Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJaka książka na gwiazdkę?

Jaka książka na gwiazdkę?

27 listopada 2017 / Agnieszka

Wraz z końcem listopada i początkiem grudnia rozpoczyna się ten niezwykle burzliwy, a zarazem kosztowny czas kupowania prezentów. Jako pierwsze przychodzą Mikołajki, kiedy to Święty Mikołaj odwiedza wyłącznie grzeczne osoby i wręcza im drobne upominki. Jaka książka na gwiazdkę – polecamy.

Kilkanaście dni później nadchodzi dzień wyjątkowy, z którym wiążą się poważniejsze prezenty. Wyczekiwana przez dzieci pierwsza gwiazda prowadzi za sobą Gwiazdora, który obdarowuje wszystkich ludzi. Jest to piękna, warta kultywowania, przekazywania z pokolenia na pokolenie tradycja. Jednak, aby tak mogło się stać, musimy wyręczyć Gwiazdora i znaleźć ten idealny prezent, który wywoła magiczny uśmiech na twarzach obdarowywanych przez nas osób. Niekiedy jest to wyjątkowo trudne zadanie, wtedy z pomocą przychodzi nam książka. Jest to pomysł idealny zarówno dla dzieci w każdym wieku, dorosłych, jak i naszych dziadków. Ważne jest tylko, aby dobrać tematykę lektury do przeżytych wiosen. Dla małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzająca je w świat bajka, wesoła historia z morałem i ważnym dla ich rozwijającej się osobowości przekazem. Natomiast dla pozostałej części czytelników otworem stoi każda księgarnia, antykwariat. Historia zawarta w powieści musi być wciągająca od pierwszych stron. Natomiast, kiedy nie znamy dokładnych upodobań osoby, która ma otrzymać od nas prezent, najlepiej zakupić książkę przygodową, one zawsze spełniają swoje zadanie.

Książka najlepszy pomysł na prezent http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-najlepszy-prezent-choinke/

Idealnym przykładem książki, która zadowoli każdego, kto ujrzy ją po otwarciu świątecznego opakowania, jest „Pułapka”, autorstwa Jolanty Marii Kalety. Najnowsza powieść rodowitej wrocławianki premierowo ukazała się 5 października 2017 roku, a więc jest to zupełna nowość. Autorka po raz kolejny ukazuje piękno i zaskakującą tajemniczość Dolnego Śląska. Tym razem, wraz z trzema grupami poszukiwaczy, wyruszamy na poszukiwania skarbu, które zostały ukryte przez wojska niemieckie podczas II Wojny Światowej. Bracia Czarnowscy wraz z żonami, Justus Schwarz i Jacek Sulima, to przedstawiciele trzech grup, które postanowiły odnaleźć przyciągające i kuszące swą wartością wspaniałości. Kiedy odkrywają trop prowadzący do owianej legendami „Szczeliny Jeleniogórskiej” i ustalają trasę, wszystko idzie po ich myśli, są coraz bliżej złota, diamentów, wybitnych obrazów, artylerii. Jednak kiedy tylko rozpoczynają misję, naprzeciw wychodzi im okropna, zagrażająca życiu pogoda.

Tropem tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej

Zaczyna doskwierać mróz, wiatr oraz zamiecie śnieżne, a matka natura wystawia własnych „obrońców” Gór. Wtedy wyprawa poszukiwawcza, zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Okazuje się, że wyruszenie w Góry Izerskie było igraniem z losem, a chęć wzbogacenia się, otoczenia dobrami materialnymi zmienia ludzi w zwierzęta. Czy poszukiwacze sprostają zadaniu? Czy cena, jaką przyjdzie im zapłacić za swoje czyny, będzie warta skarbu? Niesamowite wydarzenia, zwroty akcji i fascynujący bohaterowie, umilą wieczór każdemu czytelnikowi.

Szerzenie czytelnictwa w czasach, kiedy władzę przejęła elektronika, technologia, komputery i internet, jest niezwykle ważne. Każdy czytelnik, który rozpocznie tę niezwykłą przygodę w krainie książek, jest na wagę złota. Lektura jest idealnym prezentem na każdą okazję. W czasie świąt, kiedy obdarowujemy bliską nam osobę, warto wdrożyć w życie nawyk kupowania książek naszym ukochany.