Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościArno Giese zaprasza na spacer po muzycznej Pile…

Arno Giese zaprasza na spacer po muzycznej Pile…

19 września 2017 / Agnieszka
Bardzo ciekawą propozycję dla miłośników literatury i historii regionu przygotował Arno Giese, znany publicysta i dziennikarz, autor wielu książek skoncentrowanych wokół różnorodnej tematyki. Mowa o pozycji „Na pilską nutę… Spacerkiem po muzycznej Pile”. Spotkanie z autorem i jego najnowszą książką odbyło się w piątkowy wieczór, 15 września, w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych.

„Nigdy nie należy zapominać „skąd mój ród” – wywiad z Arno Giese

Zdaję sobie sprawę, że ta publikacja na pewno nie będzie zamkniętym kompendium wiedzy o kulturze muzycznej mojego rodzinnego miasta. Dlatego na „przetartą ścieżkę” zapraszam wszystkich, którzy mogą jeszcze do tematu coś wnieść” – mówi autor dzieła. I dodaje:

Uważam, że wiele wartościowych faktów do historii muzyki w Pile wnoszą umieszczone na kartach książki biogramy pilskich muzyków. Każdemu polecam na przykład biogram Stanisława Malińskiego, który w ZAIKSIE ma zarejestrowanych ponad 700 swoich kompozycji muzycznych, a który dyrygował i grał na arenach wszystkich niemal cyrków w Europie.

Osobiste gratulacje dla Arno Giese przekazał Eligiusz Komarowski, starosta pilski: – Oddanemu sprawom miasta autorowi życzę powodzenia i wspaniałych pomysłów na następne książki. Na pewno warto pamiętać o historii miejsca, w którym żyjemy, również tej artystycznej, muzycznej. Zwłaszcza, że dzieje Piły, także te najnowsze, wciąż kryją wiele tajemnic.

Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu w Pile, dodał:

Cieszę się, że rodowity pilanin napisał kolejną wartościową książkę. Życzę utrzymania tak świetnej literackiej i… sportowej formy, a mówię o tym nie bez powodu, ponieważ wiem, że kocha pan również pływanie. Czekamy na następne pozycje, które wzbogacą wiedzę o naszym wspaniałym mieście, powiecie i regionie.

Zdjęcie: materiały promocyjne/Fot. Hubert Adamczyk

Źródło: powiat.pila.pl