Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka o zdradzie

Książka o zdradzie

19 października 2018 / Agata

Książki w których motywem jest zdrada małżeńska, partnera i związanych z tym powikłań.

 

Piękne historie miłosne zawsze kończą się szczęśliwie jedynie w bajkach. W prawdziwym życiu nawet najtrwalsze związki potrafią rozpadać się w dramatycznych okolicznościach. Niewierność partnera często niweczy wszystko. Książki o zdradzie poruszają tę życiową tematykę.

W literaturze i sztuce zdrada jest tematem ponadczasowym. Niewierność zdarza się bowiem od zawsze i na pewno nie da się jej wyplenić.

Wiarołomność może dotyczyć partnerskiej relacji, a także danej społeczności i obowiązujących w niej norm, czy wartości.  Osoba dopuszczająca się złamania obietnicy, czy naruszenia przyjętych zobowiązań, za które ponosi odpowiedzialność, zasługuje na miano zdrajcy.

W odniesieniu do relacji partnerskich zdrada oznacza skutek wolnego wyboru, opierającego się na niewierności wobec najbliższej osoby.

Wybierając sobie partnera, ustalamy określone zasady. O ile zobowiązanie do pełnienia konkretnych obowiązków i zadań najczęściej podlega otwartej dyskusji, o tyle obietnica niepodejmowania kontaktów cielesnych z innymi osobami, pozostaje bezdyskusyjna. Niestety, jak to w prawdziwym życiu bywa, nawet najtrwalsze związki, potrafią rozpadać się w dramatycznych okolicznościach. Pomimo dbałości o relacje zdarzyć może się wszystko. Przyszłości i okoliczności, które postawi na naszej drodze los, nie sposób przewidzieć.

Szminka, szpilki i seks, pikantne erotyki

Niewierność partnera potrafi zniweczyć wszystko. Zdruzgotać poczucie własnej wartości, pewność siebie i wiarę w przewidywalne, sprzyjające jutro. To bardzo bolesne i toksyczne zdarzenie, które niejednokrotnie negatywnie wpływa na dalsze życie zdradzonej osoby.

Zdrada jest częstym motywem książek.

Książki o zdradzie poruszają tę życiową tematykę. Fikcja częstokroć jest bliska prawdy.

 

Książka o zdradzie to „Drugie życie rzeczy”. Ta obyczajowa powieść pełna jest emocji i nieoczekiwanych zdarzeń. Fabuła dowodzi bowiem, że to życie zawsze ma ostatnie słowo. Zetkniemy się z rzeczami, które wiele mówią o ludziach, stających się lepszymi, nawet jeśli czynią zło. Istotnym wątkiem poruszonym w powieści jest zdrada. To niewierność partnera zapoczątkuje w życiu głównej bohaterki Marii szereg zmian. Pewnego dnia, wracając do domu, przeżyje ona bolesny szok. We własnej sypialni, we własnym łóżku ujrzy męża spółkującego z inną kobietą.  Zdruzgotana Maria wybiegnie z domu i zwymiotuje. W tym momencie przez moment będzie czuła, że skończyło się wszystko. Życie, nie powiedziało jednak ostatniego słowa. Zdarzyć może się jeszcze wszystko.

Okazuje się, że tak i tej grupie osób warto szczególnie polecać tę książkę. Przekonuje o tym, odpowiedz na to pytanie, udzielona przez autorkę.

Tak myślę. Doświadczenie niewierności z pewnością jest bolesne. Często myślimy o radykalnych rozwiązaniach, jest w nas gniew i inne niekoniecznie miłe uczucia. Moja bohaterka też ich doświadcza. Jednak nieoczekiwanie dla siebie samej pójdzie za głosem tego, co wciąż jest żywe w jej stosunku do męża.

 

 

 

Książka mówiąca o zdradzie to także „W kierunku zachodzącego słońca”. Jest to powieść obyczajowa polecana przede wszystkim paniom, choć panowie także

odnajdą w niej ekscytujące wątki. Z pewnością czytelniczki urzekną delikatne sceny miłosne. Ekscytujące zdarzenia dostarczą masę emocji. A adrenalinę będą gwarantować choćby opisy afrykańskiego kraju, widok antylop atakowanych przez krokodyle, czy wędrówka jeepem na safari. To książka, która rozbudza pragnienie poznawania otaczającego nas świata. Podróży i odkrywania pięknych europejskich stolic nie zabraknie. Najważniejsza w powieści jest historia Susany. Po zakończeniu studiów podejmuje ona odpowiedzialną pracę i ma to być początek nowego etapu w jej życiu. Niestety będzie ona musiała uporać się z toksyczną znajomością z Robem. To nieodpowiedni dla niej partner, który zapewniając o swej miłości, nie rezygnował z wdzięków innych kobiet. Zresztą, gdy wyjechał do Afryki, pozostawiając ją pogrążona w tęsknocie, sam chciał „posmakować” afrykańskich piękności. Ta powieść dostarczy nam wielu wrażeń. Podążając za Susaną, już w trakcie pierwszej podróży będzie ekscytująco. Przyjdzie jej przecież poznać wyjątkowego mężczyznę i akcja nabierze tempa.

 

 

Książka warta polecenia to „Inny wariant życia”. Jest to powieść o wielkiej mocy przebaczania. Dzięki fabule w pełni zrozumiemy, że nie warto nadmiernie zawierzać planom na przyszłość. Bez względu na to, jak bardzo będziemy chcieli uczynić swe życie poukładanym i przewidywalnym, los może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli zdarzy się, że pewnego dnia wszystko wymknie się spod kontroli, pozostaną nam dwa wyjścia. Walczyć z nowym, innym wariantem życia lub pokochać go. Przekona nas o tym opowieść o Izie i Januszu. Wyjątkowej parze, którą wielokrotnie zaskoczył los. W trakcie lektury czeka nas  wiele zaskakujących wydarzeń. Sytuacji pięknych, wywołujących uśmiech na twarzy oraz tragicznych, które obudzą smutek i z pewnością skłonią do głębszych refleksji. Temat zdrady także się pojawi i może dowiemy się, jak uporać się z jej piętnem?

Zdradę można wybaczyć. Najprościej jest się obrazić, skreślić kogoś, odejść, nie przebaczyć. Wtedy dopiero byłoby źle. I smutno. I samotnie. Uznała, że przebaczenie to piękna cecha w relacjach międzyludzkich. Przebaczenie to reforma życia. Coś kończy by zacząć coś.

 

 

Książka, po którą warto sięgnąć to „Orchidea”. W powieści istotną rolę odgrywa wykorzystana na potrzeby fabuły fabularyzowana biografia. Prawdziwe historie zawsze trafiają do odbiorców. Świadomość, że jest nam dane poznawać, choć wycinki losów innej osoby jest bezcenna. Poznany historię kobiety, która została zmuszona, by wieść podwójne życie. Nie posiadanie wyboru wiele może usprawiedliwić. Okazuje się, że zdrada nie zawsze jest calowym działaniem. Czasami po prostu inna droga zdaje się nie istnieć. W trakcie czytania warto zwrócić uwagę na orchidee. To one zawsze pojawiają się w okolicy bohaterki i mają pewne zakamuflowane znaczenie.

„Kobieta przebacza niewierności, ale ich nie zapomina. Mężczyzna zapomina o nich, ale nie przebacza.”

św. Katarzyna

 

Bez względu na to, czy temat niewierności bezpośrednio nas dotyczy, warto sięgać po zaproponowane pozycje. Książki o zdradzie zawsze poruszają bowiem emocje związane z tą życiową tematyką.