Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki na jesienne wieczory – TOP 10

Książki na jesienne wieczory – TOP 10

16 października 2018 / Agata
Jesień to pora roku sprzyjająca czytaniu książek. Coraz krótsze, często niepogodne dni zachęcają, by zaszyć się w domu ze świetną lekturą. Idealne książki na jesienne wieczory zapewnią nam świetny nastrój bez względu na aurę.

Deszczowe, ponure i oziębłe wieczory to doskonała pora na dobrą książkę. Poznaj i czytaj najlepsze książki na jesień!

Wszyscy doskonale wiemy, że jesień w końcu nadejdzie. Wówczas, długie, ciepłe i słoneczne dni odejdą w zapomnienie. Nagle zacznie robić się chłodniej. Zimny wiatr i częste deszcze zaczną odwodzić nas od wypoczynku na świeżym powietrzu. A brak słonecznego światła zacznie wpływać na nasze samopoczucie.

Jesienna chandra w tym roku nie musi nam grozić. Choć pogoda jak zawsze będzie wpływać na nasze samopoczucie, możemy zadbać, by dobry nastrój nas nie opuścił. Warto w porę o tym pomyśleć. Jesień z książką to motto, które warto przyjąć. Idealne książki na jesienne wieczory zapewnią nam świetny nastrój bez względu na aurę. Z właściwą lekturą każdy moment będzie wyjątkowy.

Powieści obyczajowe na jesienne dni

Nie pozwólmy, by dopadły nas depresyjne myśli. Przeciwdziałajmy chandrze, apatii, monotonii. Nim rozleniwieni zaczniemy marnować swój czas, sprawmy, by mądrze wykorzystać jego nadmiar. Dowiedziono, że czytanie to jedna z najlepszych form relaksu i  spędzania czasu wolnego. Dzięki książkom poprawimy sobie humor, przeżyjemy zaskakujące wydarzenia i niezapomniane emocje. Wystarczy wybrać jedną lub kilka z wielu proponowanych pozycji i zacząć czytelniczą przygodę.

Polecamy książki na jesień.

 

Powieść „Finezja uczuć” Anety Krasińskiej to historia małżeństwa jakich wiele w dzisiejszy czasach. Jest pewnego rodzaju zbiorem analiz związków, które narażone są na wiele pokus. Codzienna rutyna i pogoń za karierą sprawia, że nawet w wspaniałych , kochających się związkach ludzie zaczynają się od siebie oddalać. Przestają się rozumieć, a ich niegdyś wspólne marzenia i plany już nie są wspólne. Tracą tą bliskość która ich łączyła. Tak się tez stało w przypadku naszej głównej bohaterki. Alicja ma wszystko o czym marzy wiele kobiet. Dom, dzieci, męża i satysfakcjonującą pracę, ale jednak brakuje jej czegoś. W takich sytuacjach pojawia się myśl i potrzeba bycia kochanym, rozumianym i szanowanym. Być z kimś, kto podziela twoje pasje i patrzy w tym samym kierunku. W przypadku Alicji sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy poznaje Mateusza, księdza i to on właśnie spełnia wszystkie oczekiwania i marzenia o prawdziwym związku. Tylko czemu wszystko musi być zawsze tak skomplikowane, a kolejne spotkania z Mateuszem przynoszą jeszcze większe dylematy…

czytaj dalej

 

„Bez wyjścia” to druga część powieści „Nić Ariadny” Lidii Tasarz. Nasza główna bohaterka odzyskała wprawdzie pamięć po tajemniczym wypadku, ale to nie oznacza, że wszystko wróciło do normalności.  Skutki urazu głowy, które spowodowały amnezję dawały znać o sobie dłużej niż tego by chciała. Agata zaczęła cierpieć na chwilowe zaniki wzroku, co wcale nie pomaga jej w powrocie do zdrowia. Jednak udało jej się wrócić do pracy i bierze udział w kolejnej niebezpiecznej akcji. Tym razem na jednym z lotnisk udaje się jej zatrzymać młodą kobietę podejrzaną o próbę ataku terrorystycznego. Uparta i ambitna Agata walczy nie tylko z grupa terrorystyczną, ale i ze swoimi słabościami. Nadal dzieje się coś dziwnego dookoła niej i z nią samą. Nie zna odpowiedzi na wiele męczących ją pytań. Nie zna człowieka, który dzwoni do niej w środku nocy i mówi, że jest bratem jej nieżyjącego ojca. Nie wie też kim jest dziewczyna, która do złudzenia ją przypomina. Jak tym razem zakończą się te wszystkie nie wyjaśnione sytuacje. Czy Konrad pomoże je poczuć się bezpiecznie i odnajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania?

czytaj dalej

 

 

“Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości” to kolejna niezwykle interesująca powieść znanej już Wam na pewno Anki Mrówczyńskiej. Cechuje się niesamowitą analizą psychiki ludzkiej łącząc całość w mroczny i brutalny thriller. Jest połączeniem kilku z pozoru nie powiązanych ze sobą historii. W których to bohaterowie powiązani są w pewien sposób ze sobą nawzajem. Wszystkie zdarzenia przeplatają się i zaskakują szeregiem przeżyć bohaterów. Sama autorka natomiast próbuje nam przekazać i podkreślić jaki wpływ mogą mieć traumy z dzieciństwa w dorosłym już życiu. Kiedy to poznajemy jeszcze jeden wariant rzeczywistości.

czytaj dalej

 

 

 “Nigdy nie mówię nigdy” Marty W. Staniszewskiej to nie stereotypowa książka z gatunku erotyków, ale historia atrakcyjnej, trzydziestoletniej bizneswoman, która sama wpada w sidła miłości. Nie marzy o szczęśliwym życiu u boku jednego mężczyzny i rutynie dnia codziennego. Po śmierci mamy wpada w wir pracy i nic nieznaczących romansów. Nie wierzy, że pozna jeszcze mężczyznę, który odmieni jej podejście do życia i pojawi się prawdziwe uczucie i magia. Pewnego wieczoru poznaje Henrego. Ich rozmowy i coraz częstsze spotkania budzą pewne uczucie między nimi, ale nie spodziewają się zupełnie, że ich spotkanie stanie się początkiem serii zdarzeń, które mogą zakończyć się katastrofą.
Powieść porywa od pierwszych stron erotyzmem, ale po chwili zmienia się w ciepłą historię o prawdziwym uczuciu. A wszystkie sploty wydarzeń, które pojawiają się stopniowo, budują niesamowita atmosferę i wywołują szereg emocji.
Jednym słowem to powieść o kobiecie i mężczyźnie, którzy nie oczekiwali niczego. Los jednak sprawił, że dostali znacznie więcej niż tylko przelotny romans.

czytaj dalej

 

 

 

Kolejna polecana książka na jesień to „Cząstka pomarańczy”. Ta piękna powieść spodoba się przede wszystkim paniom. Głównym tematem pozostaje bowiem miłość. Uczucie czyste i delikatne, które stopniowo dojrzewa w młodej duszy. Będziemy mieli okazję obserwować Maję. Bohaterkę, która rozpoczyna emocjonującą podróż w czas dorastania. Nastanie czas banalnych i istotnych wyborów. Rozważenie,  czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera, okaże się jednym z łatwiejszych. Następne nastręczą więcej trudności. Maja stopniowo będzie musiała znaleźć swoje miejsce w dorosłym życiu. To piękny, choć momentami skomplikowany czas. Jak to zdarza się w prawdziwym życiu, czekają na nią radości, smutki, a nawet sytuacje dramatyczne.

Czytaj dalej.

 

Książka na jesień to „Blizny”. Jest to poruszająca, obyczajowa opowieść o wielkiej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. Ta historia o złudnych nadziejach, które pozwalają naiwnie wierzyć, że to, co bezpowrotnie zostało utracone, może powrócić, wzrusza i skłania do refleksji. Wybrankę serca można kochać nawet po jej śmierci, ale trzeba żyć dalej. Główny bohater, Krzysztof ma za sobą bolesną historię miłosną. Właśnie dlatego przez długie lata nie angażował się uczuciowo. Żył samotnie do czasu, gdy na jego drodze pojawiła się młodsza od niego pani chirurg Natalia. To z nią przeżyje kilkanaście lat szczęścia. Niestety ich małżeństwo zakończy się tragicznie. Natalia umrze, a jej narządy zostaną przekazane do przeszczepów. Serce Natalii trafi do Anki, która po zabiegu zacznie obserwować u siebie niespotykane dotąd zachowania. Los postawi na jej drodze Krzysztofa, a ten uzna, że ich spotkanie nie jest przypadkiem. Naiwnie uwierzy, że w ten sposób los zwraca mu Natalię. Ostatecznie będzie musiał jednak zrozumieć, że mimo braku ukochanej warto żyć, bo wtedy żyje też i pamięć o tej, która odeszła.

czytaj dalej

 

Polecana książka to „Cisza”. Ten psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału, dostarczy każdemu niezapomnianych emocji. Nie zabraknie namiętnych uniesień oraz nieprzewidywalnych, niebezpiecznych zdarzeń. Fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Warto wspomnieć, że cała „Trylogia ciszy” skłania do głębszych refleksji i uwzniośla najcenniejsze wartości w życiu człowieka. Czytelnicy, którzy mieli okazję obcować już z Trylogią, jak i ci, dla których „Cisza” będzie pierwsza, poczują się zadowoleni. To Love story Mai i Adama stanowi kompletną, poruszającą całość. Na drodze pary kochanków stanie postać Alberta Lenkiewicza. To pokrętny szef Mai zamieszany między innymi w przeprowadzanie nielegalnych przetargów. We wszystkich, niecnych działaniach, Lenkiewicza zawsze wspierają jego nieobliczalni pracownicy. Kolejne rozdziały będą dostarczać coraz silniejszych wrażeń. To książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo oraz osobom zbyt mocno poświęcających się pracy zawodowej.

czytaj dalej

Idealna książka na jesień to „W kierunku zachodzącego słońca”. Jest to piękna, pełna różnorodnych wątków powieść obyczajowa. Warto zaznaczyć, że jest to książka dedykowana szczególnie paniom. Mężczyźni, którzy zdecydują się po nią sięgnąć, nie będą jednak rozczarowani. Prócz romantyzmu i erotycznych uniesień w lekturze znajdują się bowiem elementy gwarantujące niebezpieczne wrażenia. Wymienić można tu polowanie na potężnego zwierza, czy wędrówkę jeepem na safari. Susana, główna bohaterka to ambitna i zaradna kobieta. Doskonale radzi sobie z nauką i pracą, choć o jej życiu uczuciowym nie można tego powiedzieć. Będzie musiała uporać się z toksyczną znajomością z byłym chłopakiem Robem, a za moment pozna Williama. Los nie zamierza jednak być łaskawy.

Przeczytaj także: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-przede-wszystkim-dla-kobiet-w-kierunku-zachodzacego-slonca – Książka przede wszystkim dla kobiet –„W kierunku zachodzącego słońca”

czytaj dalej

Książka na długie jesienne wieczory to „Inny wariant życia”. Jest to poruszająca powieść o wielkiej mocy, jaką skrywa w sobie przebaczanie.  Koleje losu potrafią wywrócić życie do góry nogami. Realizowane plany legną wówczas w gruzach i zda się, że wszystko jest stracone. W takowej sytuacji pozostają tylko dwa wyjścia. Walczyć z nowym, innym wariantem życia lub pokochać go. Gdy pomyślimy, że nie ma już szans na odmianę i wszystko dobiegło końca, nie warto przekreślać życia. Przekonamy się o tym, poznając historię Izy i Janusza. Tę parę życie zaskoczyło wielokrotnie, przynosząc ze sobą „Inny wariant życia”. W trakcie lektury czytelników czekają niespodziewane zdarzenia. Nie zabraknie sytuacji pięknych, wywołujących uśmiech na twarzy oraz wyruszających do łez i tragicznych.

Przeczytaj także: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/powiesc-o-wielkiej-mocy-przebaczania-inny-wariant-zycia  – Powieść o wielkiej mocy przebaczania – „Inny wariant życia”

czytaj dalej

Wyjątkowa książka to „Drugie życie rzeczy”. W trakcie lektury zrozumiemy, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nas czeka. Los bywa przewrotny i nieprzewidywalny. Możemy starać się planować i próbować nadać przewidywalny rytm codzienności. Pewnego dnia wszystko może się jednak niespodziewanie zmienić. Najpewniej nie będziemy na to gotowi. Zawiedzie nas pewność siebie i umiejętność racjonalnego myślenia. Gdy nadchodzi kryzys, nie sposób automatycznie racjonalnie zareagować. Przekona się o tym główna bohaterka. Wracając jak co dzień do domu, nie będzie miała powodów do obaw. We własnej sypialni, we własnym łóżku ujrzy jednak męża z inną kobietą. Zdrada to bolesne doświadczenie. Sytuacja, której nigdy nie zakładała, a teraz będzie musiała się z nią zmierzyć. By żyć dalej, trzeba szybko podjąć konkretne decyzje.

Przeczytaj także: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/to-zycie-ma-zawsze-ostatnie-slowo-drugie-zycie-rzeczy  – To życie ma zawsze ostatnie słowo – „Drugie życie rzeczy”

Czytaj dalej

Powieść o obecności oraz jej braku. O bólu po stracie i radości z odnowy. Marzeniach – ich spełnianiu i niespełnianiu. Tęsknotach i rozczarowaniach. Tolerancji i jej przeciwieństwie. O rozwijaniu skrzydeł – czasami anielskich.

„Póki szumi ocean – pisze autorka – póki wieje wiatr, póki świecie słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień… wszystko może się zdarzyć”.

Zdarzył się zamach islamskiego terrorysty nad Sekwaną w Paryżu, który odebrał życie wielu ludziom, bo znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu. Matce odebrał córkę, siostrze – siostrę, córce – matkę. I nic już po tragicznej śmierci Isabel/Isabelle nie było takie samo, chociaż dla tych, którzy pozostali, świat się nie skończył.

Czytaj dalej

Pan stworzył wszystko po dwoje… Kim była naprawdę znana z przekazów ewangelicznych Maria Magdalena? Czy Jezus i Barabasz byli braćmi, do tego bliźniakami? Czym był legendarny Święty Graal?

Popularna polska aktorka – Maria Niewiadomska przyjeżdża do Prowansji, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. W podróży towarzyszy jej mąż, a zarazem manager, Jakub. Produkcja okryta jest tajemnicą i oboje nic nie wiedzą o zamyśle reżysera, co jest kluczową intrygą powieści. Wkrótce po dołączeniu do ekipy filmowców, małżonkowie dostają się w wir zagadkowych, zaskakujących wydarzeń, które wkrótce prowadzą do pełnych napięcia zdarzeń i szokujących odkryć. Akcja, rozgrywająca się w malowniczych prowansalskich miasteczkach, w cieniu romańskich i gotyckich katedr, starorzymskich ruin i odludnych klasztorów, wprowadza czytelników w niecodzienny świat pełen zagadek sięgających początków chrześcijaństwa, późnego średniowiecza i renesansu.

Nie brak tu również wielu hipotez na temat współczesnych sekretów Watykanu.Jedną z nich jest to, że Maryja powiła w Betlejem… bliźnięta. Wszystko oparte na wieloletnim zgłębianiu pism, podań i legend. Przedstawiona przez polskich autorów – badaczy Nowego Testamentu i tropicieli herezji teoria, która może zachwiać podstawami chrześcijaństwa.

Czytaj dalej

Jesień skłaniająca do refleksji i zadumy to doskonały czas, by sięgnąć po powieści przygodowe i fantastykę. Dzięki pozycjom z tych gatunków nietypowych wrażeń nam nie zabraknie.

„Remedium” to pełna niezwykłości opowieść. Jest to historia obrazu, który ma niesamowitą moc. Akcja książki przeniesie nas do czasów Młodej Polski. Okres ten spowijała atmosfera melancholii i zagadkowości. Franciszek Okrumża, modernistyczny malarz tworzy właśnie w tym czasie. Jego spokój zaczynają zakłócać dziwne, powtarzające się sny. Dostrzega w nich tajemniczą kobietę, która postanowi uwiecznić na obrazie. W ten sposób ujawni się postać Anieli. Obraz Franciszka nie jest jednak zwykłym dziełem sztuki. Czy to jedynie wyimaginowana kobieta ze snów? Na to pytanie, odpowiedź znajdziemy w trakcie lektury. Wątek miłosny, nieoczekiwane zwroty akcji, sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Odkryjemy na nowo znaczenie łacińskiego terminu remedium. Przekonamy się również,  jak obraz miałby uleczyć poważny defekt dziewczyny ze snów malarza?

Przeczytaj także: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/magia-ukryta-w-sztuce-remedium-i-podroz-na-operiona  – Magia ukryta w sztuce – „Remedium” i „Podróż na Operiona”

czytaj dalej

„Adler. Tajemnica zamku Bazina” to porywająca powieść przygodowa, której akcja rozgrywa się w Szkocji i w Anglii, w czasach współczesnych. Wrażeń nie zabraknie, bo w świeci Adlera, rzeczywistość przeplata się z mroczną baśnią. Adler jest studentem zoologii, zapalonym myśliwym i członkiem elitarnego Klubu Zoologów. Pewnego dnia w siedzibie Klubu w Edynburgu zjawia się nieznajomy dżentelmen z Południa, który prosi Adlera o pomoc w rozwiązaniu mrocznej zagadki lasów Sussex. Na zaproszenie dżentelmena Adler trafia do osobliwej krainy, zamieszkanej przez wojowniczych farmerów, kłusowników i arystokratów. Kto z nich stoi za krwawymi incydentami? Powieść doskonale łączy wartką fabułę, zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwy humor i mroczne opisy. Bohaterowie oraz ich świat został wnikliwie, obrazowo przedstawiony.

Bez względu na to, jaką pozycję wybierzemy, pamiętajmy. Jesień to pora roku sprzyjająca czytaniu książek. Tylko dzięki książkom pochmurny, jesienny nastrój nam nie zagrozi.