Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które sprawdzą się na prezent

Książki, które sprawdzą się na prezent

24 stycznia 2019 / Agnieszka

Jak wiadomo dobra książka to uniwersalny podarek dla każdego. By móc nim sprawić komukolwiek przyjemność, musimy jednak poznać, książki, które sprawdzą się na prezent. To polecane pozycje wychodzące naprzeciw zróżnicowanym potrzebom.

Książki, które sprawdzą się na prezent na każdą okazję, warto poznać. Dzięki nim zawsze będziemy w stanie sprawić komuś przyjemność. Oczywiście wiek i gust obdarowywanego ma znaczenie, dlatego wytypowana została zróżnicowana gama lektur.

Fantastyczne propozycje dla fanów fantastyki

Fantastyka cieszy się niemalejącą popularnością, dlatego należało wyróżnić topowego, wizjonerskiego pisarza tego gatunku, Wiktora Pielewina i jego oszałamiającą, bestselerową, postapokaliptyczną powieść science-fiction „Snuff”. Książka poprzez spekulacyjny filtr fikcji odnosi się do zjawiska wojny i mediów. Fabuła pozwala analizować zależności w konfliktach trwających od trzech stuleci między cywilizowanym Bizancjum/Big Biz i nieokrzesaną Ork-krainą (Urkainią). Bizancjum gotowe jest zrobić wszystko, by usprawiedliwiać swe działania i móc stworzyć obraz obcego. To dlatego nie cofa się przed wykorzystaniem snuff-ów, czyli brutalnych filmików bez cenzury.

S.N.U.F.F

Czytaj dalej

Dla miłośników romansów

Miłosne historie i romantyczne uniesienia nie oznaczają braku wrażeń. Stąd na uwagę zasługuje „Finezja uczuć” a wraz z nią miłość mężatki do księdza. Będziemy musieli rozważyć, czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma rację bytu? Przeanalizujemy też przyczyny rozpadu wieloletniego, bardzo zwyczajnego małżeństwa. Samotność okaże się największym wrogiem miłości. Zadumamy się również nad znaczeniem i siłą poczucia obowiązku wobec najbliższych.

Czytaj dalej

Dla lubiących sprawy kryminalne i kryminały

Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” to mocna literatura faktu, która dostarcza silnych wrażeń. Każda sprawa opisana w książce wydarzyła się bowiem naprawdę. Pozycja została dopełniona ilustracjami, które nadają całości niepowtarzalny charakter. Przyjdzie nam zapoznać się z występkami o niskiej szkodliwości społecznej, aferami korupcyjnymi, czy zdarzeniami wręcz komicznymi. Najbardziej poruszy nas jednak historia rodziny, która umarła z głodu w wyniku okrutnej ludzkiej obojętności, czy obrzydliwe czyny dokonywane przez osoby o wysokim statusie społecznym.

Czytaj dalej

Dla ceniących biografie niezwykłych ludzi

Zapowiedziane szczęście” to książka dowodząca, że nad niektórymi naprawdę przez całe życie czuwa wyjątkowa siła. Człowiek, którego poznamy, urodził się w tak zwanym „czepku” w 1940 roku. Jak wiemy, II wojna światowa zmieniła w piekło życie wielu osób, ale to dziecko nieszczęścia zdawały się omijać. To dlatego, choć bywało ciężko, wyrosło na wykształconego, zaradnego człowieka, który dobrze wie, że „czepiec” miał tu znaczenie. Poznając sytuacje, które następowały przez lata, również nie będziemy mieć wątpliwości, że tak właśnie było i jest nadal.

Czytaj dalej

Eleganckie serie prezentowe

Pakiet zawierający kilka pozycji zawsze robi wrażenie. Cykl autorstwa Marka Pietrachowicza opowiadający historie losów klanu wiedźmy Rajany to najlepsze książki fantasy. „Drzewo, Kurhan i Stara Wieża” wieńczy trylogie. Po pełnych niesamowitych zdarzeń perypetiach młodziutkiej wiedźmy nadszedł czas, by obserwować zmagania jej syna. Caltir jest rosłym młodzieńcem, który właśnie powrócił ze szkoły zakonnej. Wiedza nie ułatwi mu jednak przejęcia tronu, bo stare wierzenia nadal dominują w jego krainie. Ponadto jego siostra nie zamierza zrzec się władzy, a szpiedzy wciąż czyhają na jego życie.

W pakiecie taniej – http://tylkorelaks.pl/777-madrosc-wiedzmy-gwiezdna-twierdza-drzewo-kurhan-i-stara-wieza.html

Książki kulinarne dla spragnionych pyszności

Nadmiar słodkości szkodzi, ale na rozpieszczające zmysły frykasy czasem po prostu trzeba sobie pozwolić. „Serniki słodkie i wytrawne” pozwolą nam samodzielnie przygotowywać smakołyki. Bez tego ciasta nie może odbyć się żadna ważna uroczystość, ale na co dzień również możemy sobie na nie pozwolić. Nie przejemy się na pewno, bo za każdym razem możemy serwować je w innym wydaniu. W książce znajdziemy przepisy na serniki klasyczne, wytrawne, te na zimno, ciepło, nadziewane owocami, czy nawet warzywami. Ponadto zyskamy podpowiedzi, jak piec, by ciasto zawsze się udało.

Czytaj dalej

Książki dla nastolatków

Wiara Nadzieja Miłość” to poruszająca, mądra książka o trudach dorastania. Główna bohaterka Diana przeżyje wiele kryzysowych sytuacji, nim odnajdzie klucze do swego sumienia. Dojrzewanie nie jest dla niej łatwe. Ostatnia klasa gimnazjum to moment, gdy warto byłoby sprecyzować plany na przyszłość. Choć człowiek czuje się coraz bardziej dorosły, wewnątrz siebie nadal skrywa jednak dziecko. Przed Dianą rozczarowanie ze znajomości z nowo poznanym chłopakiem. To on wyśmieje ją w internecie, podważając jej wiarę w siebie. Walka z kilogramami wpędzi ją w szpony anoreksji. Wyrwać nie będzie się prosto, tym bardziej że Diana ma problem z wyrażaniem emocji i obdarowaniem zaufaniem innych. Śmierć jej przyjaciółki to kolejny, choć nie ostatni wstrząs, który ją czeka.

Czytaj dalej

Dla najmłodszych jak zawsze najpiękniejsza bajka

Zabawki na wakacjach” to książeczka, która sprawdzi się w trakcie i przed każdą podróżą. Dzieci mają problem, by zostawiać zabawki w domu, więc mogą przekonać się, że bardzo możliwe, że są one bliżej, niż im się wydaje. Michałkowi będzie smutno, gdy rodzice pozwolą mu zabrać na wakacje tylko jedną zabawkę. Okazuje się jednak, że jego mali milusińscy również nie będą zadowoleni. Właśnie dlatego stwierdzą, że powinni do niego dołączyć. Pomysł wydaje się świetny, ale zabawką nie będzie łatwo w podróży. Czeka je wiele przygód, niebezpieczeństw i zabawnych zdarzeń.

Czytaj dalej

Wymienione pozycje to książki, które sprawdzą się na prezent na każdą okazję. Jest przecież wiadome, że dobra lektura to uniwersalny i ponadczasowy podarek, który nigdy nie rozczarowuje obdarowywanego.