Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościInteligentna i błyskotliwa książka na półce

Inteligentna i błyskotliwa książka na półce

10 sierpnia 2018 / Agata
Są książki, których nie może zabraknąć w domowej biblioteczce. Powinny to być lektury naprawdę wyjątkowe. Takie, które wniosą wiele do naszego życia i na długo zapadną w pamięci.

Nie jest tajemnicą, że badania stanu czytelnictwa w Polsce dowiodły przykrej prawdy. Bardzo wielu Polaków nie czyta wcale. Łatwo dostępna rozrywka najwyraźniej jest niebywale kusząca. To telewizja przecież cieszy się największą popularnością. Smuci, że co szósty Polak ma w domu mniej niż dziesięć książek. Przeraża, że ponad 5 milionów Polaków, nie ma w domu ani jednej książki. Czyżby groziła nam plaga wtórnego analfabetyzmu?

Zapoznając się z podobnymi danymi, można odnieść wrażenie, że czytelnictwo ma się naprawdę źle. Nie powinniśmy jednak uznawać, że niebawem już nikt nie będzie czytał. Na szczęście zawsze były i nadal są osoby, które potrafią docenić literaturę. Przecież, co dziesiąty Polak czyta co najmniej siedem książek rocznie. Niektórzy znacznie więcej, inni nieco mniej. To przewidywalna norma, w której nie ma nic niepokojącego.

Wymagający czytelnik

Czytelnicy wyraźnie stali się jednak bardziej wymagający. Wybierają najciekawsze i najbardziej wartościowe książki. Trudno się dziwić, skoro rynek wydawniczy oferuje tak wiele. Zamiast sięgać po pierwszy lepszy tytuł, wolimy dobrać lekturę, która zaspokoi nasze czytelnicze potrzeby. Szukamy książek, które wniosą wiele do naszego życia i na długo zapadną w pamięci. Pozycji naprawdę wartościowych, do których najpewniej niejednokrotnie wrócimy lub polecimy je innym.

W domowej biblioteczce chcemy gromadzić naprawdę wyjątkowe tytuły. Inteligentna i błyskotliwa książka na półce to czytelnicze marzenie i podwód do dumy. Warto poznać choć kilka lektur, które zaspokoją te oczekiwania.

„Drugie życie rzeczy” to książka o sile pojawiających się nieoczekiwanie wydarzeń

Lubimy planować i przewidywać, bo w ten sposób budujemy poczucie bezpieczeństwa. Ostanie słowo należy bowiem do pełnego zaskoczeń życia. Przekona się o tym główna bohaterka tej pasjonującej opowieści. Gdy pewnego dnia zastanie w łóżku we własnym domu męża z kochanką, zmieni się wszystko. Nie mogła tego przewidzieć ani temu zapobiec. Zdarzyło się jednak i trzeba podjąć jakąś decyzję, by móc iść dalej.

Książka w sprzedaży – http://tylkorelaks.pl/756-drugie-zycie-rzeczy-9788381192538.html

„Pierścionek z cyrkonią” to błyskotliwa opowieść o poszukiwaniu miłości

Emocji tak silnej, że nie zniszczy jej upływający czas. Fabuła na moment przeniesie nas do Gdańska w roku 1967. Właśnie wtedy między parą młodych ludzi zacznie kiełkować miłość. Są uczniami liceum, więc młodość dodaje im skrzydeł. Marzenia i nadzieje będą musiały jednak zetrzeć się z rzeczywistością. Ostatecznie każde z nich podąży inną drogą i ułoży swoje własne życie. Po latach przypadkiem spotkają się ponownie. Paryż, w roku 2008, będzie dla nich pamiętnym czasem. Natkną się na siebie jako dojrzali ludzie z bagażem doświadczeń. Czy zdołają przypomnieć sobie uczucie, które łączyło ich dawno temu?

Polecana książka to „Tatuaże podświadomości”

Poruszająca fabuła przekona nas, że przed przeszłością nie da się uciec. Bez względu na wszystko będzie ona elementem naszego życia. Na moment przeniesiemy się na malownicze Mazury. Właśnie tam poznamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresę, która to prowadzi własną knajpkę w mieście. Bizneswoman. Grażkę, która dawniej zajmowała się rekreacją konną, a obecnie mieszka na odludziu w lesie. Gabrysię, która musi zadbać, aby poukładać swój wewnętrzny świat. Przeszłość odcięła na jej życiu traumatyczne piętno. Gabrysia jest bowiem DDA, więc tylko gdy okiełzna swa przeszłość, zdoła podążyć dalej.

Wspaniała książka to „Na pożółkłym papierze”

Jest to emocjonująca opowieść o miłości, samotności i skutkach własnych wyborów. Główna bohaterka, szesnaście lat temu podjęła istotną decyzję. Porzuciła narzeczonego, by bez ograniczeń móc cieszyć się wolnością. Zachwyt nowym życiem i nieobliczalnością losu szybko stracił jednak swą siłę. Pozostała samotność i wspomnienia. Czasu cofnąć się nie da, ale, by móc iść dalej niektóre sprawy trzeba dokończyć. To dlatego zacznie pisać listy do dawnego ukochanego.

 

Książki, które powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce to powieści Wiktora Pielewina. Ten czołowy, topowy rosyjski wizjoner i prozaik nowego pokolenia, zachwyca czytelników na całym świecie. Nie bez przyczyny też uznano Pielewina jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury.

Postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na zjawisko wojny i mediów

„S.N.U.F.F.” to oszałamiająca postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na zjawisko wojny i mediów. Bieda staje naprzeciw przepychu. Obok technologicznego postępu napotkamy zacofanie. Nieopodal kulturalnego ładu natkniemy się na bestialstwo i zdziczenie. Fabuła analizuje konflikt między cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a nieobliczalnymi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Pilota Damilola Karpov przygotowuje brutalne, niecenzurowane materiały filmowe. Nazywa się je S.N.U.F.F.-Y To właśnie ich potrzebuje żądne ofiar Biznacjum do tworzenia obrazu obcego.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01.10.2018 roku

W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

Błyskotliwa książka to „Miłość do trzech Zuckerbrinów

Czytelników zachwycił fakt, że jest to postmodernistyczna powieść, pełna obrazowych odniesień do rzeczywistości. Zafrapuje nas, że w termin „Zuckerbrin” wpleciono dane założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Tożsamość trzeciego odkryjemy w trakcie lektury. Zmyślne aluzje i obrazowe opisy skłaniają do refleksji. Intrygują hasła takie jak terrowirus, czy pornozombie. Tę książkę czyta się z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. W końcu nie zawsze można znaleźć odpowiedz na pytanie, kto rządzi naszym światem?


„Światło i mrok” to klasyka światowej literatury

Autor, jeden z najwybitniejszych japońskich pisarzy został doceniony na całym świecie. Ta powieść dowodzi, że Natsume Sōseki potrafił dokonać mistrzowskiej analizy ludzkich charakterów. Fabuła przeniesie nas do roku 1916. W przestrzeni pięknego Tokio poznamy młodych małżonków. Ta obyczajowa historia, kryje w sobie psychologiczną głębię. To powieść o istocie małżeństwa, egoizmie, tęsknocie za naturalnością i nieodkrytych motywacjach ludzkich zachowań. Onobu i Yoshio Tsuda są parą, która zdaje się wieść spokojne, pozbawione trosk życie. Niestety w rzeczywistości małżonkowie prowadzą ze sobą wojnę o dominację, miłość, szczerość i zaufanie. Fakt, że Yoshio ukrywa tajemnice, komplikuje wszystko.

Na domowych półkach zawsze warto gromadzić inteligentne i błyskotliwe książki. Są to przecież lektury naprawdę wyjątkowe. Takie, które wniosą wiele do naszego życia i na długo zapadną w pamięci.