Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBaśnie do czytania

Baśnie do czytania

21 lutego 2019 / Agnieszka

Książki, przede wszystkim dzieciom powinny pozwalać przenosić się w pełen niezwykłości i magii świat. Baśnie do czytania zabiorą na spotkanie z cudownymi postaciami i zdarzeniami wszystkich pragnących przeżyć coś nieziemskiego.

 

Literatura pełni wiele istotnych funkcji. Dostarcza wiadomości z każdej dziedziny, utrwala dla potomnych zdobywaną przez ludzi wiedzę, czy dokumentuje ważne zdarzenia. To wymiar praktyczny piśmiennictwa, które posiada również inne właściwości. Książki potrafią przenosić w pełen niezwykłości i magii świat, dzięki czemu wielokrotnie „leczą” duszę i wypełniają ją najpiękniejszymi emocjami. Baśnie do czytania mają tę moc.

Szczególnie najmłodsi czytelnicy powinni móc korzystać z zalet płynących z obcowania z literaturą. Dzięki temu będą wzbogacać swoje słownictwo, uczyć się pięknej polszczyzny, a także uwrażliwiać się i rozbudzać swoją wyobraźnię. Korzyści można długo omawiać, ale w zamian lepiej osobiście przekonać się, jak przyjemne może być czytanie.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Baśnie do czytania pozwalają przenosić się w pełen niezwykłości i magii świat. Należą bowiem do fantastycznych gatunków epickich, w których nie może zabraknąć cudownych postaci i zdarzeń. Znawcy rozróżniają bajki magiczne oraz baśnie literackie. Obie formy czerpią z folkloru oraz łączą fikcję z rzeczywistością. Nad rozróżnianiem każdej z tych form powinni głowic się literaturoznawcy i bajkopisarze, bo czytelnicy mają przyjemność po prostu zagłębić się w lekturze.

Smocze skarby” będziemy mogli znaleźć w prawdziwie baśniowym świecie

Trzeba jednak być uważnym, bo nie wszystkie skarby da się zauważyć, czy dotknąć. Ta mądra opowieść w pełen niezwykłości sposób mówi o najważniejszych wartościach. Warto, by dorośli poznali ten utwór wraz z dziećmi, bo można się z niego wiele nauczyć. Fabuła zabierze nas do niezwykłej krainy, Elfidii. Dawniej panował tu spokój i szczęście, ale wszystko się zmieniło. Rządy objął władca Mrocznych, dlatego zapanował terror i zło. Nic już nie jest tak piękne jak dawniej. Na pomoc Elfidi i żyjącym w niej Elfidom wyruszy smok Agapit. Będzie wspierał go mały giermek, Marek Dżdżownica oraz Franek Zalustustrza, który pochodzi  z krainy położonej w innej czasoprzestrzeni. Czy uda im się wykonać misję wyznaczoną przez samego króla? Trudności i niebezpieczeństw będzie sporo, ale może pokonują je, odnajdą niezwykłe smocze skarby? Może w końcu wyjaśni się też, jaką rolę tak naprawdę odgrywa smok Agapit?

Czytaj dalej

Zaczarowany świat” czeka na poszukiwaczy przygód

Żyją w nim przesympatyczne zwierzaki, które podobnie jak przedmioty potrafią komunikować się z ludźmi. W tej przestrzeni niezwykłe jest wszystko. W książeczce znajduje się wiele zabawnych historyjek. Uśmiech, który potrafi być lekarstwem na wszystkie smutki i problemy, ciągle będzie nam towarzyszył. Atutem bajeczki jest forma, w jakiej przedstawione zostały poszczególne utwory. Są to bowiem humorystyczne, łatwe do samodzielnego czytania wierszyki. W każdej opowieści ukryto ważne przesłanie. Warto być uważnym, by je odczytać i zapamiętać. Bajki bez morału straciłyby przecież swą pouczającą siłę. Zabawa jest przyjemna i dostarcza wiele radości, ale w tym przypadku miła okaże się również nauka.

Czytaj dalej

Baśnie do czytania znajdziemy w różnej formie. Niektóre ich niezwykłe cechy kryją w sobie nawet króciutkie utwory.

A właśnie, że baśnie” to książeczka pełna baśniowych niezwykłości

Przekonamy się, jak wiele prawdy kryją w sobie mity i legendy. Na pewno każdy chciałby wiedzieć, czy jednorożce istniały naprawdę? Teraz odnajdziemy odpowiedź na to pytanie i będziemy bardzo zaskoczeni. Zadziwi nas również, że gdy gaśnie światło, w pokoju zaczynają dziać się niesamowite rzeczy. Nie musimy się obawiać, bo wywołają one uśmiech na naszej twarzy. Będzie tak także w momencie, gdy przekonamy się, że warzywa mogą nam dostarczyć nie  tylko witamin. Z tą książeczką magia baśni umili nam każdą chwilę. Warto przekonać się o tym jak najszybciej.

Czytaj dalej

Postacie z najpiękniejszych baśni spotkamy w książeczce „Wierszobajanie

Wewnątrz czeka na najmłodszych, aż jedenaście opowieści. Każda z nich to nowa przygoda i szansa na wspaniałą zabawę. Dla małych czytelników baśnie mogłyby okazać się nie w pełni zrozumiałe. Właśnie dlatego z ich mądrą treścią warto zacząć zapoznawać dzieci poprzez melodyjne rymowanki. W trakcie poznawania kolejnych opowiastek spotkamy między innymi: Calineczkę, Pinokia, Czerwonego Kapturka, czy Babę Jagę. Każda historia zawiera morał i na nim się skoncentrujmy. Z poznanymi przyjaciółmi dowiemy się naprawdę wiele mądrych i ciekawych rzeczy.

Czytaj dalej

Do fantastycznego, pełnego baśniowej magii świata zaprasza „Tęczowa Julenka

W tak pięknej, niezwykłej przestrzeni z pewnością nigdy wcześniej nie byliśmy. Bohaterka, którą poznamy, wraz z mamą będzie miała okazję spędzać wakacje w domku w lesie. Sytuacja ta może zdawać się w pełni zwyczajna, ale szybko przekonamy się, że tak nie jest. Zachwyci nas piękno przyrody i klimat tego przeuroczego miejsca. Niektóre stworzenia, które napotka Julka, będą jej znane, a inne nie. Każde z nich jest jednak na swój sposób wyjątkowe. W tej opowieści świat rzeczywisty miesza się z realizmem magicznym. Pozwólmy oczarować się temu połączeniu.

Czytaj dalej

Zaprezentowane książeczki to jedne z najpiękniejszych opowieści dla najmłodszych. Baśnie do czytania rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i najpewniej zachęcą do samodzielnego czytania oraz poszukiwania kolejnych bajek.

Poznaj naszą ofertę książek dla dzieci