Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności5 książek o przeciwnościach losu

5 książek o przeciwnościach losu

28 listopada 2019 / Agnieszka

Życie potrafi niemiło zaskakiwać. Nie sposób przygotować się na wszystkie okoliczności. Gdy nadejdzie niespodziewane, pozostanie nam spróbować sobie poradzić. 5 książek o przeciwnościach losu przekona nas, że bez względu na wszystko nie można tracić nadziei.

 

Potrzeba zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa nakazuje nam starać się nadawać przewidywalny rytm życiu. Choć zwykliśmy narzekać na stagnację i rutynę, to właśnie powtarzalny bieg wydarzeń pozwala nam odczuwać spokój. Chcielibyśmy wiedzieć, co nas czeka. Niestety nie damy rady przygotować się na wszystkie okoliczności. Co zrobić, gdy życie niemiło zaskakuje? Na mniejsze perturbacje każdy z nas ma swoje sposoby. Zdarzają się jednak wydarzenia, które zmieniają wszystko.

5 książek o przeciwnościach losu przekona nas, że bez względu na wszystko nie można tracić nadziei. Nawet największe życiowe dramaty potrafią przemienić się w bajkę. Wystarczy wykazać się cierpliwością i nie pozwolić opanować depresyjnym myślą. Nie jest to łatwe, ale trzeba próbować. Walka z przeciwnościami rozwija i wzmacnia siłę charakteru. Finalnie możemy zostać bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Polecana książka o przeciwnościach losu to „Przetrwać próbę czasu”. Na trudny życiowy sprawdzian wystawione zostanie pełne namiętności uczucie. Piękna pani architekt Antonina od dawna marzyła o prawdziwej miłości, ale los nie zwykł jej rozpieszczać. Cały jej dramat rozpoczął się w momencie, gdy w wieku 19 lat została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Mimo sprzeciwu rodziny wyszła za niego za mąż i, choć latami ograniczał jej wolność i możliwość dokonywania samodzielnych decyzji, zdecydowała się na rozwód dopiero wtedy, kiedy kazał jej usunąć ciążę. Odzyskana swoboda zmobilizuję ją do poszukiwania partnera, z którym założy szczęśliwą rodzinę. We wszystkim będą wspierać ją przyjaciółki, ale poznawani mężczyźni rozczarowują. Dopiero gdy na drodze Antoniny stanie przystojny Borys, jej życie może się odmienić. Tyle że, przewrotne los znów zamierza niemiło zaskoczyć. Przekonamy się, jak wiele może znieść miłość. Wzruszeń i chwil zadumy nie zabraknie, ale cała historia nastraja optymistycznie.

Czytaj dalej

Motyw pokonywania przeciwności losu znajdziemy także w powieści „Drugie życie rzeczy”. Jest to przejmująca opowieść o zdradzonej kobiecie. Maria nie spodziewała się, że przyjdzie jej przeżyć tak bolesny zawód. Po odbyciu służbowego wyjazdu spokojnie wracała do domu.  Nie przewidziała, że we własnej sypialni ujrzy swojego męża z inną kobietą. Widok ukochanego w objęciach kochanki boleśnie ją zszokował. Wybiegają z domu, nie myślała o niczym. To zdarzenie postawiło ją w zupełnie nowej,  kryzysowej sytuacji. Nikt nie jest przecież gotowy na podobne niuanse. Co jednak robić, gdy się zdarzą? Ta emocjonująca historia przekona nas, że ostatnie słowo należy do życia. Wydarzyć może się wszystko, ale niektórzy ludzie stają się lepsi, nawet jeśli czynią zło. Nim Maria to zrozumie, spędzi wiele chwil, zastanawiając się, co powinna zrobić. Wybaczyć nie jest łatwo, ale przecież w jednej chwili nie da się przestać kochać. Niestety będzie jeszcze trudniej. Okaże się, że zarówno ona, jak i kochanka jej męża jest w ciąży. Co teraz? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

Książka o przeciwnościach losu to „Gdyby ocean milczał”. Opisuje ona historię największej straty,  bolesnej tęsknoty, utraconych i spełnionych marzeniach oraz radości z wewnętrznej odnowy, która pozwala „rozwinąć skrzydła”. Mowa będzie także o tolerancji i jej braku oraz konieczności brania na siebie nowych obowiązków i ról. Bohaterom tej powieści przyszło doświadczyć niewyobrażalnego dramatu. Bliskie im osoby zginęły w ataku terrorystycznym dokonanym nad paryską Sekwaną. To szok, na jaki nikt nie był gotowy. Pomimo bólu i przerażenia trzeba jednak żyć dalej. Świat nie stanie w miejscu, a czasu nie da się cofnąć. Pozostaje pamiętać ofiary i jednocześnie kroczyć do przodu. Ta powieść dostarczy nam wielu wzruszeń. Obyczajowa tematyka zawiera wątek romansu i erotyki. Możemy więc być pewni, że z czasem w obolałych sercach zacznie kiełkować nadzieja, a nawet miłość.

Czytaj dalej

Pokonać przeciwności losu musi także bohaterka powieści „Pod innym niebem”. Nieoczekiwane zdarzenia zmuszą ją do walki o siebie i córkę. Wiadomość o nieplanowanej ciąży spadła na nią, jak grom z jasnego nieba. Najgorsze, że jej partner wypiera się ojcostwa. Dorota będzie musiała poradzić sobie w tej sytuacji. Na całe szczęście niezwykła się poddawać. Życie zamierza jednak ponownie ją zaskoczyć. Za moment Dorota dowie się, że pochodzi ze szlachetnego rodu i odziedziczyła niewyobrażalny spadek po ostatniej z przedstawicielek jej rodu. Przejęcie majątku będzie wiązać się ze spełnieniem określonych warunków. Ta refleksyjna książka opowiada o komplikacjach, które trzeba spróbować pokonać na rzecz szczęśliwej przyszłości. Aby cieszyć się majątkiem, Dorota wraz z córką będzie bowiem musiała wyruszyć na drugi koniec świata.  Nie będzie jej łatwo odnaleźć się w nowym kraju, w nowej kulturze, pośród nieznanych ludzi. Ostatecznie czeka ją jednak wiele pozytywnych zmian. Pojawi się także długo wyczekiwane uczucie.

Czytaj dalej

Książka o pokonywaniu przeciwności losu to „Cisza”. Ta poruszająca powieść kryje w sobie ważne przesłanie. Poznamy piękną i inteligentną Maję. Od długiego czasu zmaga się ona z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu. W pokonywaniu zgubnych nawyków zapragnie pomóc jej  przystojny Adam. Mężczyzna niespodziewanie stanie na drodze Mai i bardzo szybko połączy ich namiętne, choć trudne uczuć. Przekonamy się, że prawdziwa miłość potrafi pokonać wszystkie przeszkody. W ich przypadku nie będzie to łatwe, ponieważ jedną z największych komplikacji okaże się postać Alberta Lenkiewicza. To szef Mai, który od dawna nakręca bezduszną, korporacyjną machinę i zawiaduje działaniami swoich bezwzględnych pracowników. Ponieważ fabuła świetnie splata przeszłość z teraźniejszością, przekonamy się, co sprawiło, że Maja boryka się z tyloma emocjonalnymi problemami. Powieść porusza również temat konieczności dokonywania wyboru pomiędzy karierą zawodową a szczęściem rodzinnym. Ostatecznie zwyciężą jednak najważniejsze wartości w życiu człowieka.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to warte przeczytania 5 książek o przeciwnościach losu. Każda z nich dowodzi, że bez względu na wszystko, nigdy nie wolno tracić nadziei. Na końcu życiowej ścieżki może przecież czekać na nas upragniony szczęście.