Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBukiet książek dla zakochanych

Bukiet książek dla zakochanych

29 stycznia 2018 / Agata

Miłość łącząca dwoje ludzi to wyjątkowe uczucie. Na jego cześć obchodzone są Walentynki. Z tej okazji przygotowaliśmy bukiet książek dla zakochanych.

Krótka historia walentynek

Każdego roku, dokładnie 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych, czyli Walentynki. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego. Według legendy święty złamał zakaz cesarza Klaudiusza II Gockiego i błogosławił śluby młodych legionistów. Było to, ryzykowne posunięcie ponieważ cesarz uznając, że najlepsi legioniści nie posiadają rodziny, zabronił mężczyznom, którzy nie ukończyli 37 lat wstępować w związek małżeński.

Walentynki z książką

Za ten czyn św. Walenty został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce strażnika. Jak wiemy, miłość to wyjątkowe uczucie, czego dowodzi legenda. Żarliwe uczucie sprawiło, że wybranka jego serca odzyskała wzrok. Cesarz, dowiedziawszy się o tym zajściu, wpadł w szał. Postanowił ukarać Walentego najwyższą z możliwych kar, czyli odebrać mu życie. Na dzień przed egzekucją, święty napisał ostatni list do swej ukochanej. Podpisał go słowami „Od Twojego Walentego”. 14 lutego 269 r., stracił życie. To dlatego tego dnia obchodzimy święto zakochanych.

Obrzęd ten od średniowiecza na stałe wpisał się do tradycji. Zgodnie ze zwyczajem we Walentynki wysyłane są listy zawierające miłosne wyznania. Zakochani wręczają sobie również upominki. Warto pomyśleć o podarku nietuzinkowym. Takim, który zdoła wyrazić wszystko, czego nie sposób wypowiedzieć. Co sprawdzi się w roli takiego drobiazgu? Najlepszy prezent w dniu tego święta to książka. Dzięki niej nie jedna, a wiele chwil będzie niezapomnianych.

Opowieść o uczuciu wystawianym na próbę

Jest wiele pozycji, które doskonale sprawdzą się jako walentynkowy podarek. Książki Marty W. Staniszewskiej opisują miłość zdolną przetrwać wszystko. Autorka oddała w ręce czytelników niezwykłą historię. Piękną opowieść o uczuciu wystawianym na wiele prób. Historię Sophie i Aleksa rozpoczęła książka „Nigdy cię nie zapomniałam”. Dzięki niej Czytelnicy mogli przyglądać się kiełkującej więzi. Losy młodych, pełnych energii, obdarzonych wysokim libido bohaterów nie pozwalają oderwać się od lektury. Po pierwszym spotkaniu zakończonym satysfakcjonującym seksem, Sophie liczy na więcej, niestety Aleks już się nie pojawia. Uniemożliwi mu to tragiczne wydarzenie. Los da parze jeszcze jedną szansę, bo ponownie spotkają się po pięciu latach. Okaże się, że namiętność, która ich połączyła, nabierze nowych sił. By dowiedzieć się, jak zakończy się burzliwa historia tej pary, powinniśmy sięgnąć po książkę „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Jest to pełna zaskakujących zwrotów akcji, kontynuacja powieści. Musimy po nią sięgnąć, by przekonać się, czy zakochani unikną grożących im niebezpieczeństw.

Twórczość Marty W. Staniszewskiej

Koncentrując się na książkach autorki, należy wskazać jeszcze jedną pozycję. „I obiecuję ci miłość” to subtelna, naznaczona skrajnymi emocjami i erotyzmem powieść. Zetkniemy się w niej z prozą życia. Przyjrzymy się skomplikowanym, małżeńskim relacjom. Zrozumiemy, jak wiele mogą zniszczyć konwenanse. Sprawdzimy, co może zmienić zapomniane przed laty uczucie. Na drodze głównej bohaterki stanie bowiem dawny ukochany. Czy dla niego zdecyduje się porzucić męża?

Psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminał

Doskonałym podarkiem na Walentynki może stać się również „Trylogia Ciszy”. Alicja Masłowska-Burnos oddała w ręce Czytelników psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału – ,,Nie wchodź w moją ciszę”. Ta pierwsza część trylogii zyskała zainteresowanie jeszcze przed premierą. Zniecierpliwieni odbiorcy nie mogli doczekać się świetnie zapowiadającej się lektury. Historia uczucia, jakie połączyło Maję Karewicz i Adama Starskiego porwała serca Czytelników. To dlatego tak dużą popularnością cieszyła się druga część trylogii – „Odprowadzam ciszę” oraz trzecia – „Osobliwość ciszy”. Fakt, że tę jedną całość tworzą, aż trzy pozycje sprawia, że walentynkowy upominek może stać się naprawdę niezapomniany.

Twórczość Alicji Masłowskiej-Burnos

Różne odcienie miłości

Miłość pięknie ukazują również książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Autorka doskonale opisuje emocje targające ludzką duszą, dlatego silnych wrażeń nie zabraknie. Co więcej, zyskamy okazje, by zetknąć się z wieloma odcieniami miłości. To jedno uczucie miewa przecież niejedno oblicze. „Taniec z motylami” na pewno poruszy niejedno serce. Powieść dowodzi, że skrywane przez nas sekrety pewnego dnia mogą zmienić wszystko. Niebanalnym podarkiem okaże się również książka „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Za oknami aura jeszcze długo się nie zmieni, ale ta opowieść rozgrzeje nasze wnętrze. Silne wzruszenia zapewni natomiast książka „Moje życie bez ciebie”. Miłość nie kończy się przecież wraz z odejściem ukochanego. Jak jednak radzić sobie ze startą?

Twórczość Anny Wysockiej-Kalkowskiej

Historia trudniej miłości

Oczywiście uczucia zdolne połączyć dwoje ludzi to niewyczerpany temat. O miłości pisywano od zawsze. Okazuje się, że każda para ma swoją niepowtarzalną historię i warto ją poznać. Natsume Sōseki, jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich, zasłynął jako mistrz analizy ludzkich charakterów. „Światło i mrok” to historia trudniej miłości tego autora. Młodzi małżonkowie wiodą pozornie szczęśliwe życie. Niestety, tak naprawdę od dawna toczą ze sobą walkę o uczucia i dominacje. Ta opowieść bardzo trafnie ukazuje istotę małżeństwa.

Światło i mrok – Natsumie Sōseki

Miłość potrafi zaskoczyć

Wiedząc, że miłość potrafi zaskakiwać, możemy sięgnąć po bardzo wyjątkową lekturę. Intrygujący tytuł i niebanalna treść spodoba się każdemu. „Miłość do trawy” to nieprzeciętna propozycja. Autor, Michał Krupa ponownie zaskakuje charakterystycznym stylem i poczuciem humoru. Przed nami świat spowity legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. To w nim żyją ”inni”, którzy jak główny bohater zdają się wyróżniać z ogółu. Poszukując z tą postacią, odpowiedzi na wiele egzystencjalnych pytań, zrozumiemy również, czy można odczuwać tytułową „Miłość do trawy”. Oczywiście ten autor ma na swoim kocie wiele innych znakomitych powieści. Poznając je, na pewno znajdziemy kolejne, wyjątkowe propozycje na prezent.

Miłość do trawy – Michał Krupa