Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBilet do krainy baśni

Bilet do krainy baśni

2 stycznia 2018 / Agnieszka

Bajki to drugi świat dla każdego dziecka. Najmłodsi czytelnicy uwielbiają zatapiać się w lekturze baśni i opowiadań.

Bajki pobudzają wyobraźnię i dostarczają wzorców zachowań, którymi w przyszłości będą się posługiwały. Po wierszowanych opowiadaniach Adama Cichego „Ptaki-cudaki i inne zwierzaki” przyszła kolej na jego kolejną książkę dla dzieci, w której możemy odnaleźć kilka rymowanych bajek zachęcających dziecko do niezwykłej lektury.

W książce „A właśnie, że baśnie” dzieci odnajdą między innymi opowiadanie o warzywach, w którym autor zachęca każdego niejadka słowami:

Z drugiej strony każdy powie:

Jarzyny to samo zdrowie!

Nawet małe dziecko wie –

zdrów jest, kto warzywa je,

i że to nie bez przyczyny,

tak wychwala się jarzyny.

Po takiej zachęcie każde dziecko się dowie, że brokuł słynie ze szlachectwa, po kalarepie ma się krzepę, a marchewka ma moc witamin. Dzięki rymom bajeczki stają się bardzo łatwe do zapamiętania a po kilkukrotnym czytaniu, dzieci same będą umieć je powtórzyć.

„A właśnie, że baśnie” to świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku. Czytając opowiadania, chętniej się uczą, poznają i przyswajają nową wiedzę o otaczającym ich świecie. Każda bajka ma ukryte przesłanie, dlatego szczerze zachęcam do lektury książki. Dzieci z pewnością będą bardzo zadowolone i często będą prosić rodziców o ponowne przeczytanie bajeczek.