Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBajki napisane przez kochającego dziadka

Bajki napisane przez kochającego dziadka

17 maja 2017 / Agata
Tadeusz Grubecki jako kochający dziadek napisał wyjątkowe książki dla najmłodszych czytelników. Narratorką opowieści jest Wiktoria – wnuczka autora.

Książkom dla dzieci stawia się bardzo wysokie wymagania. Oczekujemy bowiem, że nawet najmniejsze objętościowo pozycje będą wychowywały, edukowały, zachęcały do samodzielnego czytania, czy kształtowały czytelnicze gusta. Okazuje się jednak, że oczekiwania, które dorośli stawiają książkom różnią się od tych stawianych przez same dzieci.

Najmłodsi czytelnicy potrafią docenić łatwą do zrozumienia treść, która nam może wydać się banalna. Rymowany tekst zachęca do czytania, podobnie jak kolorowe ilustracje, a bohater, z którym można się utożsamić staje się dobrym kolegą. Tadeusz Grubecki postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników i jako kochający dziadek napisał wyjątkowe książeczki.

Atutem pozycji jest zabawna, wierszowana treść osadzona w realiach znanych dzieciom z codziennego życia oraz ciekawe ilustracje. Należy także zaznaczyć, że narratorką opowieści jest Wiktoria – wnuczka autora, która może stać się koleżanką każdego dziecka.

„Zoo” to tytuł pierwszej książeczki autorstwa Tadeusza Grubeckiego. Opowieść pozwala dzieciom wyruszyć na wycieczkę do ogrodu zoologicznego. Przewodnikiem, który przybliży nam niezwykłość tego miejsca jest Wiktoria. Książeczka jest wyjątkowa propozycją dla dzieci w wieku 3- 8 lat, ponieważ każdy mały i duży czytelnik, zachęcony lektura może odbyć podróż do zoo i przeżyć podobne przygody.

Gdyby ktokolwiek zapytał: dlaczego warto odwiedzić „Zoo”?, powinien wysłuchać słów Wiktorii:

 „Bo to super są przygody,

Zjesz tu także dobre lody.                                                                      

Miło zawsze spędzisz czas,

Bo tu chętnie widzą nas!”

W swej pierwszej książce Tadeusz Grubecki zapewniał, że przedstawi dzieciom kolejne przygody Wiktorii. Tak też się stało ponieważ całkiem niedawno ukazała się książeczka zatytułowana „Przygody Wiki”. Tym razem mała bohaterka będzie wypoczywać na działce u dziadków. Przygód nie zabraknie, a słowa Wiki z pewnością zachęca dzieci do wspólnej zabawy:

Cześć dzieciaki, to ja – Wiki,

Na działce bycie daje wyniki…

Lat temu kilka, gdy mała byłam,

I bez placu się nudziłam –

Wtedy mój kochany dziadek,

Który ma na imię Tadek –

Rozrywkę nową mi wymyślił…

Może mu się pomysł przyśnił?

Rymowana opowieść bawi i uczy. Z Wiktorią na pewno nie będziemy się nudzić, ponieważ wspólnie spędzimy miłe chwile podziwiając piękno przyrody. Ponadto Wiki zabierze nas do swojej szkoły i opowie o swych umiejętnościach i pasjach.