Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKonińskie przedszkolaki mają swoją bajkę

Konińskie przedszkolaki mają swoją bajkę

8 czerwca 2018 / Agnieszka

Konińskie przedszkolaki mają swoją bajkę. I to nie napisaną przez dorosłych, a przez nich samych. A co wspólnego z tym na Wydawnictwo Psychoskok?

„Bajkowy świat Małych Przyrodników” – taki tytuł nosi książka, którą wydało Przedszkole nr 15 w Koninie. Założeniem tego projektu było to, żeby dzieci same sobie napisały bajkę.

– Sami wymyślali bohaterów, imiona dla tych bohaterów, przygody jakie miały ich spotykać. Mało tego dzieci same przygotowywały ilustracje, a my tylko udokumentowaliśmy to fotograficznie – mówi Aneta Zarębska, dyrektor Przedszkola nr 15 „Mali Przyrodnicy” w Koninie.

Pomysłodawcą stworzenia niezwykłej pozycji dla dzieci była pracująca w „Piętnastce” Paulina Kałużna, której bajka znalazła się w książce wydanej w ubiegłym roku w ramach konkursu „Golinianie Dzieciom”.

– Paulina przyszła do mnie i zaproponowała, żeby napisać bajkę z dziećmi. Powiedziałam, że pod warunkiem, że włączymy w to wszystkie przedszkolaki – mówi dyrektor Zarębska.
– Praca była świetna. Dzieci mają niesamowite pomysły, ale nie było tak, że podyktowały mi całą bajkę. Musiałam je czasami sprowadzać na inne tory, kiedy chcieli w bajki wpleść ciemną stronę mocy, jakieś bijatyki. Bajki miały być pozytywne i z morałem, który dzieci same wymyśliły – mówi Paulina Kałużna.

Każda z przedszkolnych grup wymyślała swoją opowieść. W książce pojawiły się między innymi wróżki, czarownice, hipopotam, panda, lisek i krasnoludki.

W pierwotnej wersji bajki miały być wydrukowane na przedszkolnej drukarce. Jednak dzięki pomocy jednej z mam, Wydawnictwo Psychoskok pomogło przy powstaniu książeczki. Gratulujemy pomysłu i pozdrawiamy młodych autorów.

 

/pap/LM Konin