelli pojawi się ukochany z przed lat – Wincent.

Tytułem, który poruszy serce każdej kobiety jest na pewno „Nina, prawdziwa historia”. Jest to wciągająca opowieść o młodym wykładowcy prawa, który odbywając staż w Moguncji i wykładając na Uniwersytecie Johanna Gutenberga, pewnego dnia zostaje odwiedzony przez tajemniczego gościa nazwiskiem Schneider. Mężczyzna pozostawia mu tajemniczy wpis w książce, który jest wiadomością od nieznanej mu kobiety imieniem Nina. Daniel postanawia odszukać kobietę. Kiedy dowiaduje się, że jest ona prostytutką, płaci jej za seks i przeżywa niezwykłe uniesienie w jej ramionach. Obsesyjne myślenie o Ninie sprawia, że nie jest w stanie się na niczym skupić. Ponowna możliwość spotkania nadarza się, kiedy Daniel przebywa na stażu w Paryżu. Znów spotyka tajemniczego starca, który przekazuje mu wiadomość od Niny. Zarówno kobieta, jak i dziwny wpis w jego książce, znów nie dają mu spokoju. Wraz z grupą znajomych postanawia rozwikłać zagadkę. Wróciwszy do Polski, udają się do Wolsztyna, gdzie przy pomocy historyka i przewodnika Witolda i kościelnego trafiają na trop. Czy okaże się słuszny? Co kryje w sobie tajemnicze zdanie wpisane na kartach „Nędzników”? Tego dowiedzcie się sami.

Trzecią książką, która byłaby doskonałym prezentem walentynkowym jest „Moje życie bez Ciebie” pani Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Pozycja wywołuje silne wzruszenia, ponieważ porusza tematykę żałoby. Agata, główna bohaterka książki stara się nauczyć żyć bez ukochanego męża, ale okazuje się, że godzenie się ze stratą to długi, bolesny proces, który odbija swe piętno na życiu emocjonalnym i towarzyskim. Możliwe, że wiele osób uzna, że żałoba to temat, który warto omijać w walentynki, ale czy to właśnie nie lęk przed utratą bliskiej osoby potrafi podkreślić znaczenie miłości?

Musimy jednak pamiętać, że gusta panów różnią się od upodobań kobiecych. Męskie zmysły z całą pewnością rozbudzi sensacja, groza i wartka akcja, dlatego pośród tych gatunków literackich najłatwiej będzie znaleźć odpowiedni książkowy podarek.

Odpowiednim pomysłem na prezent dla swojego partnera może być książka z zabarwieniem kryminalno-sensacyjnym. Tutaj wydawnictwo Psychoskok poleca „Brunatne sekretyDariusza Krzywdzińskiego. Praca dziennikarza wymaga dociekliwości i uporu, dlatego Andrzej Nowak, wykonujący zawód dziennikarza śledczego, dokłada wszelakich starań, by dotrzeć do prawdy. Jeśli zachodzi taka konieczność podąża za najbardziej podejrzanymi tropami, zagłębia się w niewygodne tematy, i wkracza na niebezpieczne tereny. Ostatnimi czasy Nowak, który na co dzień pracuje w jednej z trójmiejskich gazet rozpoczyna współprace z dawnym kolegą. Odświeżenie znajomości z lat szkolnych może okazać się przydatne, ponieważ obecnie znajomy Andrzeja mieszka w Berlinie, a tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i Niemczech będzie wymagało sprawnego poruszanie się po obu terenach. Kolega Nowaka, Jan Miller z pewnością okaże się pomocny, ponieważ pracuje jako policjant do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej. Łącząc swe siły bohaterowie zwiększają szanse na rozwikłanie zagadki. Sprawy zawodowe zapoczątkowują ich wspólną wędrówkę. Z czasem tropienie przestępców okazuje się jednak pobocznym celem, ponieważ powracająca przeszłość nakazuje cofnąć się do dawnej sprawy wywozu skrzynek z zamku w Królewcu. Zdarzenie to miało miejsce w czasie II wojny światowej, o czym Nowak doskonale wie, dzięki informacją pozostawionym w liście przez zmarłego dziadka. Powrót do przeszłości okaże się zaskakujący. Zmarły Dzidek prosił, by dawna historia została ujawniona, a ostatnią wolę należy uszanować bez względu na wszystko…

Kolejnym tytułem, jest „Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Głównym zadaniem poradnika pozostaje uświadomienie czytelnikom, że życie jest prostsze, niż pozornie się wydaje. Wiliam Gruff rozkłada na czynniki pierwsze konkretne sytuacje jednocześnie udzielając praktycznych porad oraz proponując ćwiczenia, które pozwalają na łatwiejsze przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Zaletą pozycji jest prosta budowa rozdziałów, która gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do własnego życia. Na atrakcyjność pozycji wpływają obrazki przygotowane przez autora oraz podręczny rozmiar. Ten poradnik zmieści się w każdej kieszeni, dzięki czemu łatwo będzie go zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Ostatnią pozycją na liście jest „Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachinguArtura Tołłoczko. Coaching to coraz bardziej popularny termin, choć niestety nadal wiele osób nie wie co oznacza. Pozycja ta w zrozumiały sposób zapozna nas z tematyką, dzięki czemu już nigdy nie poczujemy się zakłopotani, gdy napotkamy hasło coaching. Co więcej zyskujemy okazje, by wziąć udział w sesjach coachingowych. We wprowadzeniu do książki uzyskamy odpowiedz na pytanie: dlaczego w tytule wzięło się imię bohatera książki Karola Maya? Okazuje się, że Winnetou wspomniał kiedyś, iż przyszłość można potraktować jak księgę, której jeszcze nie zdołaliśmy przeczytać. Jeżeli w podobny sposób podejdziemy do coachingu okaże się, że czeka nas niezapomniana przygoda, która pozwoli budować świetlaną przyszłość. Księgę pod tytułem „moje życie” możemy napisać sami, a sesje coachingowe nam to ułatwią. Andrzej Tołłoczko celowo zawarł swój poradnik w formie zapisu spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Poczujemy się uczestnikami sesji, przyjrzymy trudnością, które napotyka klient, przekonamy się, co może zaproponować specjalista coachingu i ostatecznie zrozumiemy, że coaching jest jak najbardziej dla nas.