Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKsiążka o pracy, miłości i namiętności

Książka o pracy, miłości i namiętności

20 listopada 2018 / Agnieszka
Praca może stać się niebezpiecznym wręcz obowiązkiem, który spycha życie osobiste na dalszy plan. Miłość potrafi jednak pokonać nawet tę przeszkodę. Trzeba tylko dać jej szansę.

 

Wszyscy marzymy o wolności finansowej. Chcemy, aby pozyskiwane dzięki działaniom zawodowym środki, pozwalały nam zaspokajać bieżące potrzeby i może czasem umożliwiły spełnianie niektórych marzeń. Niestety zarobienie satysfakcjonującej nas kwoty często jest karkołomnym zadaniem. Poświęcając pracy coraz więcej czasu, nie zauważamy nawet, że zaczyna ona stawać się najważniejszym obszarem w naszym życiu. W ten sposób zapominamy o znaczeniu relacji międzyludzkich i potrzebie bliskości. Wzrasta także zagrożenie pracoholizmem, który jest trudnym do opanowania, toksycznym, psychicznym uzależnianiem od pracy.

Praca ma pozwalać nam uzyskiwać środki, a dzięki nim realizować założone cele. Nie może jednak stać się sensem naszego istnienia, bo to miejsce powinna zająć miłość.

Praca w korporacji bardzo szybko może uczynić człowieka trybikiem w pracowniczej machinie. Nadmierne poświecenie każdej aktywności zawodowej może jednak poczynić równie wiele szkód w naszym wnętrzu. Miłość i zaangażowanie w relacje międzyludzkie powinna być dla nas najważniejsza. Bliskość emocjonalna czyni życie pięknym i w pełni wartościowym. Poznajmy książki o pracy i miłości, a zrozumiemy, co powinno być dla nas najważniejsze. Czasem można pogubić się w codzienności, ale warto jak najszybciej przewartościować potrzeby.

Powieść „Cisza” pozwoli nam poznać borykającą się z pracoholizmem i perfekcjonizmem Maję.

Ze szponów tych nałogów może wyzwolić ją jedynie miłość. Ten poruszający, psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału wskazuje bowiem na najcenniejsze wartości w życiu człowieka. Opowieść o pięknym, choć trudnym uczuciu rozpocznie się poznaniem dwójki charakternych bohaterów. 32 letnia, piękna i inteligentna Majka jest uzależniona od pracy i uwięziona w schematach wyuczonych zachowań. Uświadomi jej to dopiero atrakcyjny, również młody Adam, który zamierza jej pomóc. Parę połączy namiętna relacja, która ma szansę zmienić w ich życiu wszystko. Niestety, przed nimi wiele trudnych wyzwań. Istotną postacią, która wpływa na los tej pary, pozostaje Albert Lenkiewicz. Jest to szef Mai, który steruje korporacyjną machiną. Postać niezwykle niebezpieczna, za którą zawsze stoją nieobliczalni pracownicy. Poznając wycinki z przeszłości, szybko zrozumiemy, jak toksyczny wpływ miał on na życie Majki. Pełna zaskoczeń fabuła wielokrotnie skłania do głębszych refleksji. Zwrócona zostaje uwaga na mądrość odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania.

czytaj dalej

O tym, że nadmierne poświecenie się pracy może zagrozić miłości, przeczytamy w powieści „Finezja uczuć”.

Ta poruszająca opowieść mówi o sile ludzkich uczuć oraz poczuciu obowiązku wobec najbliższych. W trakcie lektury poznamy historię typowego małżeństwa. Alicja i Adam trwają w szczęśliwej relacji już wiele lat. Niestety za moment wszystko się zmieni. Na co dzień bohaterka zajmuje się domem, dbając o ład i rodzinną harmonię. Poczucie osamotnienia stopniowo zaczyna przepełniać serce Alicji, bo Adam prawie całe dnie spędza w pracy. Mąż walczy o ich godny byt, nie myśląc nawet o konsekwencjach. Nie dbanie o bliskość emocjonalną zawsze jednak źle się kończy. Gdy w życiu Alicji pojawi się nowy mężczyzna, nada on nowe znaczenie jej codzienności. Początkowo wspólna praca nad malowaniem obrazów będzie jedynie niewinną przyjemnością. Z czasem granica przyjacielskiej więzi zostanie jednak przekroczona.

czytaj dalej

„Nigdy nie mówię nigdy” to powieść, która przekona nas, że poświęcanie się pracy i karierze zawodowej może uczynić życie emocjonalne pustym.

Główna bohaterka, Samantha to ambitna bizneswoman, która uczyniła pracę sensem swojego istnienia. Ta zaledwie trzydziestoparoletnia kobieta z powodzeniem prowadzi firmę zajmującą się aranżacją wnętrz. Odnoszenie na polu zawodowym kolejnych sukcesów oraz częste, niezobowiązujące romanse to jej codzienność. Nawet śmierć matki nie skłoni Samanthy do refleksji nad przemijaniem. Uwagi przyjaciółki, czy życiorys kuzynki, która już dawno założyła rodzinę, także nie będzie mieć dla niej znaczenia. Dopiero poznanie Henrego zacznie rozbudzać jej serce. Mężczyzna ten wyrwie ją z ramion zaborczego kochanka. Gest ten nie będzie oznaczał dla niej niczego szczególnego, bo przecież Samantha zwykła uważać, że w jej przypadku głębsze uczucia nie mają racji bytu. Stopniowo zacznie ulegać jednak namiętności.

Książki o pracy i miłości poruszają zawsze aktualne tematy. Warto je czytać, by przypominać sobie, że aktywność zawodowa nie może być sensem naszego istnienia. To ważne miejsce powinny zajmować uczucia.