Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościAutorka, której książki niosą nadzieję

Autorka, której książki niosą nadzieję

19 stycznia 2017 / Łukasz
W naszym codziennym życiu często spotyka nas więcej smutków niż radości. Gdy melancholia i pesymizm odbiera nam radość życia, warto sięgnąć po książki, które niosą ze sobą nadzieję na lepsze jutro.

Przekoloryzowane, ubarwione humorem historie często nijak mają się do prawdziwego życia. Pragnąc czytać książki, w których odnaleźć można odniesienia do znanej nam rzeczywistości warto sięgnąć po powieści obyczajowe. Anna Wysocka-Kalkowska jest autorką, która doskonale opisuje stany emocjonalne targające ludzką duszą, dzięki czemu z łatwością utożsamimy się z bohaterami, a nawet odnajdziemy cenne wskazówki, które odniesiemy do własnego życia.

„Kiedy wiosna nie nadchodzi” to powieść obyczajowa tej autorki, którą z powodzeniem możemy zaliczyć do literatury kobiecej. Jak wiadomo bowiem przedstawicielki płci pięknej   cenią sobie książki pozwalające doznawać emocjonalnych uniesień, a ta powieść jest gwarancją, że nie zabraknie nam wzruszeń.

Anna Wysocka-Kalkowska doskonale operując literacką fikcją, zdołała uchwycić stany emocjonalne jakie przeżywa zakochana kobieta. Zyskujemy szansę, by „wniknąć” w skomplikowany świat emocji, który sprawia, że oczarowana uczuciem kobieta zdolna jest zapomnieć o całym świecie, znieść każdy trud, udźwignąć niewyobrażalny ciężar, czy łudzić się nadzieją.

Atutem książki „Kiedy wiosna nie nadchodzi” pozostaje także fakt, że autorka zdołała ukazać różnorodne oblicza miłości – uczucia, którym darzymy wiele bliskich nam osób.

Anna Wysocka-Kalkowska zmierzyła się również z bolesną tematyką żałoby.

„Moje życie bez ciebie” to kolejna książka autorki. Tym razem Anna Wysocka-Kalkowska zdołała ukazać wszystkie etapy procesu żałobnego. Tematyka jest bolesna, ale bardzo prawdziwa, dlatego warto, by zmierzyli się z nią wszyscy.

Główną bohaterką, a zarazem narratorką powieści jest Agata. Ta młoda kobieta zdaje się bardzo przeciętną, ale doświadczenia zebrane w trakcie życia czynią ją wyjątkową. Nie każdy przecież jako dziecko zostaje odrzucony przez rodziców i nie każdemu przyjdzie przedwcześnie pochować małżonka.

Strata odciska bolesne piętno na życiu emocjonalnym i towarzyskim Agaty, która pozwala, by depresja zepchnęła ją w przepełnioną żalem pustkę. Możliwe, że z czasem uda się jej nauczyć żyć na nowo… W trakcie lektury tej książki zadaniem czytelników pozostaje wsparcie bohaterki na każdym etapie procesu żałobnego, by w końcu mogła odnaleźć nadzieję i spokój.