Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążki, które potrafią uwodzić

Książki, które potrafią uwodzić

15 kwietnia 2019 / Agnieszka

Miłość nie tylko można przeżywać, ale można o niej również pisać i czytać. Najlepszy romans to ten, który potrafi wciągnąć czytelnika bez reszty, a co najważniejsze, uwieść, rozkochać w sobie i nie pozwolić na oderwanie od siebie myśli. Nawiązanie relacji damsko-męskich nie zawsze przychodzi z łatwością. Szczególnie kiedy jedna ze stron ma trudny do przełamania charakter i specyficzne zdanie na temat miłości.

 

Główna bohaterka książki pod tytułem „Nigdy nie mówię nigdy”, autorstwa Marty W. Staniszewskiej to spełniona kobieta sukcesu. Samantha może pochwalić się ułożoną, dobrze prosperującą firmą i obezwładniającym ciałem, jednak konsekwentnie uznaje miłość i trwałe związki za zbędne dodatki, które mogą stwarzać problemy. Porządek jej życia zostaje zaburzony przez pojawienie się Henry’ego, a ich relacji z pewnością nie możemy nazwać miłością idealną i wymarzoną. Samantha, kobieta samodzielna i niezależna musi przeorganizować swoje życie, aby znaleźć w nim miejsce na mężczyznę, z którym w parze przyszła zamierzchła przeszłość.

Nigdy nie mówię nigdy” to historia miłości, która, aby przebić się do serc, musiała pokonać przyzwyczajenia, konflikty, pomyłki i utarte schematy, a sama książka z pewnością przypadnie do gustu fanom zawiłych romansów.

 

Czytaj dalej

Raz złamane serce może już nigdy nie zabić z taką samą intensywnością i bezwzględnością. Przekonał się o tym główny bohater powieści „I obiecuję Ci miłość” Marty W. Staniszewskiej. Wincent, Tomasz i Izabella to trójka prawdziwych wojowników, a ich przeciwnikami nie są smoki, czy inne magiczne stworzenia, a pragnienie miłości i walka o jej utrzymanie. Wincent jest mężczyzną, który zawsze starał się dotrzymywać obietnic, jednak gdy raz przecenił swoje możliwości, na zawsze stracił swoją ukochaną, którą teraz postanowił odzyskać. Na drodze wielkiemu uczuciu staje rzeczywistość, ponieważ jak się okazuje, Izabella ma męża.

I obiecuje Ci miłość” to piękna, delikatna opowieść o miłości i przebaczaniu, która poruszy serca prawdziwych romantyczek, a może i romantyków.

Czytaj dalej

Powiadają, że prawdziwa miłość nie ulega wpływowi czasu, trwa i trwać będzie wiecznie. Z takiego założenia wyszedł autor książki „Pierścionek z cyrkonią”, Krzysztof Piotr Łabenda.

Niewinne, z pozoru, uczucie pomiędzy dwójką licealistów wykwitło w roku 1967 w Gdańsku. Był to czas niezwykle niepewny, a sami zakochani byli tylko nastolatkami. Sprawa nabrała innego rozmiaru, kiedy, po ponad czterdziestu latach, dwójka kochanków spotkała się zupełnie przypadkiem, w Paryżu. Zarówno Piotr, jak i Małgorzata są już doświadczonymi osobami z własną przeszłością i równie niepewną przyszłością. Czy ich uczucie odzyska dawną moc pomimo przeżyć i całego bagażu doświadczeń? Na to pytanie i wiele innych odpowiedź znajduje się w powieści „Pierścionek z cyrkonią”, książce, która wzrusza szczerością i autentycznością.

Książka potrafi w sobie rozkochać nawet największych twardzieli.

Czytaj dalej

Elementem przyciągającym czytelnika, a nie zawsze jest płomienne i pełne romantyzmu uczucie, to może być również chora miłość, która popycha ludzi do okrutnych zbrodni. Taką historią jest „Wzgórze młynarza” Krzysztofa Piotra Łabendy, czyli kontynuacja przygód Piotra i Małgorzaty. Pomiędzy dwójką ludzi, którzy po kilkudziesięciu latach starają się nadrobić stracony czas, staje Małgorzata. Gośka jest młodą i zapatrzoną na własne potrzeby studentką Piotra, która po czasie zyskuje miano jego asystentki. W dziewczynie budzi się niebezpiecznie silne uczucie i potrzeba posiadania Piotra na własność, nawet kosztem jego życia.

Wzgórze młynarza” to powrót do dobrze znanych bohaterów, którzy po raz kolejny zaskakują wyjątkowymi charakterami i prawdziwością uczuć, a element grozy dodaje pikanterii, która wzbogaca powieść w sposób nieoceniony.

Czytaj dalej

Piękne historie, zakazane miłości lub charaktery, z którymi możemy się identyfikować, potrafią nas rozkochać bez reszty. Wkraczając w świat płomiennego romansu, nasze policzki nieraz nabierają rumieńców, a oczy stają się szkliste. Jeśli chcecie tego doświadczyć, wystarczy sięgnąć po jedną z powieści Marty W. Staniszewskiej, lub Krzysztofa Piotra Łabendy.

Artykuł napisany przez Julitę Semrau