Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJesienne książkobranie, czyli relaks z książką

Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką

11 września 2017 / Agata
Zbliża się jesień. Pogoda coraz częściej będzie zachęcać, by spędzać czas w domowym zaciszu. Tym samym rozpoczyna się czas na relaks z książką.
Każdego roku, jesień sprawia, że czas, który latem z przyjemnością rozplanowywaliśmy na świeżym powietrzu, wolimy spędzać w domu. Częste opady, chłodny wiatr, i zachmurzone niebo, skłania, by pozostać w domu. Nie musimy jednak obawiać się nudy, ponieważ jesień to wymarzony czas na relaks z książką.
Wiele osób mawia, że jesień to czas nostalgii. Żółknące liście, które zaczną spadać z drzew, to znak, że przyroda znów szykuje się do odpoczynku. Natłok codziennych obowiązków nie pozwoli nam zwolnic, ale obniżony nastrój i brak chęci do działania odczujemy na pewno. Czy oznacza to, że ponownie nadchodzą szare, nudne dni, które odbiorą nam radość życia. Niekoniecznie. W tym roku możemy sprawić, że ominie nas depresyjny nastrój. Pamiętajmy, że w świecie roślin i zwierząt, jesień to okres gromadzenia zapasów na zimę. My też przygotowujmy się na chłodne dni. Rozpocznijmy jesienne książkobranie, czyli zbieranie książek, które zapewnią nam dobry nastrój bez względu na pogodę.
Wszystkich książek, które zasługują na naszą uwagę, na pewno nie zdołamy zgromadzić. Właśnie dlatego, już teraz warto poznać kilka wyjątkowych propozycji.
Nim nadejdzie kolejna wiosna, minie sporo czasu. Patrząc za okno, nie dostrzeżemy zielonych drzew, kolorowych kwiatów, czy ptaków wijących gniazda. Właśnie dlatego na uwagę zasługuje tytuł – „Taniec z motylami”. Jest to poruszająca powieść obyczajowa o tym, co w życiu najważniejsze. Fabuła powieści przekona nas, że skrywane tajemnice, pewnego dnia mogą zmienić nasze życie. Co więcej, mogą również wpłynąć na życie innych. Przekona się o tym między innymi główna bohaterka powieści, Zuzanna. Przez wiele lat mierzyła się ona z przeszłością i niezamierzenie odkrywała największe sekrety swojej matki. Zuzanna bardzo szybko zrozumie, że zapomniane tajemnice mają wielka moc. Czytelnicy sięgający po książkę wyruszą w podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń.
Kolejna wyjątkowa propozycja to „Mroczny spadek” autorstwa Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej. Tytuł, w którym zawarto słowo „spadek”, zachęca do lektury. Musimy bowiem przyznać, że możliwość odziedziczenia spadku rozbudza wyobraźnię. Powieść pozwoli nam poznać historię Majki, która nieoczekiwanie otrzyma spadek. Bohaterka zamieszkująca w Warszawie, po studiach, wyjedzie do Poznania. Odziedziczone po ojcu mieszkanie przy ul. Poznańskiej, nakaże jej jednak wrócić do stolicy. Trzymająca w napięciu fabuła przekona nas, że spadek może być problemem. Majka będzie musiała mierzyć się z długami, niespłaconymi kredytami i masą większych i mniejszych problemów. Ponadto na jaw zacznie wychodzić podwójna tożsamość dziadka – pierwszego właściciela lokalu. Musimy również wiedzieć, że liczba chętnych przejęcia spadku szybko rośnie. „Mroczny spadek” to powieść, w której znajdziemy emocje, dramatyczne zwroty akcji i miłość.

 

Wybierając książki na jesień, nie możemy pominąć pozycji „Porwana przez Jokera – początek”. 18-letnia Caroline zostaje uprowadzona. Rodzina jednak jej nie szuka, gdyż wiedzą, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Ona jednak

trafia w ręce bezwzględnego i nieuchwytnego Jokera… Przestępcy, który, nie jeden raz pokaże jej swoją najmroczniejszą naturę. Każdy dzień w pilnie strzeżonej willi to ból, strach, płacz, tęsknota za domem, ale także miłe chwile spędzone na zabawie i spełnianiu marzeń – tego wszystkiego doświadczy młodziutka Cara.

Przystojny szef mafii wzbudza w dziewczynie strach, ale również czymś do siebie przyciąga. Okazuje się, że mężczyzna ma dwie twarze i… ma do niej ogromną słabość. Jest bezczelny, często okrutny, bezwzględny, jednak wciąż jej nie zabił, choć jest krnąbrna i nieposłuszna. Spełnia jej marzenia, ale wolności zwrócić nie chce.

Czy to możliwe, że niebezpieczny psychopata czuje coś do dziewczyny? Czy wielki Joker ma jakiekolwiek uczucia? Czy nastolatce uda się kiedykolwiek wrócić do domu?